У Полонському районі вже 10.07.2017 року розпочалися жнива. Збирання ранніх зернових та зернобобових  по району за оперативними даними становить 10845 га., озимого ріпаку 3108 га. Першими приступили до жнивної компанії СВК «Лабунський»  та ФГ «Агромакс», які вже обмолотили озимий ріпак та озимий ячмінь. Також приступили до жнив господарства ТОВ  «Полонне Агро», ТОВ «Енселко Агро», ФГ «Колос», ФГ «Світанок», ФГ «Полонське», ФГ «Прислуцьке».
Посівна площа під урожай 2017 року по всіх категоріях господарств згідно оперативної інформації з озимими культурами   становить 42,0 тисяч гектарів. З них зернових та зернобобових культур 20,4 тисяч гектарів, технічних культур  15,4 тисяч гектарів, картоплі та овочів 2,4 тисяч гектарів, кормових культур 3,8 тисяч гектарів.
В районі з 50 зернозбиральних комбайнів, що буде працювати на збиранні зернових культур і ріпаку, готовність складає 100 відсотків.  В цілому по району, для своєчасного проведення збиральних робіт, необхідно залучити зі сторони 8 - 10 високопродуктивних комбайнів.

Другим не менш важливим в підготовці до зберігання і переробці  вирощеного урожаю є підготовках зерноскладів, зернотоків  та зерноочисних машин. В агроформуваннях району  є  в наявності  20 зерноплощадок та зернотоків, а також 52 складські приміщення. Для доробки та зберігання зерна в агроформуваннях району найбільші складські приміщення є в Полонська хлібоприймальна дільниця « Лотівка Еліт» загальною площею 11 тисяч квадратних метрів, що дає змогу прийняти зерно  від фермерських господарств, які не мають власних зерноскладів.
Підприємство ТОВ «Хлібороб – С» розпочало будівництво власної сушарки для зерна та закупило обладнання, а також ФГ «Колос» ввело в експлуатацію власну сушарку.
Для доробки зерна готові до роботи 11 режимних сушарок та 48 зерноочисних машин. Станом на сьогоднішній день  в сільськогосподарських підприємствах готові до роботи всі наявні зерноплощадки, криті токи та зерносклади.
Досить важливим питанням є доробка і зберігання вирощеного врожаю, забезпеченість виробничими потужностями по очистці, доосушки.  По попередніх розрахунках, з очікуваного валового збору зернових культур в кількості 92 тис.тонн,  близько 25 тис. тонн буде зберігатись і перероблятись на ПХПД, 67 тисяч тонн зерна будуть перероблятись на власних  потужностях сільськогосподарських підприємств по доробці та зберіганню зерна.
В питанні забезпечення паливо - мастильними матеріалами на перших порах проведення жнив напруга в забезпеченні знята. Адже з 500 тонн дизельного пального необхідного для проведення збиральних робіт сільськогосподарськими підприємствами вже заготовлено 408 тонн, забезпеченість  складає 82%, потреба в бензині забезпечена  на 50%, при потребі 73 тонни. Робота по заготівлі паливно-мастильних матеріалів активно проводиться і надалі.
Для проведення комплексу літньо-осінніх робіт  у 2017 році необхідно 127,7 мільйон гривень.
Відділ
агропромислового розвитку   
10.07.2017