В Україні нещасні випадки посідають третє місце серед основних причин смертності. Щороку зазнають ушкодження здоров’я близько 2 млн. людей, смертельно травмується більше 70 тис.осіб, або близько 200 осіб щодня. Що майже удвічі перевищує показники розвинутих країн світу. Близько 99% усіх померлих від нещасних випадків загинуло у побуті. За останні 5 років від нещасних випадків невиробничого характеру в Україні загинуло понад 363 тис. осіб, з них майже 10 тис. дітей віком до 14 років.
Районною державною адміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями проводиться систематична робота спрямована на забезпечення безпеки і охорони життя людей та попередження випадків невиробничого характеру в районі. В районі розроблено План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Полонському районі на 2015 рік, яким передбачено низка організаційних та попереджувальних заходів.
Однак аналіз показує ріст випадків невиробничого травматизму. Так за І-й квартал поточного року на території району від нещасних випадків невиробничого характеру загинуло 12 осіб, що 5,4% більше порівняно з аналогічним періодом 2014 року. Найпоширенішими причинами смерті від нещасних випадків невиробничого характеру: навмисне само ушкодження 3 випадки, випадкове отруєння та дія алкоголю 2 випадки, транспортні нещасні випадки 3 випадки, випадкове утоплення та занурення у воду 3 випадки.     
Найбільшу кількість померлих від нещасних випадків невиробничого характеру, від загальної кількості , зареєстровано у м. Полонне  6 осіб, смт. Понінка, с.Микулин  2 особи,  та по одній особі загинуло в с. В.Каленичі, Новолабунь, Микулин, Коханівка.
Основними причинами передчасної смертності у побуті залишаються зовнішні фактори: нездоровий спосіб життя, стреси, не дотримання правил безпеки у побуті.  
Шановні мешканці району!
З метою попередження травмування та загибелі людей протягом травневих свят просимо Вас дотримуватись громадського порядку та безпеки в місцях масового святкування та відпочинку населення, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, безпеки на залізничному транспорті та водних об’єктах.

Відділ житлово-комунального господарства
та будівництва райдержадміністрації