Понеділок, 26 Червня 2017

Мобілізація

***

СЛУЖБА У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ ЗА КОНТРАКТОМ
Полонський районний військовий комісаріат проводить  набір громадян України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом Збройних Сил України до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ та інших військових частин на посади рядового, сержантського та старшинського складу, а також  офіцерського складу.
Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення (від 7 000 грн.), одноразову матеріальну допомогу впродовж року, виплату грошового забезпечення на оздоровлення, щорічну відпустку (від 30 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.
З питань прийому на військову службу за контрактом всі бажаючі можуть звернутись у Полонський районний військовий комісаріат за адресою : м.Полонне вул.Лесі Українки, 87 тел. 2-03-77, 0673831437.

 

Головні новини Полонського районного військового комісаріату

У  Полонському районі упродовж 10 років був відсутній військовий комісаріат,  що призводило до багатьох незручностей жителям . За довідками чи іншою  інформацією  громадянам району доводилось їздити у м.Шепетівку.
Відповідно до  спільних директив Міністерства оборони України та Генерального штабу України  в районі створено та функціонує Полонський районний військовий комісаріат за адресою: м..Полонне вул..Лесі Українки,87, де і колись розміщувався.
З питань, що хвилює громадськість інформує  військовий комісар Полонського районного військового комісаріату майор А.М.Купчишин.

Детальніше...

 

Особливості шостої хвилі мобілізації

Мобілізація стала одним з найголовніших питань в нашій країні. Під її критерії потрапляє мало не все чоловіче населення країни у віці від 18 до 60 років. Призиватимуть  протягом 60 днів - з 17 червня по 17 серпня включно.
Крім цього, потенційним призовникам важливо знати, що повістку у військкомат можна отримати прямо на вулиці. «Чинне законодавство не забороняє вручати повістки на вулиці. Це може бути будь-який час світлої частини доби: коли людину зустріли на вулиці і вручили йому повістку - тут порушення немає, ні з боку військкомату, ні з боку правоохоронних органів, які супроводжують військових у комісаріат.
Головне завдання шостої хвилі часткової мобілізації - забезпечити ротацію особового складу, який був призваний у минулому році в ході третьої черги. Також поповнення недоукомплектованих військових частин і сформувати нові частини. Це не означає, якщо вас призвали по мобілізації, то ви обов’язково будете на передовій. Все визначає той чи інший командир підрозділу.
Мобілізація це процес, під час якого проходить призов військовозобов’язаних на військову службу. Відбувається вилучення техніки для потреб армії. На сьогоднішній момент склалася ситуація, що наша країна майже знаходиться в стані війни, тільки військове положення не оголошено.
Захист Незалежності справа всього українського народу. Тоді, навесні 2014 року народ був готовий до виконання цього завдання. На початку конфлікту ми отримали величезний, потужний добровольчий рух, який потрібно було очолити і забезпечити всім необхідним і повести їх до перемоги. Але, вийшло не все. Сьогодні держава готова забезпечити всім необхідним тих, кого будуть призивати по мобілізації.
Шановні чоловіки, призиваємо вас до свідомості та відповідальності за подальшу долю нашої країни, за подальшу долю ваших дітей!

Хто - якщо не ви.


Шепетівсько-Полонський ОМВК

 

***

Міністерство оборони України

НАКАЗ
Військового комісара
Шепетівсько-Полонського об’єднаного міського військового комісаріату
(з основної діяльності)

01.07.2015                                       м. Шепетівка                                          № 2

Про призов військовозобов’язаних на
військову службу під час шостої  черги
часткової мобілізації в особливий період

На виконання Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15/2015 «Про часткову мобілізацію», відповідно до Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу» , «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», наказу військового комісара Хмельницького обласного         військового комісаріату від 30.06.2015 №26 «Про призов  військовозобов’язаних на  військову службу під час шостої  черги  часткової мобілізації в особливий період», з метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань України на рівні, що  гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави,
НАКАЗУЮ:
1. Військовому комісаріату у взаємодії з місцевими державними адміністраціями та органами державної влади у період з 9 по 18 липня 2015 року протягом 10 діб провести на території Шепетівського та Полонського районів Хмельницької області в обсягах, визначеними мобілізаційними планами, призов військовозобов’язаних на військову службу під час шостої хвилі часткової мобілізації , в особливий період.
Допоставку мобілізаційних ресурсів здійснити в термін з 19 липня по 17 серпня 20415 року.
Усім офіцерам, прапорщикам, мічманам, сержантам, солдатам та матросам запасу, які мешкають постійно на території міста та району, які мають мобілізаційне розпорядження або при отриманні персональної повістки військового комісаріату, у визначені команди (партії), з’явитись в трок на пункти, вказані в їх мобілізаційних розпорядженнях або персональних повістках. Військовозобов’язаним, які тимчасово проживають на території міста та району, негайно вибути до місця постійного  проживання і прибути в пункти, вказані в їх   мобілізаційних розпорядженнях, а при неможливості – у військовий комісаріат по місцю перебування на військовому обліку.
2. Заступнику військового комісара – начальнику мобілізаційного відділення організувати взаємодію з Шепетівською та Полонською районними державними адміністраціями , органами державної влади із залученням виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, підприємств, установ , організацій, навчальних закладів усіх форм власності, житлово-експлуатаційних організацій та домовласників, організувати і забезпечити в установленому порядку:
своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які призиваються на військову службу, їх перевезення і прибуття на збірні пункти та у військові частини;
роботу військово-лікарських комісій та проведення поглибленого медичного огляду громадян, які призиваються на військову службу під час мобілізації в особливий період;
роботу системи оповіщення, збору та поставки мобілізаційних ресурсів;
охорону громадського порядку під час проведення оповіщення, збору і поставки мобілізаційних ресурсів до збірних пунктів та військових частин;

