В районній державній адміністрації проведено навчання в системі правової освіти з державними службовцями  Полонської районної державної адміністрації  щодо роз’яснення норм Закону України «Про запобігання корупції» та інших законодавчих актів антикорупційного спрямування.
Перед присутніми виступив прокурор району Іван Комар, який  ознайомив  із новаціями в законодавстві щодо боротьби з корупцією та щодо  відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення .
Прокурор роз’яснив, що з 25.01.2015 року набрав чинності Закон України "Про Національне антикорупційне бюро України", Прикінцевими положеннями якого вносяться суттєві зміни до Кримінального кодексу України.
Змінами виключено можливість звільнення осіб, які вчинили корупційні злочини, від кримінальної відповідальності у зв’язку з їх дійовим каяттям (ст.45 КК України), у зв’язку з примиренням винного з потерпілим (ст.46 КК України), у зв’язку з передачею особи на поруки (ст.47 КК України) та зміною обстановки (ст.48 КК України).
Також не буде допускатися призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом, у порядку, визначеному ст. 69 ККУ  та звільнення від відбування покарання з випробуванням (ст.ст. 75, 79 КК України).
Незалежно від тяжкості злочину особа, яка вчинила корупційний злочин, не буде звільнятися від покарання за «бездоганну поведінку і сумлінне ставлення до праці» у порядку, передбаченому ст. 74 КК України.
Тобто,  тепер суди вимушені будуть постановляти вироки з реальною мірою покарання, а особи, визнані винними - сидітимуть за гратами. Про відтермінування покарання не йтиметься взагалі.
Перед присутніми також виступив помічник народного депутата України  Романа Мацоли Віталій Янушевський, який  повідомив, що першочерговим завданням нашої країни є боротьба і запобігання проявам  корупції, на що неодноразово наголошує Президент України. « В районі діє громадська приймальна народного депутата України  Романа Мацоли і у разі виявлення фактів чи інформації про корупційні діяння чиновників органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування просимо звертатись у приймальну депутата»,- наголосив у своєму виступі Віталій Янушевський.
Із розділами антикорупційного законодавства присутніх ознайомила Поліщук Л.А. завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації, яка зупинилась також на  визначенні поняття корупції, корупційного правопорушення, конфлікту інтересів на державній службі, суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення та суб'єктів, які здійснюватимуть заходи щодо запобігання та протидії корупції.  Державних службовців  було поінформовано про види відповідальності за корупційні правопорушення. Також учасники навчання дізнались про існуючі обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування; обмеження щодо використання службового становища, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, щодо одержання подарунків (пожертв), щодо роботи близьких осіб та інше.
Підводячи підсумки навчання заступник голови райдержадміністрації Олександр Вощатинський та керівник апарату адміністрації Олександр Бобров  наголосили присутнім на необхідності суворого дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та поставили вимогу підлеглим вжити усіх заходів задля неухильного врахування антикорупційного законодавства та змін до КК України  під час виконання своїх посадових обов’язків.

Головний спеціаліст із взаємодії з правоохоронними
органами,оборонної та мобілізаційної роботи апарату
райдержадміністрації