18 липня 2017 року під головуванням  першого заступника голови облдержадміністрації  Володимира Кальніченко було проведено обласну селекторну нараду з питань проведення комплексу збиральних робіт, догляду за сільгоспкультурами та реалізації державних програм.
Участь у селекторі взяли голова райдержадміністрації  Солодкий В.В.,начальник відділу агропромислового розвитку Комісарук С.В., голова СВК «Лабунський»  Олицький М.В., керівник ФГ «Джерело» Вельма Ю.П., бугалтер  ФГ «Полонське», керівник  ФГ «Прислуцьке» Білоус М.С., ТОВ «Марківка АГРО-ВТ» Гришко В.С.  представник Держпродспоживслужби Грицай І.В., начальник ГУ ДСНС в Полонському районі Бахуринський М.О.  головні спеціалісти відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Левицька В.М, Тимосевич А.В.
Розпочинаючи нараду, Володимир Ілліч зазначив, що на сьогоднішньому селекторі необхідно обговорити бачення та рекомендації, щодо стратегії проведення жнивної кампанії, адже жнива розпочалися майже у всіх районах області і головне завдання – забезпечити належне її проходження.


Питання, пов’язані з проведенням жнивної кампанії. Про аналіз проведення збиральних робіт доповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Омелянюк.
За словами Олега Тимофійовича, з 17 липня 2017 року у всіх районах області агроформування всіх форм власності розпочали комплекс збиральних робіт. Станом на вчорашній день вже обмолочено 7,8 тис. га, або 2% площ ранніх зернових культур. На сьогодні намолочено понад 38 тис. тонн  при середній урожайності 49 ц/га. Рівень урожайності – на рівні минулорічного. На третині площ – 4,1 тис. га – обмолочено озимий ячмінь, середня урожайність якого складає 49 ц/га. Цей показник урожайності на  рівні минулорічного. На площі 1,2 тис. га (11% до прогнозу) обмолочено горох, урожайність якого 38 ц/га.(+ 4 ц/га до 2016 р.)
Озима пшениця обмолочена на 1% площ, валовий збір складає 13 тис. тонн, урожайність – 55 ц/га., що на 4 ц/га вище минулорічних показників. До збирання цієї культури приступили у 4 районах області.
Озимий ріпак обмолочено з площі майже 9,9 тис. га, або 19 % до прогнозу. Валовий збір культури становить 32,3 тис. тонн при урожайності 33 ц/га (+ 4 ц/га до 2016 р.).
“Ми розуміємо, що жнива ще не увійшли у свою активну фазу, їх проведенню заважають погодні умови. Тому, зважаючи на нестабільні погодні умови, надлишок опадів, сильні пориви вітру, агроформуванням всіх форм власності необхідно активізувати проведення жнивних робіт, задіяти весь наявний парк зернозбиральної техніки, щоб провести жнивну кампанію у найкоротші строки і не допустити втрат урожаю зернових культур від примх погоди”, – додав Олег Тимофійович.
На завершення доповіді, посадовець ще раз нагадав про необхідність укладання договорів між агроформуваннями і хлібоприймальними підприємствами на сушіння і зберігання зерна нового урожаю.
В продовження наради заступник директора Департаменту АПР ОДА Вадим Конончук проінформував щодо компенсації відсоткових ставок за банківськими кредитами.
12 липня 2017 року постановою Кабінету Міністрів України №502 були внесені деякі зміни до Порядку надання часткової компенсації відсоткових ставок за банківськими кредитами. Відповідно до цієї постанови, зняті обмеження щодо розмірів відсоткових ставок за кредитами 2017 року, а також збільшений розмір відшкодування для малих сільгосппідприємств, з чистим річним доходом до 10 млн.грн., а також для підприємств що займаються вирощуванням та розведенням великої рогатої худоби. Для цих підприємств, розмір відшкодування буде складати 100 % облікової ставки НБУ, на дату нарахування відсотків, а для решти підприємств 50%. На сьогодні облікова ставка НБУ складає 12,5 % річних. Решта умов надання відшкодування залишились незмінними.
Після набуття юридичної сили відповідної Постанови та внесення змін до складу обласної конкурсної комісії по визначенню підприємств, яким буде надаватись відповідне відшкодування та розпочнеться прийом документів від підприємств. Щодо початку прийому документів районні управління агропромислового розвитку буде повідомлено письмово. Крім того, на сайті Департаменту буде розміщене відповідне оголошення щодо умов конкурсу та переліку необхідних документів для участі в конкурсі.
Щодо 20% компенсації вартості сільгосптехніки з державного бюджету, то відмічено, що державна програма часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки розпочала свою роботу, про що районні управління агропромислового розвитку були повідомлені письмово в кінці червня. Відтак, всі сільськогосподарські підприємства можуть звертатись до найближчих відділень Ощадбанку, Приватбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку для подачі всіх необхідних документів для отримання компенсації. В разі необґрунтованої відмови в прийнятті документів представником банку, необхідно повідомити Департамент агропромислового розвитку ОДА  для вирішення даного питання на рівні обласних відділень.
Окремо присутні обговорили питання щодо виконання протипожежних заходів в сільськогосподарському виробництві. Представник ГУ ДСНС в Хмельницькій області Олександр Лещик зазначив, що протягом минулого року на території області зареєстровано 1 випадок загорання хлібу на корені на площі 0,66 га та 25 випадків горіння стерні, соломи та після хлібних залишків, якими завдано значних матеріальних збитків державі на суму понад 400 тис. грн. Олександр Володимирович зауважив, що однією з основних причин загорання хлібу на корені є порушення правил пожежної безпеки під час збирання зернових, порушення правил експлуатації машин та агрегатів та свідоме спалювання стерні під час жнивної кампанії. Представник ДСНС нагадав, що забороняється палити стерню та пожнивні залишки, розпалювати багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних полях і поблизу, а також на зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах, поруч із стогами соломи й сіна.
Перший заступник голови облдержадміністрації  Кальніченко В.І. додав, що необхідно серйозно приділити увагу організації протипожежного захисту хлібних масивів, повній забороні спалювання стерні та пожнивних решток на полі та профілактичним заходам по забезпеченню безпеки праці під час проведення робіт по збиранню врожаю. Тільки за таких умов цьогорічні жнива пройдуть організовано і безпечно.
Під час селектору також було надано рекомендації по догляду за  сільгоспкультурами та збиранню ранніх зернових культур, заслухано інформацію щодо підготовки насіння озимих культур під урожай 2018 року та прогноз погодних умов на час проведення комплексу збиральних робіт.
Далі присутні заслухали окремі райони щодо стану проходження жнивної кампанії.
На завершення Володимир Ілліч повідомив, що в цьому році заплановано відновити с/г виставки. На виставці від районів буде представлена мала живність, техніка, ярмаркова торгівля. Кінцеву дату проведення ярмаркування посадовець не повідомив, але орієнтовно вона буде проведена у вересні місяці, відтак райони ще мають час належним чином підготуватися до виставки та представити до уваги жителів області підсумкові здобутки нашого аргарного краю.Відділ
агропромислового розвитку   
18.07.2017