Понеділок, 17 Січня 2022

Безоплатна правова допомога

Як отримати компенсацію, якщо травмувалися на вулиці під час ожеледиці

Чи може людина, яка послизнулась і травмувалась на вулиці, отримати компенсацію за свої забої і переломи? Хто повинен нести відповідальність за стан доріг? Про те, як діяти у випадку, коли Ви зазнали травми на вулиці та як відшкодувати шкоду і притягнути винних до відповідальності.

Детальніше...

 

Укладання та внесення змін до договору оренди землі

Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону України «Про оренду землі»).

Детальніше...

 

Як уберегтися від мобільного шахрайства

Без мобільного телефону важко уявити сучасну людину. Мобільний телефон дозволяє, не виходячи з дому, зробити замовлення в онлайн-магазині, кафе, оплатити комунальні платежі, оформити соціальну допомогу, або замовити довідку тощо. Але, крім цього, телефон дає можливість шахраям ошукати громадян. Отже, які є види мобільних шахрайств та як себе від них уберегти:

Детальніше...

 

Інформація про проведену відділом «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роботу за 2020 рік

Протягом року відділом «Полонське бюро правової допомоги» забезпечено належний рівень роботи з надання безоплатної правової допомоги особам, що її потребують, а саме:

Детальніше...

 

***

 

 

 

Шлюбний договір

Сім’я - це головна складова будь-якого суспільства, тому правове регулювання майнових відносин у сім’ї має дуже важливе значення, тому саме шлюбний договір - це один з правових інструментів вирішення майнових питань між подружжям, який не погіршує майновий стан одного з них.

Детальніше...

 

Стартує онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч»

З 13 липня по 10 грудня 2020 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч». Взяти участь в конкурсі можуть як дорослі, так і діти (за умови згоди одного з батьків або законного представника).

Детальніше...

 

ОГОЛОШЕННЯ про проведення онлайн-фотоконкурсу «Правова допомога поруч»

Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч» (далі – Фотоконкурс).

Детальніше...

 

Відповідальність за зловживання наркотичними засобами

“Вживання” або інші дії пов’язані з наркотичними, психотропними речовинами або їх аналогами тягнуть за собою настання юридичної відповідальності.

Детальніше...

 

Конституційні права людини

У Конституції України закріплена ціла низка як традиційних, так і нових гарантій прав та свобод людини та громадянина, які дозволяють кожному громадянину обирати вид своєї поведінки, користуватися економічними й соціально – політичними свободами та соціальними благами як в особистих, так і в суспільних інтересах. Зокрема, кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, водночас має обов’язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток особистості (стаття 23 Конституції України).

Детальніше...

 

***

WikiLegalAid – інформаційна платформа, що функціонує за принципом Wikipedia. Вона розроблена та підтримується мережею фахівців та фахівчинь Координаційного центру з надання правової допомоги та його територіальних відділень – центрів та бюро правової допомоги. Платформа містить правові консультації з різних тем. Ці консультації розроблені з урахуванням найбільш частих запитів клієнтів до системи безоплатної правової допомоги.

Детальніше...

 

Система БПД призупиняє прийом громадян і надає правову допомогу дистанційно

З 23 березня 2020 року і до завершення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно. Ці заходи передбачені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 20 березня №128-аг «Про організацію роботи з громадянами на період карантину».

Детальніше...

 

Запобігання та протидія гендерному та домашньому насильству

Гендерне насильство – це насильство, яке чиниться над особою тому, що вона належить до тієї чи іншої статі. Переважна частина гендерного насильства чиниться чоловіками над жінками. Метою гендерного насильства, як і будь – якого іншого насильства, є прагнення до домінування і контролю поведінки. Гендерне насильство має форми фізичного, сексуального економічного, а також психологічного приниження, яке здійснюється шляхом експлуатації, дискримінації, погроз і репресій. Сім’я є головним місцем гендерного насильства. У родині відбувається насильство фізичне, психологічне, сексуальне.

Детальніше...

 

Встановлення факту родинних відносин

У пошуках захисту та отримання безоплатної правової допомоги до відділу «Полонське бюро правової допомоги» звертається чимало людей.Неабияка частина питань стосується порядку встановлення фактів, що мають юридичне значення. Адже не раз трапляється так, що людині для підтвердження свого права чи захисту інтересів необхідно пред’явити відповідні документи. От приміром, не можете отримати в нотаріальних органах свідоцтво про право на спадщину, бо необхідно довести факт родинних стосунків.

Детальніше...

 

Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.01.2020 № 128/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 20 січня по 30 березня 2020 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Детальніше...

 

Коли треба виходити на роботу, у разі перенесення робочих днів?


