Майнові податки поповнили місцевий бюджет Полонщини на 6 мільйонів гривень

Вважливою складовою наповнення місцевого бюджету є майнові податки. До них належать земельний податок, орендна плата за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок. У структурі місцевого бюджету Полонщини надходження від зазначених податків склали 10.7 відсотків. У першому півріччі 2018 року зазначені податки поповнили місцеву казну на 6 мільйонів гривень. Своєчасна, в повному обсязі сплата цих платежів дасть змогу вирішити ряд соціальних питань, які повсякчасно постають перед місцевими громадами. В червні працівниками Полонського відділення Славутської ОДПІ вручено для платників податків повідомлення - рішення для сплати майнових податків у 2018 році. Але деякі повідомлення повертаються, не знайшовши адресата, тому що не усі платники податків вчасно виконують вимоги Податкового кодексу України та повідомляють контролюючі органи у встановленому порядку про зміну своїх облікових даних щодо місця проживання.

Відповідно до чинного законодавства, фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, зокрема місяця поживання, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою № 5ДР.

Внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою заяви за формою № 5ДР до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання).

Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб, громадяни у визначений законодавством термін отримують податкові повідомлення – рішення про нараховані суми майнових податків та будуть мати змогу в подальшому своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати податків, не порушуючи граничні терміни сплати, та уникнути фінансових санкцій.

Для звірки нарахування майнових податків, зміни облікових данних платники можуть звернутись в Полонське відділення Славутської ОДПІ за адресою: м.Полонне, вул. Л.Українки, 114 а.