Понеділок, 17 Січня 2022

Полонський районний військовий комісаріат

Розпочато осінній призов на строкову військову службу в Збройні Сили України

Полонський районний військовий комісаріат інформує, що на підставі Указу Президента України від 30 січня 2019 року №22/2019 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році», упродовж жовтня-грудня 2019 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців (ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.

Призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років та старших осіб, які не досягли 27 річного віку.

Детальніше...

 

РОЗПОЧАТО ПРИЗОВ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Військова служба за призовом осіб офіцерського складу – це окремий вид військової служби. Так, до офіцерського складу Збройних Сил України належать громадяни України, яким присвоєно військові звання від молодшого лейтенанта і вище. На військову службу призваються офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили військову кафедру та мають вищу освіту (ступінь не нижче бакалавра). Максимальний строк служби – 18 місяців.Призов офіцерів на військову службу здійснюється після обов’язкового медичного огляду. Після проходження курсів підготовки (3 місяці) у вищих військових навчальних закладах, офіцерів направлятимуть у військові частини для проходження військової служби (18 місяців з врахуванням курсів підготовки).

Детальніше...

 

Військова служба за контрактом

Полонський районний військовий комісаріат проводить набір громадян України віком від 18 до 56 років для працевлаштування у Збройних Силах України до військових частин Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Військово-Морських, Повітряних Сил на посади, рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу.

Детальніше...

 

Як учасникам бойових дій отримати грошову допомогу до 5 травня 2019 року!

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України. Полонський районний військовий комісаріат інформує, що виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня можуть отримати: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Детальніше...

 

***

РОЗКЛАД РОБОТИ ПОЛОНСЬКОГО РАЙОННОГО ВІЙСЬКОВОГО КОМІСАРІАТУ

 

Що таке служба у військовому резерві, як стати резервістом

Службу у військовому резерві в Збройних Силах України запроваджено з 2006 року. Резервісти – це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві на підставі контракту, проходять підготовку на зборах у складі штатних підрозділів під час практичних навчань, тренувань.
В особливий період одним із пріоритетних напрямів розвитку служби в резерві стало комплектування резервістами організаційного ядра рот охорони та загонів оборони з метою створення нової системи територіальної оборони.
У той же час одним із важливих завдань сьогодення, визначених Президентом України для Збройних Сил України, є створення військового оперативного резерву першої черги.
У березні 2015 року прийнятий Закон, який встановлює обов’язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, які звільняються, як зі строкової служби, так і тих, хто був призваний по мобілізації. Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, де вони проходили службу. Резервісти розглядаються як пріоритетна категорія військовослужбовців для укладання з ними контрактів.
Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.
Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, можуть проходити службу у військовому резерві. Громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.
Оперативний резерв за черговістю залучення поділяється на резерв першої черги, що включає резервістів та військовозобов’язаних (переважно з досвідом участі в антитерористичній операції), призначених для доукомплектування військових частин бойового складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку (далі - Збройні Сили та інші військові формування); на резерв другої черги, що включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування військових частин Збройних Сил, які формуються в особливий період, нових формувань інших військових формувань, посад командного складу та тих, що визначають боєздатність військових частин, підрозділів територіальної оборони, на мобілізаційний людський резерв  та  громадський резерв, який включає громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування Збройних Сил та інших військових формувань в особливий період.
Перший контракт з резервістами укладається строком на 3-5 років. Після його закінчення строк може бути щоразу продовжений на 3-5 років.

Детальніше...

 

***

До Полонського районного військового комісаріату  надійшло повідомлення з Хмельницького ОВК щодо випадків самовільного залишення військовослужбовцями військових частин або свого місця служби.
Так, на теперішній  час Збройними Силами України розшукуються військовослужбовці Єжов Сергій Сергійович, зареєстрований смт.Понінка та Роговський Тарас Миколайович зареєстрований с.Коханівка,  які були призвані з Полонського району на військову службу Полонським РВК, але самовільно залишили військові частини та тривалий час не повертаються до військових частин.
Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез'явлення  вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу карається у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Поважними причинами затримки військовослужбовців у відрядженні понад строки, визначені в посвідченні про відрядження, є хвороба, що перешкоджає пересуванню, стихійне лихо та інші надзвичайні обставини, якщо причини затримки підтверджені відповідними документами. Поважними причинами затримки із відпустки можуть бути непередбачені перешкоди у сполученні, хвороба військовослужбовця, пожежа або стихійне лихо, що трапилися в сім'ї військовослужбовця, смерть або тяжка хвороба членів його сім'ї або осіб, на вихованні яких він перебував.
У разі встановлення місця перебування  вказаних військовослужбовців  Полонський районний військовий комісаріат просить повідомити за адресою: м. Полонне, вул.Л.Українки,87, або  по тел: 2-03-77


