ПОЛОНСЬКА САМООБОРОНА - УКРАЇНСЬКИМ ВОЇНАМ

 

Триває робота Полонської Самооборони Майдану по забезпеченню українських військових, що захищають Україну на сході нашої держави, всім необхідним . Цього разу, завдяки зусиллям членів Самооборони, благодійного «Фонду добра Полонщини» та допомоги всіх небайдужих людей наших бійців було підтримано не лише продуктами харчування та речами першої необхідності, а й обмундируванням та технікою, зокрема, трьома автомобілями. Два джипи були закуплені в Німеччині та доставлені в Полонне нашими самооборонівцями (В.Цимбалюком, К.Рибієм,О.Бойчуком,О.Бобровим) , автомобіль «Газель» отримано в Україні. Транспортні засоби придбані за рахунок благодійних коштів на суму 75 тисяч гривень.

 

 

На лютневому засіданні наглядової ради Самооборони було прийнято рішення про надання допомоги бійцям спецбатальйону «Айдар», батальйону міліції особливого призначення «Богдан» (сформований в Хмельницькій області), 95 окремої аеромобільної бригади (Житомир), 8 окремого полку спеціального призначення (Хмельницький), 72 окремої механізованої бригади (Біла Церква), 28 окремої механізованої бригади (Одеська область), зенітно-ракетного полку (Шепетівка), 18 штурмового полку «Азов» Східного командування Нацгвардії України, 93 окремій механізованій бригаді (Дніпропетровськ). Ці військові частини та зєднання були вибрані не випадково. Справа в тому, що в них воюють полончани і мешканці району, наші брати, батьки, сини, друзі і знайомі. Всі вони різні – професійні військові і добровольці, контрактники і мобілізовані, старші і молоді – але сьогодні саме вони захищають нас, нашу державу, наш спосіб життя і мир тут, в Україні, за їхньою спиною. Щонайменше, що ми всі можемо для них зробити – підтримати і допомогти кожному з них там, на фронті чи в госпіталі. Принциповий підхід Полонської Самооборони – доставка допомоги безпосередньо на лінію фронту, або в місця дислокації наших воїнів та передача в руки солдат особисто, «Нову пошту» чи офіційні пункти збору допомоги в тилу ми не використовуємо.

Тому 20 лютого, в роковини Майдану, була здійснена чергова відправка допомоги Полонською Самообороною на Східний фронт. На центральній площі міста, перед пам’ятником Небесній Сотні, була сформована автомобільна колона з шести автомашин. Цього разу наші воїни отримали серйозні подарунки: один джип передали для 8 окремого полку спеціального призначення (Хмельницький), ще один - для 24-го окремого штурмового батальону «Айдар», автомобіль «Газель» передали для 18 штурмового полку «Азов» Нацгвардії України. В комплекті до автомобілів додано запчастини, а для 8 окремого полку спеціального призначення дизельний електрогенератор. Крім цього, три мікроавтобуси перевезли продукти, речі першої необхідності, технічні засоби, військову форму тощо. Згідно звіту Олександра Мельника, голови «Фонду добра Полонщини», до зони АТО в лютому передано понад три тони продуктів харчування: крупи, м’ясні та рибні консерви, макаронні вироби, олію, чай, каву, цукор, шоколад, овочі, фрукти та інше. Також засоби особистої гігієни, мило, пральний порошок, нижня білизна, комплекти зимової форми та взуття, теплі речі на загальну суму понад сто тисяч гривень. І, звичайно, передачі від рідних та близьких наших воїнів, подарунки та листи від школярів району.

