Ось уже понад рік як у зв’язку з російською агресією в Україні розпочалось проведення мобілізації .
Протягом усього періоду проведення заходів часткової мобілізації Хмельниччина виконувала поставлені завдання у повному обсязі та у встановлені терміни.
Всього в ході проведення п’яти черг мобілізації Хмельницькою областю до військових частин було поставлено 5204 військовозобов’язаних, з них: 667 офіцерів, 4537 сержантів, солдатів та 267 одиниць техніки національної економіки.
Найвищі результати показали Білогірський, Волочиський, Летичівський, Шепетівський, Хмельницький та деякі інші райони.
Полонщина в порівнянні з іншими районами, все ще відстає у темпах мобілізації. На сьогодні наш район виконує  план лише за допомогою м.Шепетівки та Шепетівського району.
Серед основних проблем, що виникають під час мобілізації, є те, що значна частина громадян в районі намагається ухилитися від отримання повісток. Таким громадянам загрожує адміністративна або навіть кримінальна відповідальність.
На жаль, є  випадки, коли і посадові особи ігнорують завдання мобілізації.
Деякі керівники підприємств, установ, організацій приховують військовозобов’язаних та техніку, надають хибні дані або взагалі відмовляються надавати інформацію про працюючих військовозобов’язаних.
Є багато негативних фактів, коли саботується виконання мобілізаційного процесу окремими посадовцями територіальних громад району. Вони не забезпечують сповіщення військовозобов’язаних громади, при цьому порушуючи вимоги ст.18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»  ст.38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», пункту 8 Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15/2015 «Про часткову мобілізацію» ,  не виконуючи делеговані державою повноваження, у відповідності до вимог ст.36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Так, у результаті  не належного виконання мобілізаційних заходів із забезпечення  оповіщення та прибуття військовозобов’язаних  у Шепетівсько-Полонський об’єднаний міський військовий комісаріат для уточнення військово-облікових даних та проходження ВЛК  сільського голову Великоберезнянської сільської ради, за протоколом військового комісара Шепетівсько-Полонського ОМВК, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.2101 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено штраф у розмірі 510 грн. (тридцять неоподаткованих мінімумів громадян).
Цей випадок є засторогою для інших посадових осіб місцевого самоврядування та керівників підприємств, установ, організацій району  щодо виконання заходів з мобілізації та вимог законодавчих актів

Головний спеціаліст із взаємодії із правоохоронними органами та оборонної
та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації