Питання подвійного громадянства є актуальною і водночас цікавою темою, оскільки воно гостро стоїть як перед світовою спільнотою, так і перед українським народом. Зокрема, держави по-різному ставляться до подвійного громадянства своїх громадян, одні розглядають його як безпосередню загрозу національній безпеці та впроваджують різні форми боротьби з цим явищем, інші – використовують усі можливі переваги подвійного громадянства.
Основна проблема подвійного громадянства - відсутність єдиних стандартів його правового регулювання як на національному, так і на міжнародному рівні, оскільки декілька держав можуть одночасно претендувати на одну і ту ж особу як свого громадянина, в результаті чого виникає ряд проблем не тільки для особи в певних ситуаціях, а й для держав.
Так, Російською Федерацією, Румунією, Угорщиною та Республікою Польща протягом останнього часу на державному рівні вживаються цілеспрямовані заходи зі спонукання та всебічного сприяння окремим категоріям громадян України в отриманні подвійного громадянства.

Постає цілком логічне питання: «Навіщо їм це???». Експерти у цьому питанні сходяться до думки, що такий курс іноземних держав щодо сприяння у отриманні їх громадянства може здійснюватись під контролем спецслужб. Яскравим прикладом цієї теорії є надання протягом 1991 – 2013 років громадянства РФ мешканцям АР Крим, що в результаті за участі Збройних сил та спеціальних органів РФ призвело до проведення псевдореферендуму та незаконної анексії півострова. Ні для кого не секрет, що усіх іноземців, які мають бажання отримати громадянство тієї чи іншої країни перевіряють спеціальні люди з силових структур, та жодна людина не отримає його, якщо не пройде співбесіду з ними.  
Тому, чи не планується спецслужбами Угорщини, Польщі чи Румунії здійснити те, що зробило ФСБ РФ на територіях окупованих АР Крим та Донецької, Луганської областей…?!
Так, давайте задумаємося, чи потрібне подвійне громадянство мешканцям нашої держави!!!