В умовах відкритої агресії з боку північного сусіда, Україна опинилась у важкій ситуації, яка вимагає терпіння, конкретних дій та вірно прийнятих рішень. Майже три з половиною роки пройшло з моменту визначення вектора спрямувань нашої країни, а саме набуття демократичних цінностей, способу життя та поведінки в сучасному суспільстві. Лаконічним твердженням такого напрямку можна пояснити Євроінтеграційними процесами, які відбуваються в сучасній Україні та суспільстві в цілому.

 

Започаткована лібералізація візового режиму, яка діє з 11 червня цього року дає підстави зробити висновки, що перший вагомий крок до цивілізованих країн Європейського Союзу зроблений. Однак, лібералізація візового режиму – це перший крок довгого шляху, який необхідно пройти Україні для вступу до «Європейської спільноти».

Одним з визначальних факторів, який впливає на результат досягнення мети – це діяльність кожного громадянина України, адже існує в нашому суспільстві певна категорія мешканців, яка своїми ганебними діями перекреслює цивілізовану ментальність української нації.

Одним з яскравих прикладів можна виділити ВАНДАЛІЗМ, як діяльність не тільки протиправну та карану, а таку яка суперечить моральним та духовним цінностям.

Прояви ВАНДАЛІЗМУ відбулись на території Київської, Львівської, Волинської областей по відношенню до пам’яток культури, знаків, символів певної категорії національних меншин, які проживають на території цих областей. Ганебність злочину, крім того, полягає в приховуванні такої діяльність, незрозумілість розвитку подальших наслідків для України в цілому.

Відповідно до загальноприйнятого морального кодексу сучасної людини, псування та руйнування символіки, яка відіграє важливу духовну роль для певної категорії етнічної групу є неприпустимим, навіть враховуючи підстави такої діяльності, спосіб мислення та мотиви, які переслідує виконавець злочину.

Що саме може спровокувати людину до ВАНДАЛІЗМУ ???

Згідно результатів багатьох років дослідження такого негативного явища, вчені зробили декілька основних висновків:

- неприязні відношення до представників етнічних меншин, які проживають на території України;

- корисний мотив, який здійснюється на замовлення третьої сторони, у випадку переслідування власних, часто політичних цілей;

- діяльність неосудної людини, яка частково або повністю не усвідомлює наслідки протиправного вчинку;

- діяльність певної категорії людей (переважно неповнолітніх), які схильні до хуліганської поведінки та таким чином реалізовують та задовольняють свої внутрішньо-моральні потреби.

Це далеко не повний перелік факторів, які мотивують людину скоїти злочин.

Проте, кожен хуліган-вандал перед тим, як здійснити протиправний та антиморальний вчинок повинен по-перше зрозуміти для себе, який кінцевий результат такої діяльності, яку ціль ти переслідуєш в своєму злочині.

Розумна, талановита, процвітаюча українська нація, яка складається з кожного із нас – це і є наша могутня, самодостатня держава – Україна.

Україну оцінюють на міжнародній арені саме за вчинки її мешканців, а позитивні вони чи негативні залежить виключно від тебе.

Не дамо ВАНДАЛАМ осоромити нашу державу на міжнародному рівні, покажемо іноземцям, що українці – це гарні, розумні, талановиті та добрі люди.