Згідно із частиною третьою статті 67 КЗпП України у випадку коли святковий або неробочий день (стаття 73 КЗпП України) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу розпорядженнями Кабінету Міністрів України рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю.

У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем, що призводить до зміни графіка роботи підприємства (установи).

Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу та оплати лікарняних мають відбуватись на підставі прийнятого на підприємстві (установі) рішення (наказу) щодо перенесення робочих днів, тобто по зміненому у зв’язку перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства (установи).

При цьому слід мати на увазі, що у разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню на інший вихідний день, для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено статтею 53 КЗпП України.

У разі відсутності працівника на роботі в зазначений день без поважної причини до нього може бути застосовано дисциплінарне стягнення відповідно до ст. 147 КЗпП України.

 

Успішні практики: скасування судового наказу

До відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка, яка належить до вразливої категорії громадян як особа з інвалідністю, з питанням скасування судового наказу про стягнення з неї заборгованості за комунальні послуги та суми судового збору.

Детальніше...

 

Успішні практики: заміна сторони виконавчого провадження

До відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась жінка, яка належить до вразливої категорії громадян як малозабезпечена особа, з проханням допомогти їй у написанні заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

Детальніше...

 

Всеукраїнський тиждень права

Згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149/2008, враховуючи важливе значення правової освіти в розбудові України як правової держави, з метою виховання у громадян поваги до закону і прав людини, започатковано проведення Всеукраїнського тижня права. Він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Отже, щороку, починаючи з 2008 року в тиждень, що включає 10 грудня, ми святкуємо День прав людини, на рівні окремої людини, груп, організацій, установ, підприємств тощо. Зазвичай святкування Тижня права супроводжується проведенням заходів з популяризації знань про людські права та Загальної декларації прав людини. Цьогоріч, Всеукраїнський тиждень права проходить з 09 по 13 грудня. Якщо у вас виникають питання з цього приводу та з інших правових питань ви можете звертатися за відповідними консультаціями до відділу «Полонське бюро правової допомоги», що знаходиться за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки, 101 (приміщення Казначейства, І поверх), тел. 2-03-52.

 

До Полонського бюро правової допомоги неодноразово надходять звернення щодо заміни сторони виконавчого провадження. В межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці бюро інформують:

У разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю.

Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження. (стаття 442 Цивільного процесуального кодексу України).


За більш докладною інформацією звертайтесь до відділу «Полонське бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Ураїнки,101 (І поверх будівлі Казначейства) тел. 2-03-52.

 

 

***

Відповідно до правопросвітницької інформаційної кампанії спрямованої на інформування громадян щодо правильного нарахування тарифів на послуги з постачання теплової енергії та права на адресну безготівкову допомогу сім’ям, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг відділ «Полонське бюро правової допомоги» інформує:

Детальніше...

 

***

В рамках правопросвітницького пооекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ Полонське бюро правової допомоги інформує:

ЯК ОФОРМИТИ АЛІМЕНТИ?

Детальніше...

 

«Я маю право на чесну платіжку»

Міністерство юстиції України спільно з системою Безоплатної правової допомоги запускає нову ініціативу #ЧеснаПлатіжка та інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку», яка реалізується в рамках просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!».

Детальніше...

 

Інформація про проведену відділом «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роботу за І півріччя 2019 року

Протягом вказаного періоду відділом «Полонське бюро правової допомоги» забезпечено належний рівень роботи з надання безоплатної правової допомоги особам, що її потребують, а саме:

Детальніше...

 

В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Полонське бюро правової допомоги роз’яснює про права сезонних працівників та порядок укладення сезонного договору.

Сезонні роботи – це роботи, які у зв’язку з певними природнокліматичними умовами не можуть виконуватися протягом повного року (12 місяців) та не перевищують 6 місяців. Перелік сезонних робіт визначений спеціальним списком, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.1997 № 278 «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей».

Детальніше...

 

***

 

Податкова знижка на навчання

Мін’юстом розроблено Закон № 2477-VІІІ, що надає право отримати податкову знижку для батьків, які оплачують навчання дітей у закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Що так податкова знижка?

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у зв’язку з оплатою нею послуг навчання

Хто має право на таку податкову знижку?

 

Громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена його сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені)

Детальніше...

 

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКА КОМПАНІЯ «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ»

2019 рік є роком виборів, тому Міністерство юстиції України спільно з Центральною виборчою комісією прийняли рішення започаткувати в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ». Це спеціальні інформаційні матеріали, де буде опис покроково, що робити виборцям, як діяти, куди звертатися для того, щоб реалізувати своє право обирати. Нова інформаційна кампанія Мін’юсту “Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ” буде розрахована, насамперед, на три головні категорії громадян:

Детальніше...

