3 серпня Полонський район з  робочим візитом відвідав  директор Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА Олег Омелянюк.
Основною метою поїздки було ознайомлення з роботою агропромислового комплексу Полонського району. Олег Тимофійович разом з начальником відділу агропромислового розвитку Полонської райдержадміністрації Сергієм Комісаруком відвідали декілька господарств району.
Першим візитом відвідали с. Новолабунь, де знаходяться СВК «Лабунський» та ПП «ПеСаш». Директор департаменту АПР ОДА Олег Омелянюк разом з начальником відділу АПР РДА Сергієм Комісаруком вручив керівникам вищезгаданих підприємств дипломи від Міністерства аграрної політики та продовольства України за активну участь  в XXIX Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО -2017».
СВК «Лабунський» одне з найкращих господарств району - голова правління Олицький Микола Васильович. На даний час в господарстві працює 277 чоловік. В обробітку знаходиться 4,38 тис. га ріллі. Валовий збір ранніх зернових у 2017 році складає 7175 тонн при середній врожайності 53 ц/га, що становить 83 % до прогнозу. Озимого ріпаку зібрано 967 тонн при врожайності 39 ц/га.
Значна увага в господарстві приділяється в галузі тваринництва. На базі господарства створено племзавод по розведенню свиней Полтавської мясної породи, племрепродуктор по вирощуванню та розведенню овець північно –кавказької породи та племрепродуктор по чорнорябій породі корів.    За 7 місяців 2017 року в господарстві вирощено 382 тонни м’яса, що становить 86 % валового виробництва мяса по району, молока 1987 тонн. Реалізовано 389 тонн мяса. Надій на корову становить 3598 кг. Утримується 2398 голів великої рогатої худоби, в тому числі 571 корова, поголівя свиней -1759 голів, овець -416 голів.  З початку року  господарство закупило в населення для відгодівлі 21 голову молодняку великої рогатої худоби.
В цьому році підприємство відремонтувало та встановило власну потужну зерносушарку та придбало кормороздавач КТУ -10.
В селі Новолабунь  у 2015 році ПП «ПеСаш» розпочало свою виробничу діяльність по переробці молока. Щоденно ПП «ПеСаш» переробляє біля 2,8-3,0 тонн молока. Підприємство спеціалізується на виробництві сирів різних видів, сметани та вершків. В ньому працює 8 чоловік. В кінці цього року планується встановити нову лінію для розширення виробничих потужностей.
Дана продукція виготовлена з натуральної сировини та користується великим попитом серед покупців не тільки району, а й далеко за його межами.
Наступним господарство відвідали СВК «Зоря», яке знаходиться в с. Котелянка. Господарством керує голова правління  Прядко Сергій Васильович. Працює в господарстві 64 чоловіки. В  даному господарстві в обробітку знаходиться 1,1 тис.га землі. На даний час зібрано озимої пшениці на площі 93 га, урожайність становить 89 ц/га, яка є найкраща в районі. Також займається вирощуванням екологічно чистих гарбузів, площа яких становить 204га. Насіння гарбузів експортується в країни ЄС. В господарстві нараховується 384 голови ВРХ, тому числі 140 корів. За 7 місяців 2017 року в господарстві вирощено 36 тонн м’яса та 379 тонн.молока. Реалізовано  на забій 42тонни м’яса. Надій на корову становить 2398 кг. Для нарощування маточного поголів’я корів господарство планує закупити  з закордону 50 нетелів голштинської породи.
В мальовничому с. Новоселиця знаходиться особисте селянське господарство Валерія Грами. В господарстві вирощуються овочі, ягоди та розсада для власних потреб та на продаж. У 2017 році було посаджено  більше 30,0 тис. кущів помідор на площі 1,5 га, цибуля -0,5 га, огірки, перець, баклажан -0,8 га та понад 6,0 тис. кущів смородини.
Валерій Грама поділився своїми очікуваннями щодо діяльності особистого селянського господарства на найближчі перспективи, акцентуючи увагу на розвитку переробного сектору промисловості району, з надією на майбутню з ними співпрацю.
Підводячи підсумки Олег Тимофійович Омелянюк зазначив, що робота сільгосппідприємств в районі вибудована чітко та злагоджено з додержанням усіх агротехнічних умов, вимог охорони праці та протипожежної безпеки.


Відділ агропромислового
розвитку райдержадміністрації
11.08.2017