Невдовзі новорічні свята. Різдво. Природно, усі турбуються, аби вони пройшли весело та урочисто. Невід’ємним атрибутом наших свят є ялинка. Але напередодні цих радісних свят окремі громадяни бездумно вирубують молоді ялинки та смереки. І, здебільшого, роблять це з метою наживи. Прикро, але вони, на жаль, забувають, що довкілля, як і ми самі, створено Господом, а тому до нього треба відноситися як і до творіння Господнього.

Заздалегідь  попереджуємо тих, хто хоче поживитися й незаконно зрубати деревце. Для легального продажу ялинок приватний підприємець повинен мати відповідний пакет документів та дозвіл на торгівлю. Нагадаємо для покупців, що ялинка, яка продається, повинна мати пластикову бірку зі штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура. Саме це є свідченням того, що вона зрубана і, що саме головне, продана без порушення природоохоронного законодавства. Штраф за незаконну вирубку ялин напередодні Нового року та Різдва становитиме від 399 до 1852 гривень.

Розмір штрафу залежить від діаметра зрізаного дерева. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду  складає від 246  до 1122 грн. За вирубку хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів – від 1152  до 1852 грн.

Статтею 246 Кримінального кодексу України “Незаконна порубка лісу” визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн.) доходів громадян чи арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Запитується, то чи варто спокушатися на крадіжку? Придбайте ялинку законно й святкуйте на здоров’я!

 

Відділ агропромислового розвитку

райдержадміністрації

22.12.2017