 

В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»:

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО БОРОТЬБУ З БУЛІНГОМ

19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Законодавчим актом визначено поняття булінгу, шляхи протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти, а також встановлено адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти.

Детальніше...

 

10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини

У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. У цьому документі задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и работоргівли; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

Детальніше...

 

***

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.У 2018 році Всеукраїнський тиждень права передбачає проведення протягом 10-14 грудня ряду інформаційно–роз’яснювальних заходів (навчань, лекцій, бесід, екскурсій, виступів у засобах масової інформації, висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури населення. В рамках проведення Всеукраїнського тижня права надаватиметься безоплатна правова допомога з питань реалізації захисту прав людини, в тому числі соціально незахищеним верствам населення, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, внутрішньо переміщених осіб. Для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь до відділу «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки, 101 (Казначейство, І поверх). тел. 2-03-52

 

 

Оголошено XI конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 06.11.2018 № 3957/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 03 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Детальніше...

 

В межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ «Полонське бюро правової допомоги інформує:

На практиці часто мають місце випадки, коли особа тривалий час відсутня за місцем постійного проживання і її місцезнаходження невідоме. Така невизначеність створює певні труднощі для захисту прав іншими особами: кредитори – не можуть стягнути борг, подружжя – укласти шлюб, утриманці – отримати допомогу тощо.

Відповідно до Цивільного кодексу України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. Перебіг річного строку починається з дня одержання останніх відомостей про відсутнього. Якщо неможливо встановити цей день, початком терміну перебування особи безвісно відсутньою вважається перше число місяця, що йде за тим, в якому було одержано останні відомості. Коли неможливо встановити місяць, в якому було одержано останні відомості про відсутнього, перебіг річного строку починається з 1 січня наступного року.

Детальніше...

 

***

Чи можна притягнути до кримінальної відповідальності за несплату аліментів?

Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надає відділ «Полонське бюро правової допомоги».

Кримінальний кодекс України містить статтю 164, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.


Підстави для притягнення до кримінальної відповідальності:

- факт звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення, щодо задоволення такого позову;

- наявність заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів;

- злісний характер ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Злісний характер може виражатись у будь-яких діяннях боржника, які спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо).

Детальніше...

 

***

Міністерство юстиції України в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» розпочало інформаційну кампанію #ПраваЗахисників, спрямовану на інформування учасників бойових дій про їхні права. Ця кампанія покликана надати максимальну інформацію ветеранам про передбачені для них права і гарантії, а також як їх реалізувати і захистити. У межах інформаційної кампанії ветеранам АТО буде роз’яснено, як скористатися правами та преференціями, наданими їм державою. Так, захисники мають право на:

Детальніше...

 

ВЕРХОВНА РАДА РОЗШИРИЛА ПРАВА ЖІНОК-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Верховна Рада схвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях»Законодавчий акт вносить зміни до низки положень Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та до пункту 269 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

Детальніше...

 

***

У рамках загальнонаціонального проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» стартувала інформаційна компанія «СтопБулінг», орієнтована на дітей та їхніх батьків.

Що таке булінг?

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.

Види булінгу:

фізичний – штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень;

економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;

психологічний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування погрози, жарти, маніпуляції, шантаж;

сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;

кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв.

Якщо ваша дитина стала жертвою булінгу:

- Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину;

- Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти;

- Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації;

- Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона);

- Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання;

 

- Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час.

Детальніше...

 

НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО РЕЄСТР ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ОСІБ

2 серпня 2018 року набрав чинності Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів.

Детальніше...

 

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!»:

Договір довічного утримання: особливості укладання

Договір довічного утримання – це правочин за яким одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Відповідно до ст. 746 Цивільного кодексу України, сторонами договору довічного утримання є відчужувач і набувач. Договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 775 ЦК України). Потрібно враховувати, що договір довічного утримання підлягає державній реєстрації згідно зі ст. 745 ЦК України, а у випадках недодержання встановленої форми укладення такого договору він вважається недійсним. Право власності на майно повинне бути зареєстроване у відповідних державних органах, про що у договорі здійснюється відповідний запис.

Детальніше...

 

***

В рамках правопросвітницького пооекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ Полонське бюро правової допомоги інформує, як і де зареєструвати дитину після народження.

Детальніше...

 

***

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відділ «Полонське бюро правової допомоги» роз’яснює, як домогтися виплати заробітної плати за останній місяць роботи, якщо роботодавець вчасно не розрахувався при звільненні працівника.

Детальніше...

