Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів. З метою збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт». Школярі Полонського району також активно долучились до проведення заходів Всеукраїнської акції «Первоцвіт».

Під час Акції вчителі разом зі своїми вихованцями провели бесіду « Раньоквітучі види рослин занесених до Червоної книги України та екскурсію до весняного лісу (вивчення місцевих первоцвітів). А також були проведені інші заходи: Випуск стінгазети« Первоцвіти потребують захисту».Обговорення презентації«Біологічне різноманіття рідкісних первоцвітів»Лекція « Як захищають первоцвіти у всьому світі ?»Складання екологічно-географічної карти розташування ареалів рідкісних первоцвітів

 

 

Екологічний захід «Весняний вернісаж

Презентація «Первоцвіти»

Вікторина: «Чи знаєш ти первоцвіти?»

Екологічний марафон «Правильна відповідь»

Конкурс «Картина галерея»

Конкурс малюнків « Наші первоцвіти ».

Найактивнішу участь у проведенні акції прийняли Крачанівська ЗОШ I-III ступенів, Білецька школа I – ступеня – Дошкільний навчальний заклад та Кустівецька ЗОШ I- III ступенів.Мета акції – привернути увагу громадськості до проблем збереження ранньоквітучих рослин, агітувати жителів міста не зривати та не купувати первоцвіти, привити дітям почуття необхідності дбайливого ставлення до природи рідного краю. Наші школярі закликають усіх небайдужих прислухатися до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті, та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь.Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту.

 

Відділ агропромислового розвитку

райдержадміністрації.