Неділя, 27 Травня 2018

Цивільний захист

***

 

Про стан невиробничого травматизму в районі та виконання заходів щодо його покращення

В Україні нещасні випадки посідають третє місце серед основних причин смертності. Щороку зазнають ушкодження здоров’я близько 2 млн. людей, смертельно травмується більше 70 тис.осіб, або близько 200 осіб щодня. Що майже удвічі перевищує показники розвинутих країн світу. Близько 99% усіх померлих від нещасних випадків загинуло у побуті. За останні 5 років від нещасних випадків невиробничого характеру в Україні загинуло понад 363 тис. осіб, з них майже 10 тис. дітей віком до 14 років.
Районною державною адміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями проводиться систематична робота спрямована на забезпечення безпеки і охорони життя людей та попередження випадків невиробничого характеру в районі. В районі розроблено План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Полонському районі на 2015 рік, яким передбачено низка організаційних та попереджувальних заходів.
Однак аналіз показує ріст випадків невиробничого травматизму. Так за І-й квартал поточного року на території району від нещасних випадків невиробничого характеру загинуло 12 осіб, що 5,4% більше порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

Детальніше...

 

***

 

 

Експрес-інформація «Про роботу консультаційного центру ГУ ДСНС України у Хмельницькій області»

У Хмельницькому цілодобово надаватимуть консультації щодо порядку дій в разі надзвичайних ситуацій
На виконання доручення Прем’єр-міністра України при Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області працює консультаційний центр.
З 10 лютого 2015 року центр функціонуватиме в цілодобовому режимі.
Питання, які будуть оперативно надаватись населенню області з питань цивільного захисту:
-    місця розташування медичних закладів з надання екстреної медичної допомоги та їх контактні телефони;
-    місця розташування об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту (сховищ, протирадіаційних укриттів), найпростіших укриттів, споруд подвійного призначення тощо в обласному центрі (м. Хмельницький), містах обласного підпорядкування, районних центрах;
-    рекомендації населення щодо дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, характерних для Хмельницької області, зокрема при аваріях на хімічно небезпечних об’єктах, гідротехнічних спорудах, інших потенційно-небезпечних об’єктах;
-    рекомендації населення щодо дій під час проведення антитерористичної операції;
-    інші інформаційно-довідкові матеріали з питань цивільного захисту, які актуальні для регіону.

ГРАФІК РОБОТИ – цілодобово.

Адреса : м. Хмельницький, вул. Героїв Чорнобиля, 1/1.
Телефон: (0382) 699-183 (безпосередньо консультаційний центр),
або 112 (Оперативно-координаційний центр ГУ ДСНС України у Хмельницькій області) та 101 (безпосередньо в районні підрозділи ДСНС області).

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Пам’ятка по укриттю населення у захисних спорудах цивільного захисту

Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. В залежності від захисних властивостей ці споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття (ПРУ).
Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів.
Протирадіаційне укриття - негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.
Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
Районний фонд захисних споруд на 01.01.2015 року  складає  73 протирадіаційних укриттів, також 15112 найпростіших укриттів, що забезпечує захист населення району. 

Детальніше...