 

В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Полонське бюро правової допомоги інформує:

«ЯК ОФОРМИТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДЛЯ ДІТЕЙ»

Які закордонні паспорти зараз видають?

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

Детальніше...

 

В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: З 1 травня 2018 року почала діяти нова програма житлових субсидій

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року№ 1022» внесено зміни до програми призначення субсидій.

Детальніше...

 

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Узаконення самовільного будівництва

22 березня 2018 року Верховна Рада України внесла зміни до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, які набули чинності 20 квітня 2018 року.

Детальніше...

 

Змінився порядок виїзду дітей за кордон

Відділ «Полонське бюро правової допомоги, в рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!», інформує  про набрання чинності законодавчими змінами, що були внесені урядом у правила перетинання державного кордону громадянами України, які не досягли 16-річного віку.Новації стосуються ситуацій, коли місце проживання дитини визначено судом з одним із батьків, а інший із батьків має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Детальніше...

 

***

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівники відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання БВПД консультують:

Детальніше...

 

В рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: Встановлення фактів, що мають юридичне значення

У пошуках захисту та отримання безоплатної правової допомоги до відділу «Полонське бюро правової допомоги» звертається чимало людей. Питання, з якими звертаються пересічні громадяни, різноманітні: спадкування, розірвання шлюбу, захист права власності, соціальне забезпечення незахищених верств населення, стягнення аліментів на утримання дитини, відшкодування шкоди та ін. Неабияка частина питань стосується порядку встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Детальніше...

 

Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» має на меті навчити громадян користуватися своїми правами та захищати їх у разі порушення.

МІН’ЮСТ НА ЗАХИСТІ ПІДПРИЄМЦІВ!

Мін’юстом розроблено Закон № 2213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування", який реально захищає підприємців від незаконних дій правоохоронних органів. Закон набрав чинності з 7 грудня 2017 року, крім норм щодо застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів, які набирають чинності з 1 січня 2019 року.

Детальніше...

 

Продовжуючи тематику питань в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!»:

В Україні запустили реєстр боржників аліментів

В Україні відкрито доступ до Єдиного реєстру боржників аліментів. Інформація щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше 3 місяців, потрапляє до цього реєстру. У цьому реєстрі вже понад 75 тисяч електронних записів за такими боржниками. Реєстр боржників знаходиться на офіційному сайті Міністерства юстиції, де по прізвищу і даті народження можна знайти людину, яка має борг по сплаті аліментів. Інформація по боржникам є в загальному доступі за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.

Детальніше...

 

Продовжуючи тематику земельних питань, у рамках проекту «Я маю право!», який реалізовується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, Полонське бюро правової допомоги роз’яснює:

Детальніше...

 

7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Зокрема, розширений доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також для дітей.
Нагадаємо, безоплатна вторинна правова допомога (далі – БВПД) полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Її надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри), або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш чутливі та соціально незахищені категорії осіб, такі як: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зокрема й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».
Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Детальніше...

 

Указом Президента України від 14 листопада 2017 року № 361/2017 оголошено в Україні 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!".

Указом   Президента України від 14 листопада 2017 року   № 361/2017 оголошено в Україні 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!". Про те, яка робота буде проведена щодо реалізації вищезазначеного Указу консультують фахівці відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Детальніше...

 

***

04 січня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Так, законом передбачено, що до осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів (боржників) будуть застосовуватися засоби примусового виконання рішень у вигляді: тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження у праві користування мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження у праві полювання. Засоби примусового виконання рішень, можуть вживатися тільки до боржника, в якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Зазначається, що закон дозволить забезпечити належне виконання рішень щодо стягнення аліментів та забезпечать належне утримання осіб, які отримують аліменти.

 

 

***

Відділ «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує, що у відділі відкрито інформаційний доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Мешканці Полонщини можуть скористатися on-linе послугами, які містяться в “Кабінеті електронних сервісів”. Більш детальну інформацію можна отримати у відділі «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки,101 (приміщення казначейства), телефон: 2-03-52.

 

 

Всеукраїнський тиждень права

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.Передісторія відзначення тижня права на теренах України є:10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Декларація складається з преамбули і 30 статей. Це в деякій мірі конкретизація і розвинення Статуту ООН, згідно з яким держави зобов’язалися співпрацювати «в заохоченні і розвитку поваги до прав людини і основних свобод для всіх, без розрізнення раси, статі, мови, релігії».Вперше в історії було визначено коло основних прав і свобод людини.

Детальніше...

 

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 18 листопада 2017 року по 23 січня 2018 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – конкурс).

Детальніше...

