Безоплатна правова допомога
Як уберегтися від мобільного шахрайства
Без мобільного телефону важко уявити сучасну людину. Мобільний телефон дозволяє, не виходячи з дому, зробити замовлення в онлайн-магазині, кафе, оплатити комунальні платежі, оформити соціальну допомогу, або замовити довідку тощо. Але, крім цього, телефон дає можливість шахраям ошукати громадян. Отже, які є види мобільних шахрайств та як себе від них уберегти:
Інформація про проведену відділом «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роботу за 2020 рік
Протягом року відділом «Полонське бюро правової допомоги» забезпечено належний рівень роботи з надання безоплатної правової допомоги особам, що її потребують, а саме:
***
Шлюбний договірСім’я - це головна складова будь-якого суспільства, тому правове регулювання майнових відносин у сім’ї має дуже важливе значення, тому саме шлюбний договір - це один з правових інструментів вирішення майнових питань між подружжям, який не погіршує майновий стан одного з них. Стартує онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч»
З 13 липня по 10 грудня 2020 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч». Взяти участь в конкурсі можуть як дорослі, так і діти (за умови згоди одного з батьків або законного представника).
ОГОЛОШЕННЯ про проведення онлайн-фотоконкурсу «Правова допомога поруч»
Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч» (далі – Фотоконкурс).
Відповідальність за зловживання наркотичними засобами“Вживання” або інші дії пов’язані з наркотичними, психотропними речовинами або їх аналогами тягнуть за собою настання юридичної відповідальності. Конституційні права людини
У Конституції України закріплена ціла низка як традиційних, так і нових гарантій прав та свобод людини та громадянина, які дозволяють кожному громадянину обирати вид своєї поведінки, користуватися економічними й соціально – політичними свободами та соціальними благами як в особистих, так і в суспільних інтересах. Зокрема, кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, водночас має обов’язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток особистості (стаття 23 Конституції України).
***
WikiLegalAid – інформаційна платформа, що функціонує за принципом Wikipedia. Вона розроблена та підтримується мережею фахівців та фахівчинь Координаційного центру з надання правової допомоги та його територіальних відділень – центрів та бюро правової допомоги. Платформа містить правові консультації з різних тем. Ці консультації розроблені з урахуванням найбільш частих запитів клієнтів до системи безоплатної правової допомоги.
Система БПД призупиняє прийом громадян і надає правову допомогу дистанційноЗ 23 березня 2020 року і до завершення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно. Ці заходи передбачені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 20 березня №128-аг «Про організацію роботи з громадянами на період карантину». Запобігання та протидія гендерному та домашньому насильству
Гендерне насильство – це насильство, яке чиниться над особою тому, що вона належить до тієї чи іншої статі. Переважна частина гендерного насильства чиниться чоловіками над жінками. Метою гендерного насильства, як і будь – якого іншого насильства, є прагнення до домінування і контролю поведінки. Гендерне насильство має форми фізичного, сексуального економічного, а також психологічного приниження, яке здійснюється шляхом експлуатації, дискримінації, погроз і репресій. Сім’я є головним місцем гендерного насильства. У родині відбувається насильство фізичне, психологічне, сексуальне.
Встановлення факту родинних відносин
У пошуках захисту та отримання безоплатної правової допомоги до відділу «Полонське бюро правової допомоги» звертається чимало людей.Неабияка частина питань стосується порядку встановлення фактів, що мають юридичне значення. Адже не раз трапляється так, що людині для підтвердження свого права чи захисту інтересів необхідно пред’явити відповідні документи. От приміром, не можете отримати в нотаріальних органах свідоцтво про право на спадщину, бо необхідно довести факт родинних стосунків.
Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомогиВідповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.01.2020 № 128/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 20 січня по 30 березня 2020 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс). Коли треба виходити на роботу, у разі перенесення робочих днів?
Успішні практики: скасування судового наказуДо відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка, яка належить до вразливої категорії громадян як особа з інвалідністю, з питанням скасування судового наказу про стягнення з неї заборгованості за комунальні послуги та суми судового збору. Успішні практики: заміна сторони виконавчого провадженняДо відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка, яка належить до вразливої категорії громадян як малозабезпечена особа, з проханням допомогти їй у написанні заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Всеукраїнський тиждень праваЗгідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149/2008, враховуючи важливе значення правової освіти в розбудові України як правової держави, з метою виховання у громадян поваги до закону і прав людини, започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. Він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Отже, щороку, починаючи з 2008 року в тиждень, що включає 10 грудня, ми святкуємо День прав людини, на рівні окремої людини, груп, організацій, установ, підприємств тощо. Зазвичай святкування Тижня права супроводжується проведенням заходів з популяризації знань про людські права та Загальної декларації прав людини. Цьогоріч, Всеукраїнський тиждень права проходить з 09 по 13 грудня. Якщо у вас виникають питання з цього приводу та з інших правових питань ви можете звертатися за відповідними консультаціями до відділу «Полонське бюро правової допомоги», що знаходиться за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки, 101 (приміщення Казначейства, І поверх), тел. 2-03-52. До Полонського бюро правової допомоги неодноразово надходять звернення щодо заміни сторони виконавчого провадження. В межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці бюро інформують:У разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження. (стаття 442 Цивільного процесуального кодексу України).
***
Відповідно до правопросвітницької інформаційної кампанії спрямованої на інформування громадян щодо правильного нарахування тарифів на послуги з постачання теплової енергії та права на адресну безготівкову допомогу сім’ям, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг відділ «Полонське бюро правової допомоги» інформує:
***В рамках правопросвітницького пооекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ Полонське бюро правової допомоги інформує: ЯК ОФОРМИТИ АЛІМЕНТИ?«Я маю право на чесну платіжку»
Міністерство юстиції України спільно з системою Безоплатної правової допомоги запускає нову ініціативу #ЧеснаПлатіжка та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку», яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».
Інформація про проведену відділом «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роботу за І півріччя 2019 року
Протягом вказаного періоду відділом «Полонське бюро правової допомоги» забезпечено належний рівень роботи з надання безоплатної правової допомоги особам, що її потребують, а саме:
В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Полонське бюро правової допомоги роз’яснює про права сезонних працівників та порядок укладення сезонного договору.
Сезонні роботи – це роботи, які у зв’язку з певними природнокліматичними умовами не можуть виконуватися протягом повного року (12 місяців) та не перевищують 6 місяців. Перелік сезонних робіт визначений спеціальним списком, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.1997 № 278 «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей».
***Податкова знижка на навчанняМін’юстом розроблено Закон № 2477-VІІІ, що надає право отримати податкову знижку для батьків, які оплачують навчання дітей у закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Що так податкова знижка? Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у зв’язку з оплатою нею послуг навчання Хто має право на таку податкову знижку? Громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена його сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені) ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКА КОМПАНІЯ «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ»2019 рік є роком виборів, тому Міністерство юстиції України спільно з Центральною виборчою комісією прийняли рішення започаткувати в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ». Це спеціальні інформаційні матеріали, де буде опис покроково, що робити виборцям, як діяти, куди звертатися для того, щоб реалізувати своє право обирати. Нова інформаційна кампанія Мін’юсту “Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ” буде розрахована, насамперед, на три головні категорії громадян:
В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»:
НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО БОРОТЬБУ З БУЛІНГОМ 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Законодавчим актом визначено поняття булінгу, шляхи протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти, а також встановлено адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти.10 грудня – Міжнародний День захисту прав людиниУ далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівли; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо. ***Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.У 2018 році Всеукраїнський тиждень права передбачає проведення протягом 10-14 грудня ряду інформаційно–роз’яснювальних заходів (навчань, лекцій, бесід, екскурсій, виступів у засобах масової інформації, висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури населення. В рамках проведення Всеукраїнського тижня права надаватиметься безоплатна правова допомога з питань реалізації захисту прав людини, в тому числі соціально незахищеним верствам населення, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, внутрішньо переміщених осіб. Для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь до відділу «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки, 101 (Казначейство, І поверх). тел. 2-03-52
Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 06.11.2018 № 3957/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 03 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).
В межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ «Полонське бюро правової допомоги інформує:На практиці часто мають місце випадки, коли особа тривалий час відсутня за місцем постійного проживання і її місцезнаходження невідоме. Така невизначеність створює певні труднощі для захисту прав іншими особами: кредитори – не можуть стягнути борг, подружжя – укласти шлюб, утриманці – отримати допомогу тощо. Відповідно до Цивільного кодексу України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. Перебіг річного строку починається з дня одержання останніх відомостей про відсутнього. Якщо неможливо встановити цей день, початком терміну перебування особи безвісно відсутньою вважається перше число місяця, що йде за тим, в якому було одержано останні відомості. Коли неможливо встановити місяць, в якому було одержано останні відомості про відсутнього, перебіг річного строку починається з 1 січня наступного року.***Чи можна притягнути до кримінальної відповідальності за несплату аліментів? Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надає відділ «Полонське бюро правової допомоги». Кримінальний кодекс України містить статтю 164, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.
- факт звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення, щодо задоволення такого позову; - наявність заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів; - злісний характер ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Злісний характер може виражатись у будь-яких діяннях боржника, які спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо).***
Міністерство юстиції України в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочало інформаційну кампанію #ПраваЗахисників, спрямовану на інформування учасників бойових дій про їхні права. Ця кампанія покликана надати максимальну інформацію ветеранам про передбачені для них права і гарантії, а також як їх реалізувати і захистити. У межах інформаційної кампанії ветеранам АТО буде роз’яснено, як скористатися правами та преференціями, наданими їм державою. Так, захисники мають право на:
ВЕРХОВНА РАДА РОЗШИРИЛА ПРАВА ЖІНОК-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
Верховна Рада схвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях»Законодавчий акт вносить зміни до низки положень Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та до пункту 269 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.
***У рамках загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» стартувала інформаційна компанія «СтопБулінг», орієнтована на дітей та їхніх батьків.
Що таке булінг? Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Види булінгу: фізичний – штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень; економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей; психологічний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування погрози, жарти, маніпуляції, шантаж; сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти; кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв.
Якщо ваша дитина стала жертвою булінгу: - Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину; - Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти; - Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації; - Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона); - Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання; - Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час. НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО РЕЄСТР ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ОСІБ2 серпня 2018 року набрав чинності Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів. В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!»:Договір довічного утримання: особливості укладання Договір довічного утримання – це правочин за яким одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Відповідно до ст. 746 Цивільного кодексу України, сторонами договору довічного утримання є відчужувач і набувач. Договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 775 ЦК України). Потрібно враховувати, що договір довічного утримання підлягає державній реєстрації згідно зі ст. 745 ЦК України, а у випадках недодержання встановленої форми укладення такого договору він вважається недійсним. Право власності на майно повинне бути зареєстроване у відповідних державних органах, про що у договорі здійснюється відповідний запис.***
В рамках правопросвітницького пооекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ Полонське бюро правової допомоги інформує, як і де зареєструвати дитину після народження.
***В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ «Полонське бюро правової допомоги» роз’яснює, як домогтися виплати заробітної плати за останній місяць роботи, якщо роботодавець вчасно не розрахувався при звільненні працівника. В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Полонське бюро правової допомоги інформує:«ЯК ОФОРМИТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДЛЯ ДІТЕЙ» Які закордонні паспорти зараз видають? Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: З 1 травня 2018 року почала діяти нова програма житлових субсидій
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року№ 1022» внесено зміни до програми призначення субсидій.
