Використання отрутохімікатів у великих масштабах для обробки сільськогосподарських культур становить небезпеку для бджіл, і при порушенні елементарних правил застосування можуть викликати масове отруєння і загибель. На збереження бджіл при обробці рослин великий вплив мають спосіб, час застосування препаратів, погодні умови. При обприскуванні, обпилюванні і аерозольному способі обробки рослин у вітряну погоду з наземної та повітряної техніки, вони розносяться на декілька кілометрів і в результаті навіть на віддалених ділянках відбувається отруєння бджіл. Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво»,пункту 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», Полонська районна державна адміністрація спільно з управлінням Держпродспоживслужби було доведено до відома та рекомендовано агроформуванням району, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, не пізніше, ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації, або індивідуально попередити власників пасік, пасіки, яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблювальних площ. При цьому повідомляється дата обробок, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, час і спосіб проведення обробок, вказується час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Агроформування повинні повідомити про виконання попереджувальних заходів інспекцію захисту рослин району та управління Держпродспоживслужби в районі. Використовувати засоби захисту рослин, що пройшли державну атестацію і включені до переліку дозволених до застосування. Згідно підпункту 5.26 пункту 5 « Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно- заповідного фонду.

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України « Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно – правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов і ареалах розселення бджіл.

Спільна співпраця сільськогосподарських виробників та пасічників району допоможе зберегти і примножити бджолиний фонд в районі та додатково отримати цілющі продукти бджільництва.