 

ТОП-3 схеми рейдерства: чому аграріям не варто розслаблятися Схеми рейдерства, слабкі місця аграріїв та як захистись від загарбників

Завдяки спрощенню процедур реєстрації прав на нерухомість та реєстрації бізнесу кількість випадків рейдерського захоплення бізнесу чи активів підприємство в останні роки значно зросла. Не виключення й аграрний сектор, який на сьогодні вважається найперспективнішим та високоприбутковим бізнесом. Розглянемо найпопулярніші рейдерські схеми, які використовуються в аграрному секторі.
Схема перша:
захоплення земельних ділянок та збір на них чужого врожаю або здійснення власного посіву.
Варіанти захоплення земельних ділянок можуть бути примітивними (самовільне незаконне захоплення землі з «тітушками» без будь-яких документів, загін сільськогосподарської техніки з метою збору врожаю тощо), або більш вишуканими. Поширеними є випадки укладання рейдерами договорів оренди паїв чи земельних ділянок з селянами, які вже передали цю ж землю в оренду іншому добросовісному орендарю.
Крім того, рейдери через корумпованих реєстраторів (досить часто нотаріусів) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструють за собою права оренди на відповідні земельні ділянки на підставі підроблених договорів оренди, судових рішень або інших документів. Рейдерам у поміч в цьому суди, які залишилися на тимчасово окупованих територіях (рішення цих суддів, які датовані до лютого 2014 року легко підробити та не просто перевірити).
Нагадаємо, що сьогодні запроваджено обов’язкову перевірку реєстратором судових рішень на його наявність у відповідному загальнодоступному Єдиному реєстрі судових рішень. Проте, в зазначеному реєстрі в тексті рішення ідентифікуюча інформація про осіб закрита (наприклад, замість ПІП особи зазначається «ОСОБА_1», замість адреси земельної ділянки – «АДРЕСА_1»). Користуючись цим, на практиці рейдери здійснюють підбірку необхідного рішення, підставляють потрібні дані та підроблюють судове рішення, яке проходить «успішну» перевірку реєстратором при здійсненні незаконних реєстраційних дій.
Схема друга:
захоплення врожаю через державних виконавців
Рейдери на підставі підроблених документів звертаються до суду з позовом до підприємства про стягнення нібито існуючої заборгованості. До речі, рейдер цілком законно може викупити таку заборгованість у кредиторів підприємства.
В рамках забезпечення позову рейдери отримують судове рішення (ухвалу) про накладення арешту на майно (урожай або іншу сільськогосподарську продукцію). На виконання ухвали державний виконавець відкриває виконавче провадження, в рамках Якого вмотивовані виконавці сприяють збору урожаю, вилучають його та передають на зберігання рейдерам.
Поки триває розгляд справи в суді, дане майно реалізується третім особам.
Схема третя:
заволодіння  податковим кредитом (права на відшкодування ПДВ)
Завдяки особливостям в оподаткуванні у багатьох аграріїв вагомим активом є право на відшкодування суми податку на додану вартість. Досить часто такі суми можуть коливатися у сотнях мільйонів доларів.
Рейдери через знайомства у податкових органах знаходять такі підприємства, вивчають їх корпоративну структуру.
Використовуючи підроблені рішення загальних зборів та договори купівлі-продажу корпоративних прав, у реєстратора рейдери змінюють керівника (а деколи й засновників) підприємства. Далі в податкових органах змінюють електронні ключі для подання звітності та адміністрування ПДВ і шляхом декількох нескладних підставних безтоварних операцій переводять право на отримання відшкодування ПДВ на третю особу. Фізично на підприємство навіть ніхто не нападає, але за декілька днів підприємство позбавляється значного активу, який в подальшому повернути надзвичайно складно. Сьогодні в Україні діє ціла група осіб-«фахівців», яка спеціалізується на даній схемі рейдерства.  
Продовженням або іншою варіацією даної схеми є незаконна зміна керівника та засновника підприємства і здійснення активних дій по захопленню та подальшому відчуженню «новим» керівництвом активів підприємства. Такі схеми трапляються найчастіше.  
Які ж способи боротьби з наведеними вище явищами?
На сьогодні, вступив силу новий Закон України від 06.10.2016 № 1666-VIII. Згідно Закону відтепер справжність підписів на рішеннях загальних зборів засновників, яким були внесені зміни до відомостей про юридичну особу, а також статутах обов’язково засвідчуються нотаріально.
Також даним Законом № 1666-VIII  частково скасовано принцип екстериторіальності, відтепер державна реєстрація проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя. Виключенням є поданні документ в електронній формі.
Більше того, згідно Закону про будь-які зміни в реєстрі нерухомості його власники повідомлятимуться та їм надаватиметься можливість заблокувати на 10 робочих днів будь-які реєстраційні дій з належним їм майном.
Таким чином, прийняття Закону істотно ускладнило механізми рейдерських захоплень. Проте рейдери – особи креативні, і можуть запровадити нові схеми, тим паче «чорних» нотаріусів ніхто не відміняв.  Саме тому, необхідно бути обачним.
В першу чергу, необхідно передбачити в статутних документах механізму захисту від незаконного відчуження корпоративних прав підприємства та зміни його керівництва.  
Рекомендується також здійснювати щоденний або періодичний моніторинг відомостей про підприємство в ЄДР та реєстрі судових рішень.
Не зайвим є публічне розкриття контактних даних про підприємство (на сайті, в ЄДР тощо) з метою своєчасного отримання від реєстратора повідомлення про вчинення реєстраційних дій відносно нерухомого майна та земельних ділянок.
При виникненні перших ознак можливих незаконних дій відносно підприємства чи його майно, важливо своєчасно звернутися до кваліфікованих юристів (адвокатів) та служб охорони.
Крім того, на сьогодні актуальною є послуга проведення антирейдерського аудиту, завдяки якому за наслідками аналізу документів по підприємству, може бути наданий індивідуальний перелік заходів для мінімізації загрози рейдерського захоплення, а також проведені необхідні інструктажі по першочерговим діям на випадок рейдерства.
Таким чином, в дійсності можна стверджувати про наявність важливих та необхідних кроків збоку законодавця по боротьбі з рейдерством. Але це не є загальною панацеєю, яка може вирішити проблему відразу. В наших умовах це є лише інструмент, який надається кожному для захисту коли рейдер уже на порозі. У такому випадку, головне вміло та своєчасно таким інструментом скористатися.