Військовий комісар
Полонського районного військового комісаріату
майор                                           А.М.КУПЧИШИН

26.10.2017


 

РОБОТА З ВІЙСЬКОВИМ ХАРАКТЕРОМ

Полонський районний військовий комісаріат проводить  набір громадян України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом у Збройних Силах України до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ та інших військових частин на посади офіцерського, рядового, сержантського та старшинського складу.       
Військова служба за контрактом це:
- гарантія стабільного грошового забезпечення (оплати праці) (солдат - сержант - 7 - 9 тисяч гривень; офіцери -  9 -14 тисяч гривень);
- додаткові грошові виплати та винагороди (допомога на оздоровлення, підйомна допомога, матеріальна допомога для вирішення соціальних питань тощо);

- вільний вибір місця та умов служби по всій території Україні;

- можливість зробити кар'єру;

- безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я;

- можливість отримання заочної вищої освіти під час служби, в т.ч. за рахунок Міністерства оборони (після підписання другого контракту);

- щорічна відпустка від 30 днів, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги;

- можливість отримання первинного офіцерського звання  військовослужбовцями  рядового, сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту;

- додаткові відпустки (для навчання, творчі, соціальні, інші згідно закону);

- право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік);

- право на отримання безкоштовного житла за рахунок держави ;

- право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба;

- інші соціальні гарантії встановлені законами;
- служба зараховується до загального страхового стажу, стажу державної служби.


З питань прийому на військову службу за контрактом всі бажаючі можуть звернутись у Полонський районний військовий комісаріат за адресою : м.Полонне вул.Лесі Українки, 87 тел. 2-03-77, 0673831437. 

В Україні розпочинається призов офіцерів запасу

Військова служба за призовом осіб офіцерського складу – це окремий вид військової служби. Так, до офіцерського складу Збройних Сил України належать громадяни України, яким присвоєно військові звання від молодшого лейтенанта і вище.
Отже, на військову службу будуть призвані офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили військову кафедру та мають вищу освіту (ступінь не нижче бакалавра). Слід зауважити, що на відміну від мобілізації, яка потребує видання Президентом відповідного наказу, для призову офіцерів достатньо наказу Міністра оборони.
Строк служби, кількість осіб, яких необхідно призвати, та військово-облікові спеціальності, за якими здійснюватиметься призов, також визначає Міністр оборони України. Максимальний строк служби – 18 місяців.
Призов офіцерів на військову службу здійснюється після обов’язкового медичного огляду. Після проходження курсів підготовки (3 місяці) у вищих військових навчальних закладах, офіцерів направлятимуть у військові частини для проходження власне військової служби (18 місяців з врахуванням курсів підготовки).
Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений в повістці. У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони несуть відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для нез’явлення до військового комісаріату  повинна бути документально підтверджена.

Детальніше...

 

***

Служба за контрактом

 

***

Перелік документів, які необхідно подати до військового комісаріату кандидату на службу за контрактом

 

ПРИЗОВ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Військова служба за призовом осіб офіцерського складу – це окремий вид військової служби. Так, до офіцерського складу Збройних Сил України належать громадяни України, яким присвоєно військові звання від молодшого лейтенанта і вище.
На військову службу призваються  офіцери запасу віком до 43 років, які закінчили військову кафедру та мають вищу освіту (ступінь не нижче бакалавра). Максимальний строк служби – 18 місяців.
Призов офіцерів на військову службу здійснюється після обов’язкового медичного огляду. Після проходження курсів підготовки (3 місяці) у вищих військових навчальних закладах, офіцерів направлятимуть у військові частини для проходження власне військової служби (18 місяців з врахуванням курсів підготовки).
Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у районний військовий комісаріат  в термін, зазначений в повістці. У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони  несуть відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для нез’явлення до військового комісаріату  повинна бути документально підтверджена.
Які існують підстави для відстрочки від призову на військову службу офіцерів запасу?

Детальніше...

 

***

Національна  гвардія  України проводить набір чоловіків віком 20-27 років на строкову військову службу. Кількість вакансій обмежена. Вимоги до кандидатів - фізично розвинуті, зріст- не менше 175 см, вага- не менше 62 кг.
За довідками звертатись - Полонський районний військовий комісаріат,м. Полонне,  вул. Лесі Українки, 87, тел 2-03-77, 067-720-61-15

 

***

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ДЕЯКИХ ПОЛОЖЕНЬ ПОРЯДКУ ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ОСІБ ОФІЦЕРСЬКОГО СКЛАДУ

У 2017 РОЦІ