Детальніше...

 

Сільського голову притягнуто до адміністративної відповідальності

Ось уже понад рік як у зв’язку з російською агресією в Україні розпочалось проведення мобілізації .
Протягом усього періоду проведення заходів часткової мобілізації Хмельниччина виконувала поставлені завдання у повному обсязі та у встановлені терміни.
Всього в ході проведення п’яти черг мобілізації Хмельницькою областю до військових частин було поставлено 5204 військовозобов’язаних, з них: 667 офіцерів, 4537 сержантів, солдатів та 267 одиниць техніки національної економіки.
Найвищі результати показали Білогірський, Волочиський, Летичівський, Шепетівський, Хмельницький та деякі інші райони.
Полонщина в порівнянні з іншими районами, все ще відстає у темпах мобілізації. На сьогодні наш район виконує  план лише за допомогою м.Шепетівки та Шепетівського району.
Серед основних проблем, що виникають під час мобілізації, є те, що значна частина громадян в районі намагається ухилитися від отримання повісток. Таким громадянам загрожує адміністративна або навіть кримінальна відповідальність.

Детальніше...

 

Розшукується близько ста чоловік

По завершенню чотирьох хвиль мобілізації на території Полонського району за ухилення від військової служби за мобілізацією подано близько 100 чоловік. Правоохоронними органами вже розшукано та доставлено до Шепетівсько-Полонського об’єднаного міського військового комісаріату три громадянина.Громадянина Б. притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне прибуття за викликом у військовий комісаріат для проведення уточнення даних та медичного огляду.Стосовно громадянина В. та громадянина К. проводиться кримінальне провадження за ст..336 ККУ (ухилення від призову за мобілізацією).Ще проводяться розслідування по трьом громадянам, яким за ухилення від призову за мобілізацією загрожує термін ув’язнення від трьох до п’яти років.

Шепетівсько-Полонський ОМВК

 

 

ПОЛОНСЬКА САМООБОРОНА - УКРАЇНСЬКИМ ВОЇНАМ

 

ПОЛОНСЬКА САМООБОРОНА - УКРАЇНСЬКИМ ВОЇНАМ

 

Триває робота Полонської Самооборони Майдану по забезпеченню українських військових, що захищають Україну на сході нашої держави, всім необхідним . Цього разу, завдяки зусиллям членів Самооборони, благодійного «Фонду добра Полонщини» та допомоги всіх небайдужих людей наших бійців було підтримано не лише продуктами харчування та речами першої необхідності, а й обмундируванням та технікою, зокрема, трьома автомобілями. Два джипи були закуплені в Німеччині та доставлені в Полонне нашими самооборонівцями (В.Цимбалюком, К.Рибієм,О.Бойчуком,О.Бобровим) , автомобіль «Газель» отримано в Україні. Транспортні засоби придбані за рахунок благодійних коштів на суму 75 тисяч гривень.

Детальніше...

 

***


Наказ військового комісара Шепетівсько - Полонського об'єднаного міського військового коміспріату (з основної діяльності) від 20.01.2015 року №1 "Про оголошення часткової мобілізації"

 

***

До уваги військовозобов'язаних!

 

У Міноборони розповіли, кого мобілізують до армії

Під нову хвилю часткової мобілізації підпадатимуть переважно військовослужбовці запасу віком 25-60 років, які мають військово-облікові спеціальності Сухопутних військ.
Про це повідомила речник Міністерства оборони України Вікторія Кушнір на брифінгу у Києві, передає кореспондент Укрінформу.
"Під чергову хвилю мобілізації підпадатимуть ті самі категорії громадян, що і під третю, другу та першу черги мобілізації: це військовослужбовці запасу, віком від 25 років до 60 років, які мають військово-облікові спеціальності Сухопутних військ: танкісти, артилеристи, десантники, піхотинці, зв'язківці, ремонтники, водії, механіки різних систем озброєння, фахівці з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного, біологічного захисту тощо", - сказала речниця.

Детальніше...

 

***

Cоціальні гарантії учасникам АТО.

Грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

Перелік документів для надання статусу учасника бойових дій, особам які брали безпосередню участь в АТО.

Перелік соціальних гарантій учасникам Антитерористичної операціі.

