В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.Передісторія відзначення тижня права на теренах України є:10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Декларація складається з преамбули і 30 статей. Це в деякій мірі конкретизація і розвинення Статуту ООН, згідно з яким держави зобов’язалися співпрацювати «в заохоченні і розвитку поваги до прав людини і основних свобод для всіх, без розрізнення раси, статі, мови, релігії».Вперше в історії було визначено коло основних прав і свобод людини.

Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах. На цьому документі прав людини ґрунтується значна кількість міжнародних договорів з прав людини, які мають обов’язковий характер та є частиною національного законодавства України.Цей день є знаковим і для українського суспільства, і для всього світового співтовариства, адже він знаменує не тільки день прийняття Загальної декларації прав людини, але й важливий крок уперед на шляху людського прогресу та є особливим етапом у розвитку і поширенні прав людини.Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Тоді ж ініціативу молодого покоління правників підтримав Президент України, видавши Указ від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.Цього року тиждень права проходитиме з 04 по 10 грудня, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права».Одну з провідних ролей у підвищенні рівня правової освіти населення, створенні належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки відіграють органи юстиції.В рамках «Всеукраїнського тижня права» будуть проводитися тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. Таким чином, проведення цих заходів сприятиме тому, щоб громадяни не лише розширювали свої правові знання, але й училися їх застосовувати на практиці.

 

Нагадаємо, якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, держава гарантує безоплатну первинну правову допомогу усім особам, які перебувають під юрисдикцією України, а вразливим категоріям громадян - безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу ви можете звертатися до відділу «Полонське бюро правової допомоги» за адресою: м.Полонне, вул.Лесі Українки, 101 (приміщення Казначейства, І поверх).