Начальник відділу «Полонське бюро правової допомоги»
Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної
вторинної правової допомоги                                               Загоруйко Михайло

 

***

Значна кількість звернень громадян до Полонського бюро правової допомоги пов'язана з консультаціями щодо земельних питань. У когось з них не визначена земельна межа, хтось вважає цю межу неправильною, комусь заважає дерево на ділянці сусіда або сарай, хтось скаржиться на шум, дим тощо. Продовжуючи тематику земельних питань, у рамках проекту “Я маю право!”, який реалізовується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України,  відділ «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання БВПД роз’яснює про зміст та правила добросусідства.

Детальніше...

 

Нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї): практичні проблеми сьогодення

У рамках проекту “Я маю право!”, який реалізовується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання БВПД підготували консультацію про нерозподілені (невитребувані)земельні частки (паї).
Нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї): практичні проблеми сьогодення
На практиці все частіше виникають ситуації, коли земельна частка (пай) залишається невитребуваною, тобто особа, якій належить право на земельну частку (пай), його не реалізує.
До категорії таких нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) належать:
–        земельні частки (паї), на які громадяни мають право, але не отримали відповідного документа, що підтверджуватиме таке право, або іншим чином не заявили свої права на земельну частку (пай);
–        земельні частки (паї), на які підтверджувальний документ уже отриманий, але власник не розпорядився ним належним чином (не подав заяву про виділення в натурі (на місцевості) для передання в оренду чи сумісного обробітку);
–        земельна частка (пай), власник якої не з’явився на збори і не взяв участь у розподілі земельних ділянок через хворобу або з інших причин;
–        земельна частка (пай), власник якої не встиг до моменту проведення зборів щодо розподілу земельних ділянок оформити право на успадковану земельну частку (пай);
–        земельні частки (паї), власники яких взяли участь у проведенні зборів членів реформованих КСП щодо розподілу земельних ділянок, але не оформили право власності на земельні ділянки відповідно до вимог чинного законодавства;
–        земельні частки (паї), власники яких не оформили право власності або померли, а їх спадкоємці не прийняли спадщину, до якої входять земельні частки (паї).
Згідно зі ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) або їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, якщо відоме їх місцезнаходження.
Спершу визначимося з термінами. Так, земельна ділянка — це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами (ч. 1 ст. 79 Земельного кодексу України, далі — ЗК), а земельна частка (пай) є правом на умовну земельну частку в гектарах з відповідною грошовою оцінкою без виділення у загальному масиві земель.
Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об’єкта цивільних прав. Таке формування передбачає визначення її площі, меж і внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру (ч. 1 ст. 79-1 ЗК).
На відміну від земельної ділянки, земельна частка (пай) є умовною часткою земель, які належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, розмір якої визначений в умовних кадастрових гектарах. Місцезнаходження та межі такої земельної частки (паю) не визначені.
Стосовно земельної ділянки зауважимо, що з 1 січня 2013 року замість державного акта на право власності на земельну ділянку, в разі безоплатного передання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності за рішеннями органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правовим документом на земельну ділянку є свідоцтво про право власності на нерухоме майно, яке видається відповідною реєстраційною службою.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» основним документом, який посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай).
Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є: свідоцтво про право на спадщину; посвідчені в установленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай); рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).
Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 08.08.1995 № 720 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, на дату видачі державного акта на право колективної власності на землю, відповідно до списку, що додається до цього державного акта.

