Могила хасидів
Відділ інфраструктури райдержадміністрації 23.12.2013 Підземелля «Індія»
Багато легенд і переказів ходить про полонські підземні ходи. І це не вигадка, такі ходи справді існують. Вони розходяться в різні сторони від того місця, де стояла давня фортеця.
На вершині пагорбу над річкою Хоморою (вул. Н.С.Говорун, 22) вже 400 років височить католицький храм, у якому мала свій початок парафія Св. Анни. Був це на початку замковий костел-каплиця родини Острозьких під назвою Успіння Пресвятої Діви Марії, на протилежному від ярмарку кінці міста, направлений фасадом на схід, в напрямку центру, де стояв колись замок. Така нетипова локалізація виникла з призначення святині для двох сусідніх міст, але у сорокових роках XVII ст. костел був включений в границі фортифікації міста, тоді був побудований по другій стороні берега парафіяльний костел під назвою Св. Анни (не зберігся).
Відділ інфраструктури райдержадміністрації
Завітавши на Полонщину, ви можете відвідати:
Римо-католицький костел Святої Анни, 1607 року. Церкву Покрови Пресвятої Богородиці, 1910 року. Земляну фортецю з мурованими бастіонами та підземелля Поховання хасидів-цадиків на єврейському кладовищі. Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва Білецьке. Регіональний ландшафтний парк «Мальованка». Будинок, в якому гостювала Леся Українка. Пам’ятник закоханим. Козацькі могили. Сталінську лінію оборони ДОТ. Народний музей історії Полонського району. Народний літературний музей Переца Маркіша.
Познайомитись з цікавими екскурсійними та туристичними об’єктами можна за допомогою таких маршрутів:
Екскурсійні автобусні та пішохідні туристичні маршрути «Козацькими шляхами». Літературний екскурсійний маршрут «Лесиними стежками». Екскурсійний маршрут по місту «Полонне – місто тисячолітньої давності». Туристичний маршрут «Фронтовими дорогами». Екскурсійні маршрути «Храмами християнства Полонного».
На Вас чекають:
Відвідання пам’яток історії та культури. Участь у богослужінні, народних святах та обрядах. Катання на катамаранах та бричках. Купання та риболовля. Лісові прогулянки, збір ягід та грибів. Активний відпочинок на скельних виступах біля с. Колосіївка Цікаві фото та відео
Відділ інфраструктури райдержадміністрації
ПОЛОНСЬКИЙ РАЙОН Полонський район утворився в 1923 році, але як сучасна адміністративно-територіальна одиниця існує з 1967 р. Він розташований в пн. – сх. частині Хмельницької області і межує зі Старокостянтинівським, Шепетівським районами, а також з Баранівським, Романівським, Любарським районами Житомирщини. Населення становить 45 722 чоловік, у тому числі міського – 29241 чол., сільського – 16481 чол. Територія – 866 кв. км. До складу району входять м. Полонне, смт Понінка і 45 населених пунктів, підпорядкованих міській, селищній та 17 сільським радам. Через Полонщину проходять автомагістралі республіканського та обласного значення: Біла Церква – Кременець, Рівне – Бердичів, Баранівка – Старокостянтинів. На Полонщині нараховується 106 пам’яток історії і культури. Серед них є пам’ятки археології, архітектури, пам’ятки на честь історичних подій та осіб. В районі є ряд історичних та краєзнавчих музеїв. Історичне коріння Полонської землі сягає в глибину тисячоліть. Свідчення цього – зафіксовані археологами на території району понад півсотні курганів, 6 трипільських, 4 скіфських, 9 черняхівських, 15 давньоруських та 6 інших поселень. Народними майстрами району відроджується мистецтво художньої вишивки, вишивки соломкою, різьби по дереву, гончарство, плетіння з лози. На території району розташований регіональний ландшафтний парк «Мальованка». Бобри, лосі, косулі, чорні лелеки – ось далеко не повний перелік тварин, які тут водяться. М’який клімат краю, мальовнича природа, гостинність людей забезпечать найкращий відпочинок.
Відділ інфраструктури райдержадміністрації |
Місто Полонне Полонне – місто, районний центр Полонського району. Літописне Полонне, районний центр сучасної Хмельниччини – одне з найдревніших міст України. В 2011 році йому виповнилось 1015 років. Розташоване місто на межі Полісся й Лісостепу, там, де протікає повноводна річка Хомора, притока Случі. Полонщина знаходиться в пд – сх частини великої і давньої історичної області – Волинь. Полонне – одне з найдревніших міст України. Час заснування досі невідомий, але літочислення ведеться з 996 року, відколи князь Володимир приписав його до Десятинної церкви. В 11 – 12 ст. місто перебуває у вирі політичних та економічних подій Київської держави. Тут проживають київські, волинські князі. Через Полонне проходять важливі торгівельні шляхи. З середини 16 ст. Полонне переходить до Польщі та відразу отримує Магдебурзьке право .Воно стає значними ремісничим та торговим центром. Полонне – місто козацької слави. Неодноразово тут проходили битви під час визвольних рухів 16 – 17 ст.. Тут перебували видатні козацькі ватажки Косинський, Наливайко, Кривоніс, гетьмани Хмельницький, Виговський, Мазепа… До сьогоднішнього дня залишились тут рештки військових земельних укріплень (валів) на краях фортеці, а також рештки мурів на заході фортеці. Зберігся також частково перебудований і зміцнений костьол парафіяльний. Населення Полонщини завжди було багатонаціональним, що відображалось на історичному та духовному обличчі міста. На початку 20 ст. в місті було 9 церков, 3 синагоги і костел. Тепер місто має оновлений, сучасний вигляд, проте це не забирає в нього його історичної давності та загадковості. Місто з тисячолітньою історією приховує ще багато таємниць.
Відділ інфраструктури райдержадміністрації |