У  Полонському районі упродовж 10 років був відсутній військовий комісаріат,  що призводило до багатьох незручностей жителям . За довідками чи іншою  інформацією  громадянам району доводилось їздити у м.Шепетівку.
Відповідно до  спільних директив Міністерства оборони України та Генерального штабу України  в районі створено та функціонує Полонський районний військовий комісаріат за адресою: м..Полонне вул..Лесі Українки,87, де і колись розміщувався.
З питань, що хвилює громадськість інформує  військовий комісар Полонського районного військового комісаріату майор А.М.Купчишин.

1. Анатоліє Миколайовичу, розкажіть чи  в державі проводитиметься наступна хвиля мобілізації, які категорії військовозобов’язаних підлягатимуть до служби.
«Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України»,  так гласить стаття 65  Конституції України.
З метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці, а також з метою  надання можливості десяткам тисяч сміливих воїнів, які вже не перший місяць боронять Батьківщину на передовій, з честю та з  почуттям виконаного обов’язку повернуться до дружин, дітей та батьків  так,  в державі планується проведення наступної хвилі мобілізації.
Проте, кількість військовозобов’язаних,які підлягатимуть призову по мобілізації залежатиме від кількості  військовослужбовців за контрактом.
На даний час, пріоритетом є служба за контрактом. Мінімальний контракт можна заключити на 6 місяців, у минулому цей  термін контракту становив 3 роки.
2. Яку заробітну плату буде отримувати контрактник?
Питання своєчасної виплати грошового забезпечення військовослужбовцям у Міністерстві оборони України — серед пріоритетних.
У новому військовому бюджеті України на 2016 рік передбачено значне підвищення фінансового забезпечення для військовослужбовців вже з 01 січня 2016 року в 2 – 2,5 рази. Це суттєво підніме престиж військової служби і особливо такої категорії як  військовослужбовці  за контрактом.
Так, рядовий склад буде отримувати від 7 тисяч гривень,
особи сержантського і старшинського складу – 8-9 тис.грн.
молодший офіцерський склад – від 10 до 12 тис. грн..

А також, військовослужбовцям пропонується повний соціальний пакет та компенсація за піднайом житла, тобто військовослужбовець, який  проживатиме не у казармі, а у найманому житлі у місці постійної дислокації, отримуватиме компенсацію.
Військовослужбовці, які були призвані по мобілізації під час четвертої – шостої хвиль мобілізації і при вступі на військову службу за  контрактом  отримають одноразову грошову винагороду:
військовослужбовці рядового складу – 8 мінімальних заробітних плат,
особи сержантського і старшинського складу – 9 мінімальних заробітних плат
офіцери -  10 мінімальних заробітних плат.

3.  Чи будуть отримувати контрактники додаткову грошову допомогу у разі проходження служби в АТО?
Ті військовослужбовці, які будуть виконувати службові обов’язки в зоні АТО будуть додатково отримувати премію:
військовослужбовці, які знаходяться на першому рубежі оборони отримуватимуть 3 мінімальні заробітні плати,  на другому і третьому -  одну мінімальну заробітну плату.
У разі загострення обстановки, початку більш інтенсивних дій – грошове забезпечення становитиме 7 тис.грн.
Таке грошове забезпечення стане значним стимулом для тих осіб, які мають досвід військової служби але в свій час були змушені залишити армію із - за малого грошового забезпечення  і які в цивільному житті не мають пристойної зарплатні.

4. Які є пільги та соціальні гарантії учасникам АТО?
Пільги учасникам АТО та бойових дій можуть визначатися одночасно кількома законами. Наприклад, якщо особа є військовослужбовцем та отримала статус учасника бойових дій, то певні пільги визначаються законами України «Про статут ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», це і знижка плати користування комунальними послугами та скрапленим балонним газом, безкоштовний проїзд усіма видами пасажирського транспорту, першочергове безплатне зубопротезування, першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках, отримання земельної ділянки, тощо. З усіх питань щодо соціальних гарантій та пільг учасникам АТО та членам сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО пропоную  звертатись до нашого райвійськкомату.

5. Під час проведення чергових хвиль мобілізації фіксувались значні порушення законодавства, ухилення від мобілізації, неприбуття військовослужбовців по повістках, виявлення померлих громадян, неконтрольований виїзд за кордон, порушення правил військового обліку. Які заходи проводяться державою у цьому напрямку?

Наразі формується і вводиться в дію єдиний державний реєстр військовозобов’язаних,  в який буде введено повний перелік персональних даних, це і  відомості про зайнятість громадянина  (місце роботи, посада в організації, установі), ідентифікаційний номер,  місце реєстрації, відомості про виїзд за межі України і дати повернення, відомості про освіту, військове звання, відношення до військового обов’язку (досягнення призовного віку,  постановка на військовий облік, призов на строкову військову службу тощо),  а також стан здоров’я та надання відстрочки від призову і т.д.
Даний реєстр поліпшить надання якісних послуг  як   законослухняним громадянам так і районним військовим комісаріатам у оперативному виконанні  покладених на них обов’язків щодо виконання законодавчих актів з питань військового обов’язку і військової служби.