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до відділу «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки, 101 (приміщення Казначейства, І поверх)

 

Вчинення нотаріальних дій

Крок за кроком в Україні реалізовується реформа децентралізації, одним із основних етапів якої є утворення об’єднаних територіальних громад. Об’єднання територіальних громад стало підставою для створення інституту старост. Вбачається, що саме староста повинен стати посадовою особою, яка має знати всі процеси, які відбуваються у громаді, проблеми села та шляхи їх вирішення, вчасно доносити інформацію до населення. Безумовно, в процесі реформування виникає багато питань.
Одне із них — вчинення нотаріальних дій сільськими старостами.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про нотаріат» нотаріальні дії в Україні вчиняються державними та приватними нотаріусами, а у населених пунктах, де немає нотаріусів, нотаріальні дії вчиняються уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування (далі — посадові особи ОМС).
Хто уповноважує старост на вчинення нотаріальних дій?
Відповідно до пп. 5 п. б. ч.1 ст. 38 Закону України «Про місцеве самоврядуваня в Україні» вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їхнього відання, реєстрація актів цивільного стану (за винятком виконавчих органів міських (крім міст обласного значення) рад) є делегованими повноваженнями сільських, селищних, міських рад щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян і належать до відання виконавчих органів цих рад. Тому уповноважувати на вчинення нотаріальних дій старосту повинен виконком відповідної ради, членом якого, зокрема, є староста.
Які саме нотаріальні дії мають право вчиняти уповноваженні особи ОМС?
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про нотаріат» уповноважені особи ОМС:
1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна;
2) посвідчують заповіти (крім секретних);
3) видають дублікати посвідчених ними документів;
4) засвідчують достовірність копій (фотокопій) документів і
виписок з них;
5) засвідчують справжність підпису на документах;
6) видають свідоцтва про право на спадщину;
7) видають свідоцтва про право власності на частку в
спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.
Проте необхідно звернути увагу, що:
1) дії, передбачені пунктами 6 і 7 ч. 1 цієї статті (видача свідоцтва про право на спадщину та видача свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя), вчиняють уповноважені посадові особи ОМС, які:
- мають вищу юридичну освіту;
- досвід роботи у галузі права не менше трьох років;
- пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса;
- завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України;
- склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України
2) посадові особи ОМС не мають права на оформлення документів, призначених для використання за межами державного кордону».
Законодавство, яким керуються уповноважені особи ОМС при вчинені нотаріальних дій
1. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»
2. Закон України «Про нотаріат»
3. Порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами ОМС, затверджений наказом Міністерства юстиції від 11.11.2011 р № 3306/5 ( на даний час чинна редакція від 29.11. 2016 року).
Згідно з ч.3 ст. 37 Закону України «Про нотаріат» контроль за організацією нотаріальної діяльності уповноважених на це посадових осіб ОМС, дотриманням ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконанням правил нотаріального діловодства здійснюється Міністерством юстиції України.


Нагадуємо, що роз'яснення законодавства і консультації з правових питань можуть безкоштовно отримати усі, хто звернеться до бюро правової допомоги, незалежно від статків та соціального статусу.
Полонське бюро правової допомоги — м.Полонне, вул.Лесі Українки,101 (приміщення казначейства), тел. (03843) 2-03-52
.

 

До уваги громадян!

«Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує, що в Україні стартував правопросвітницький проект “ Я МАЮ ПРАВО!”. Він передбачає не тільки правоосвітню мету, але й створення механізму притягнення до відповідальності чиновників, які порушують права громадян.
В нинішньому році проект охопить три напрямки діяльності: захист прав громадян у сфері правосуддя, захист права власності та формування уміння громадян протистояти корупції.
«Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає роз'яснення законодавства та безоплатну правову допомогу громадянам з будь-яких питань.
Отже, якщо вам необхідно проконсультуватись з висококваліфікованим юристом — звертайтесь до нашого бюро за адресою: м. Полонне, вул. Лесі Українки, 101, тел. 2-03-52.
Працюємо з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 18.00 без перерви.