Проекти НПА що встановлюють соціальні гарантії учасникам Антитерористичної операціі.

 

Що потрібно знати про військово-транспортний обов’язок?

З метою безумовного виконання юридичними особами та громадянами постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 року, № 1921 (із змінами та доповненнями) "Про затвердження Положення про військово-транспортий обов'язок" є потреба довести вимоги вищезазначеного Положення та інших нормативно-правових актів України, які регулюють питання вилучення і подальшої  поставки техніки у військові підрозділи.  
Отже, військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами й технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян – власників транспортних засобів.

Детальніше...

 

Коментар до статті 336. Ухилення від призову за мобілізацією

Ухилення від призову за мобілізацією - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
1. Своєчасне та швидке проведення мобілізації є запорукою ефективного відбиття воєнного нападу на країну або виконання Україною відповідних міжнародних зобов'язань по спільній обороні від агресора. Тому ухилення від призову до лави ЗС військовозобов'язаних контингентів в умовах таких, що розпочалися або передбачаються, воєнних дій, створює серйозну загрозу для безпеки держави в сфері оборони.
Мобілізація - це комплекс заходів, які здійснюються у державі з метою планомірного переведення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, органів і сил Цивільної оборони України, галузей національної економіки, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а ЗС, інших військових формувань - на організацію і штати воєнного часу. Рішення про проведення мобілізації приймається Президентом України. Мобілізація в Україні може проводитися відкрито чи приховано і може бути загальною або частковою, а також цільовою. В мирний час може проводитись цільова мобілізація - з метою ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф.

Детальніше...

 

Виставка присвячена героям із зони АТО

20 жовтня в Хмельницькому обласному Державному архіві відкрито виставку, присвячену героям боротьби за територіальну цілісність України. Долучилося до цього заходу і керівництво області в особах першого заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Симчишина, заступника голови – керівника апарату адміністрації Лесі Стебло та голови обласної ради Івана Гончара.
Концептуально виставка розділена на дві частини. Перша носить назву «Україна більше за життя», там розміщені світлини загиблих воїнів у зоні АТО. Друга частина, під назвою «Неоголошена війна», висвітлює військові будні учасників неоголошеної війни. У цій частині містяться як стенди із фотографіями із зони АТО, так і речі привезені зі сходу, які несуть певну символічну цінність (металеві осколки від снарядів, кишенькові молитовники та ікони, речі побуту).

Детальніше...

 

***

Шановні жителі району!

Силами громади Полонського  району за останній час було зібрано чималу суму коштів та матеріальних ресурсів на підтримку наших земляків, які виконують свій військовий обов’язок в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.
З 19 вересня 2014 року розпочала свою роботу наглядова координаційна рада з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей. До координаційної  ради увійшли депутати районної та міської рад, активні приватні підприємці нашого району, керівники окремих сільськогосподарських та промислових підприємств.
Радою організовано збір коштів і гуманітарної допомоги від жителів нашого району для учасників АТО та членів їх сімей. За зібрані кошти проводиться закупка бронежилетів, шоломів та іншого військового спорядження, здійснюється доставка продовольства та гуманітарного вантажу.
Офіс ради розташовано за адресою: м.Полонне, вул. Лесі Українки, 113 (кімната депутата Полонська міська рада), контактний телефон                 067-962-30-01.
Разом з тим для оперативного вирішення питань підтримки наших військових у зоні  АТО є необхідність створення районної бази даних про наших земляків, учасників АТО (прізвище, ім’я, по батькові, номер телефону, яка існує потреба в підтримці).
Дану інформацію можна надати за зазначеним вище телефоном,  або за телефоном 2-05-57 керівнику  апарату районної державної адміністрації Боброву Олександру Анатолійовичу керівнику районного Координаційний штабу  з вирішення питань, пов'язаних із діяльністю громадських організацій та волонтерів, які надають підтримку та допомогу бійцям Збройних Сил України та Національної гвардії України, що беруть участь в антитерористичній операції на сході України.
Крім того просимо відгукнутись громадян з інформацією щодо джерел матеріальної підтримки військових службовців, придбання військового спорядження та інше.
Інформація про роботу наглядової  координаційної ради буде розміщено на сторінках районної газети «Новий шлях».
Не будьмо байдужими до долі наших земляків та долі України!
Це стосується кожного з нас!

 

Мобілізація у Полонському районі

Нормативно-правові документи:


Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"


Закон України "Про військовий обов’язок і військову службу"


Закон України "Про оборону України"


Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-моблізаційних питань під час проведення мобілізації"


Указ Президента України від 02.03.2014 № 189/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України»


Указ Президента України від   06.05.2014 р. № 453/2014  «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 травня 2014 року «Про заходи щодо зміцнення національної безпеки України у воєнній сфері»


Указ Президента України від 24.09.2014 № 744/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 вересня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності»


Додаткову інформацію можна отримати на сайті Міністерства оборони України: http://www.mil.gov.ua/index.php?part=mobilization&lang=ua