В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»Узаконення самовільного будівництва 22 березня 2018 року Верховна Рада України внесла зміни до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, які набули чинності 20 квітня 2018 року.Змінився порядок виїзду дітей за кордон
Відділ «Полонське бюро правової допомоги, в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!», інформує про набрання чинності законодавчими змінами, що були внесені урядом у правила перетинання державного кордону громадянами України, які не досягли 16-річного віку.Новації стосуються ситуацій, коли місце проживання дитини визначено судом з одним із батьків, а інший із батьків має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
***
В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівники відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання БВПД консультують:
В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: Встановлення фактів, що мають юридичне значення
У пошуках захисту та отримання безоплатної правової допомоги до відділу «Полонське бюро правової допомоги» звертається чимало людей. Питання, з якими звертаються пересічні громадяни, різноманітні: спадкування, розірвання шлюбу, захист права власності, соціальне забезпечення незахищених верств населення, стягнення аліментів на утримання дитини, відшкодування шкоди та ін. Неабияка частина питань стосується порядку встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» має на меті навчити громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення.МІН’ЮСТ НА ЗАХИСТІ ПІДПРИЄМЦІВ! Мін’юстом розроблено Закон № 2213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування", який реально захищає підприємців від незаконних дій правоохоронних органів. Закон набрав чинності з 7 грудня 2017 року, крім норм щодо застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів, які набирають чинності з 1 січня 2019 року.Продовжуючи тематику питань в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!»:
В Україні запустили реєстр боржників аліментів В Україні відкрито доступ до Єдиного реєстру боржників аліментів. Інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців, потрапляє до цього реєстру. У цьому реєстрі вже понад 75 тисяч електронних записів за такими боржниками. Реєстр боржників знаходиться на офіційному сайті Міністерства юстиції, де по прізвищу і даті народження можна знайти людину, яка має борг по сплаті аліментів. Інформація по боржникам є в загальному доступі за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.Продовжуючи тематику земельних питань, у рамках проекту «Я маю право!», який реалізовується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, Полонське бюро правової допомоги роз’яснює:7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»
Зокрема, розширений доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також для дітей.
Нагадаємо, безоплатна вторинна правова допомога (далі – БВПД) полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Її надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри), або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш чутливі та соціально незахищені категорії осіб, такі як: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зокрема й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу». Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Указом Президента України від 14 листопада 2017 року № 361/2017 оголошено в Україні 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!".
Указом Президента України від 14 листопада 2017 року № 361/2017 оголошено в Україні 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!". Про те, яка робота буде проведена щодо реалізації вищезазначеного Указу консультують фахівці відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
***04 січня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Так, законом передбачено, що до осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів (боржників) будуть застосовуватися засоби примусового виконання рішень у вигляді: тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження у праві користування мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження у праві полювання. Засоби примусового виконання рішень, можуть вживатися тільки до боржника, в якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Зазначається, що закон дозволить забезпечити належне виконання рішень щодо стягнення аліментів та забезпечать належне утримання осіб, які отримують аліменти.
***Відділ «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує, що у відділі відкрито інформаційний доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Мешканці Полонщини можуть скористатися on-linе послугами, які містяться в “Кабінеті електронних сервісів”. Більш детальну інформацію можна отримати у відділі «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки,101 (приміщення казначейства), телефон: 2-03-52.