 

Несплата роботодавцем внесків до Пенсійного фонду не позбавляє працівника належного пенсійного забезпечення

Адвокат, призначена пенсіонеру в Шепетівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, домоглась визнання протиправною відмови управління Пенсійного фонду України щодо неврахування до страхового стажу чоловіка періодів роботи.
Громадянин З. звернувся до Шепетівського місцевого центру з надання БВПД із заявою про надання правової допомоги щодо визнання неправомірними дій Шепетівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Адвокат Тетяна Царик, яку призначили у місцевому центрі для представництва та захисту інтересів клієнта у суді, підготувала адміністративний позов, в якому просила суд визнати неправомірними дії Шепетівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неврахування до страхового стажу позивача періоду роботи на підприємстві та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з врахуванням цього стажу з моменту отримання позивачем пенсії за віком, а саме з грудня 2014 року.
Під час судового розгляду було встановлено, що позивач дійсно працював на підприємстві у спірний період роботи, який не зарахований до страхового стажу, отримував відповідну заробітну плату, з якої роботодавцем відраховувалися страхові внески відповідно до вимог чинного законодавства.  Проте, у зв'язку із неплатоспроможністю підприємства, на якому працював позивач, та визнання його банкрутом, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду не надійшли.

Детальніше...

 

Он-лайн отримання довідок та витягів з Державних реєстрів Міністерства юстиції України стало більш доступним

Полонське бюро правової допомоги безоплатно надає громадянам можливість доступу до реєстрів Міністерства юстиції України, отримання довідок та витягів з них.
У нашому Бюро громадяни можуть отримати такі послуги:
- довідки та витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
- інформацію з Системи електронної звітності арбітражних керуючих;
- здійснити попереднє подання заяв у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Крім цього, громадяни та організації також отримали можливість брати участь в Електронній системі торгів.
Наша мета - допомогти громадянам отримати необхідний документ швидко, без черги та з найменшими витратами.
Для отримання необхідних документів користувачам потрібно лише заповнити відповідну форму на офіційному сайті  Мін'юсту. У разі необхідності зробити це допоможуть працівники бюро правової допомоги.
Усі необхідні документи у вигляді витягів чи довідок можна отримати в електронному вигляді через Інтернет, які мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора.
Користування онлайн-сервісами Мін’юсту значно заощадить Ваш час і забезпечить зручність отримання відповідної послуги.

22.03.2017

 

Особливості спадкування за законом та черги спадкування

Чимало клієнтів звертається до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за роз'ясненнями щодо особливостей спадкування. Яким чином відбувається спадкування за законом та кому належить першочергове право на спадщину? Розповідає Ірина Школьнік, головний спеціаліст відділу правової інформації та консультацій Шепетівського місцевого центру.
Чинне цивільне законодавство передбачає, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Якщо фізична особа склала заповіт, таким чином розпорядившись своєю власністю на випадок смерті, і не скасувала його, то у разі її смерті спадкування здійснюється за заповітом, який є останньою волею спадкодавця. Це підтверджується статтею 1223 ЦК України, яка залишає право на спадкування спадкоємцям за законом лише за відсутності заповіту або повного чи часткового визнання заповіту недійсним, неприйняття (відмови) спадщини спадкоємцем за заповітом, усунення від права на спадкування спадкоємця за заповітом, неохоплення заповітом усієї спадщини.
При спадкуванні за законом майно переходить до зазначених у законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості. Підставами для спадкування за законом можуть бути шлюбні, родинні чи сімейні стосунки, усиновлення, перебування на утриманні спадкодавця не менше п’яти років до його смерті. Розширення кола осіб, що можуть бути спадкоємцями за законом, неможливе.

Детальніше...

 

***

«Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Надає консультації та розяснення з питань правового характеру. Призначає безоплатних представників та адвокатів для осіб, чиї питання підлягають вирішенню в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та судах.

Знаходиться «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: 30500 Україна, Хмельницька область, м. Полонне, вул. Лесі Українки, 101. (будівля казначейства у Полонському районі)
Тел.: (03843) 2 – 03 – 52
Електронна скринька: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Реалізація і захист прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, а також внутрішньо переміщених осіб

1.Реалізація і захист прав людини
Пріоритетом для будь-якої держави має бути  дотримання прав і свобод людини. У 1991 році Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.
Так, в Конституції  України окремий розділ присвячено правам і свободам людини і громадянина. Стаття 21 Конституції України визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Відповідно до статті 22  Основного Закону держави права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. В соціально-правовій практиці права можуть обмежуватися тільки для захисту інших соціальних цінностей.
Дотримання прав людини є ключовою національною ідеєю усіх демократичних країн світу. Незалежно від обраної формули національної ідеї, в її центрі має знаходитися людина, її інтереси, дотримання прав і свобод.
2. Надання пільг учасникам антитерористичної операції.
Учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них надаються  пільги передбачені відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

Детальніше...