Понеділок, 25 Вересня 2017

Безоплатна правова допомога

Несплата роботодавцем внесків до Пенсійного фонду не позбавляє працівника належного пенсійного забезпечення

Адвокат, призначена пенсіонеру в Шепетівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, домоглась визнання протиправною відмови управління Пенсійного фонду України щодо неврахування до страхового стажу чоловіка періодів роботи.
Громадянин З. звернувся до Шепетівського місцевого центру з надання БВПД із заявою про надання правової допомоги щодо визнання неправомірними дій Шепетівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Адвокат Тетяна Царик, яку призначили у місцевому центрі для представництва та захисту інтересів клієнта у суді, підготувала адміністративний позов, в якому просила суд визнати неправомірними дії Шепетівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неврахування до страхового стажу позивача періоду роботи на підприємстві та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з врахуванням цього стажу з моменту отримання позивачем пенсії за віком, а саме з грудня 2014 року.
Під час судового розгляду було встановлено, що позивач дійсно працював на підприємстві у спірний період роботи, який не зарахований до страхового стажу, отримував відповідну заробітну плату, з якої роботодавцем відраховувалися страхові внески відповідно до вимог чинного законодавства.  Проте, у зв'язку із неплатоспроможністю підприємства, на якому працював позивач, та визнання його банкрутом, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду не надійшли.

Детальніше...

 

Он-лайн отримання довідок та витягів з Державних реєстрів Міністерства юстиції України стало більш доступним

Полонське бюро правової допомоги безоплатно надає громадянам можливість доступу до реєстрів Міністерства юстиції України, отримання довідок та витягів з них.
У нашому Бюро громадяни можуть отримати такі послуги:
- довідки та витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
- інформацію з Системи електронної звітності арбітражних керуючих;
- здійснити попереднє подання заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Крім цього, громадяни та організації також отримали можливість брати участь в Електронній системі торгів.
Наша мета - допомогти громадянам отримати необхідний документ швидко, без черги та з найменшими витратами.
Для отримання необхідних документів користувачам потрібно лише заповнити відповідну форму на офіційному сайті  Мін'юсту. У разі необхідності зробити це допоможуть працівники бюро правової допомоги.
Усі необхідні документи у вигляді витягів чи довідок можна отримати в електронному вигляді через Інтернет, які мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора.
Користування онлайн-сервісами Мін’юсту значно заощадить Ваш час і забезпечить зручність отримання відповідної послуги.

22.03.2017

 

Особливості спадкування за законом та черги спадкування

Чимало клієнтів звертається до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за роз'ясненнями щодо особливостей спадкування. Яким чином відбувається спадкування за законом та кому належить першочергове право на спадщину? Розповідає Ірина Школьнік, головний спеціаліст відділу правової інформації та консультацій Шепетівського місцевого центру.
Чинне цивільне законодавство передбачає, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо фізична особа склала заповіт, таким чином розпорядившись своєю власністю на випадок смерті, і не скасувала його, то у разі її смерті спадкування здійснюється за заповітом, який є останньою волею спадкодавця. Це підтверджується статтею 1223 ЦК України, яка залишає право на спадкування спадкоємцям за законом лише за відсутності заповіту або повного чи часткового визнання заповіту недійсним, неприйняття (відмови) спадщини спадкоємцем за заповітом, усунення від права на спадкування спадкоємця за заповітом, неохоплення заповітом усієї спадщини.
При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості. Підставами для спадкування за законом можуть бути шлюбні, родинні чи сімейні стосунки, усиновлення, перебування на утриманні спадкодавця не менше п’яти років до його смерті. Розширення кола осіб, що можуть бути спадкоємцями за законом, неможливе.

Детальніше...

 

***

«Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Надає консультації та розяснення з питань правового характеру. Призначає безоплатних представників та адвокатів для осіб, чиї питання підлягають вирішенню в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та судах.

Знаходиться «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: 30500 Україна, Хмельницька область, м. Полонне, вул. Лесі Українки, 101. (будівля казначейства у Полонському районі)
Тел.: (03843) 2 – 03 – 52
Електронна скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Реалізація і захист прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, а також внутрішньо переміщених осіб

1.Реалізація і захист прав людини
Пріоритетом для будь-якої держави має бути  дотримання прав і свобод людини. У 1991 році Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.
Так, в Конституції  України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина. Стаття 21 Конституції України визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Відповідно до статті 22  Основного Закону держави права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. В соціально-правовій практиці права можуть обмежуватися тільки для захисту інших соціальних цінностей.
Дотримання прав людини є ключовою національною ідеєю усіх демократичних країн світу. Незалежно від обраної формули національної ідеї, в її центрі має знаходитися людина, її інтереси, дотримання прав і свобод.
2. Надання пільг учасникам антитерористичної операції.
Учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них надаються  пільги передбачені відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

Детальніше...