Всеукраїнський тиждень праваВ Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.Передісторія відзначення тижня права на теренах України є:10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Декларація складається з преамбули і 30 статей. Це в деякій мірі конкретизація і розвинення Статуту ООН, згідно з яким держави зобов’язалися співпрацювати «в заохоченні і розвитку поваги до прав людини і основних свобод для всіх, без розрізнення раси, статі, мови, релігії».Вперше в історії було визначено коло основних прав і свобод людини. Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомогиВідповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 18 листопада 2017 року по 23 січня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс). ТОП-3 схеми рейдерства: чому аграріям не варто розслаблятися Схеми рейдерства, слабкі місця аграріїв та як захистись від загарбниківЗавдяки спрощенню процедур реєстрації прав на нерухомість та реєстрації бізнесу кількість випадків рейдерського захоплення бізнесу чи активів підприємство в останні роки значно зросла. Не виключення й аграрний сектор, який на сьогодні вважається найперспективнішим та високоприбутковим бізнесом. Розглянемо найпопулярніші рейдерські схеми, які використовуються в аграрному секторі. ***
Значна кількість звернень громадян до Полонського бюро правової допомоги пов'язана з консультаціями щодо земельних питань. У когось з них не визначена земельна межа, хтось вважає цю межу неправильною, комусь заважає дерево на ділянці сусіда або сарай, хтось скаржиться на шум, дим тощо. Продовжуючи тематику земельних питань, у рамках проекту “Я маю право!”, який реалізовується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, відділ «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання БВПД роз’яснює про зміст та правила добросусідства.
Нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї): практичні проблеми сьогоденняУ рамках проекту “Я маю право!”, який реалізовується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання БВПД підготували консультацію про нерозподілені (невитребувані)земельні частки (паї). Вчинення нотаріальних дійКрок за кроком в Україні реалізовується реформа децентралізації, одним із основних етапів якої є утворення об’єднаних територіальних громад. Об’єднання територіальних громад стало підставою для створення інституту старост. Вбачається, що саме староста повинен стати посадовою особою, яка має знати всі процеси, які відбуваються у громаді, проблеми села та шляхи їх вирішення, вчасно доносити інформацію до населення. Безумовно, в процесі реформування виникає багато питань. До уваги громадян!«Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує, що в Україні стартував правопросвітницький проект “ Я МАЮ ПРАВО!”. Він передбачає не тільки правоосвітню мету, але й створення механізму притягнення до відповідальності чиновників, які порушують права громадян. Несплата роботодавцем внесків до Пенсійного фонду не позбавляє працівника належного пенсійного забезпеченняАдвокат, призначена пенсіонеру в Шепетівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, домоглась визнання протиправною відмови управління Пенсійного фонду України щодо неврахування до страхового стажу чоловіка періодів роботи. Он-лайн отримання довідок та витягів з Державних реєстрів Міністерства юстиції України стало більш доступнимПолонське бюро правової допомоги безоплатно надає громадянам можливість доступу до реєстрів Міністерства юстиції України, отримання довідок та витягів з них. 22.03.2017 Особливості спадкування за законом та черги спадкування
Чимало клієнтів звертається до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за роз'ясненнями щодо особливостей спадкування. Яким чином відбувається спадкування за законом та кому належить першочергове право на спадщину? Розповідає Ірина Школьнік, головний спеціаліст відділу правової інформації та консультацій Шепетівського місцевого центру.
Чинне цивільне законодавство передбачає, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо фізична особа склала заповіт, таким чином розпорядившись своєю власністю на випадок смерті, і не скасувала його, то у разі її смерті спадкування здійснюється за заповітом, який є останньою волею спадкодавця. Це підтверджується статтею 1223 ЦК України, яка залишає право на спадкування спадкоємцям за законом лише за відсутності заповіту або повного чи часткового визнання заповіту недійсним, неприйняття (відмови) спадщини спадкоємцем за заповітом, усунення від права на спадкування спадкоємця за заповітом, неохоплення заповітом усієї спадщини. При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості. Підставами для спадкування за законом можуть бути шлюбні, родинні чи сімейні стосунки, усиновлення, перебування на утриманні спадкодавця не менше п’яти років до його смерті. Розширення кола осіб, що можуть бути спадкоємцями за законом, неможливе. ***
Реалізація і захист прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, а також внутрішньо переміщених осіб1.Реалізація і захист прав людини |