Звісно, така серйозна та масова відправка допомоги була б неможливою без підтримки громади Полонщини та всіх небайдужих людей. Хочеться подякувати жертводавцям: СВК «Лабунський» (Олицький М.В.), ФГ «Полонське» (Огойко М.Г.) ,ТОВ «Агромир-Захід» ,ФГ «Прислуцьке» , ПП Рожанський , Павловський В.В., Микола Борковський (Баранівка), Володимир Тарабан , Олексій Бобров , Іван Гринів (Велика Березна) , Валентин Цимбалюк (Велика Березна) , Олександр Лагоша (Велика Березна) , А. І. Гордійчук, С.Рогальський , В.Карпюк , С.Сурай, Валерій Стрілецький , Ігор Кузьмич (Хмельницький) , Валентин Сідорський (Новоселиця), Бученко Анатолій (Новоселиця), Ярослав Заїка, Сергій Огородник (Київ) , Ігор Шудрак , Новоселицька сільська рада, громади с.Варварівки та В.Березни, пожертви в скрині на допомогу бійцям АТО зібрано - 2372 грн., від реалізації зібраної людьми картоплі отримано – 5750 грн., Полонська Самооборона внесла – 40 000 грн. До акції приєднались волонтери Олександр з Хмельницького та Андрій з Чуднова.

Також активну участь у зборі продуктів харчування взяли Роговичівська, Прислуцька, Котюржинецька, Великокаленицька, Кустовецька сільські ради, подарунки, маскувальні сітки та листи бійцям передали учні Полонських, Буртинської та Бражинецької шкіл. Допомогу продуктами і медикаментами надала районна організація «Батьківщини» (Шудрак Ігор), особливо осередок села Дубовий Гай та вул. Привокзальної міста Полонного.

Медичні препарати надали підприємці Тетяна Бойко аптека «Панацея», «МТК», «Медтехніка»,ФОП Ляшко, Полонська ЦРЛ ім. Н.С. Говорун головний лікар І.Л. Савіцький.

Спеціальна подяка Марачу Юрію та Нагребецькому Ігорю за технічну підготовку автомобілів в зону АТО та забезпечення мастилом.

Одначе, в одній статті неможливо відзначити абсолютно всіх небайдужих, тому наперед приносимо свої вибачення благодійникам, які, можливо, не згадані в цьому переліку та подяку усій громаді Полонського району. Повна інформація знаходиться у «Фонді добра Полонщини» (Олександр Мельник) та штабі Самооборони (Олег Цюпенко), а також на сайті Полонської Самооборони Майдану.

Допомогу доставили члени громадського формування Цюпенко Олег, Мельник Олександр, Малахов Ярослав, Шудрак Ігор, Бобров Олексій, Бобров Олександр, Дехтярук Андрій, Рибій Костянтин, Бойчук Олег, Дрига Ігор. Разом з ними участь у поїздці і передачі допомоги взяв міський голова Скримський Франц Францович, що й не дивно – адже громадське формування Самооборона Майдану зареєстровано і діє при Полонській міській раді. Загалом автоколона виїхала після мітингу пам’яті Героїв Майдану 20 лютого, в п’ятницю, а повернулися хлопці в понеділок, 23 лютого, через три дні. Така довга поїздка спричинена, насамперед, великою кількістю військових частин, де тримають оборону наші земляки та складною ситуацією в прифронтових районах. Проте поставлені завдання були виконані повністю.

Розповідають самооборонівці:

Цимбалюк Валентин, с. Велика Березна: Під час поїздки до Німеччини за автомобілями я був приємно здивований допомогою українців, що мешкають там, зокрема, в місті Ессен. При купівлі автомобілів виявилось, що нам не вистачає грошей на хороші джипи. Ситуація складна, адже всі чудово знають, скільки сьогодні коштує одне євро в Україні. Але українець, житомирянин Сергій, доплатив чотириста євро, яких нам не вистачало . Нас розмістили на ночівлю, нагодували і допомогли в оформленні автомобілів Козачок Валерій з Хмельницького та його дружина Олена з Полонного. Допомогала нам з пошуком необхідних авто також наша землячка , яка навчається та викладає в Німеччині Валентина Жолобова. Валерій разом зі своїм колегою поляком Анжеєм постійно організовує збір допомоги для бійців в зоні АТО. Що цікаво, в цю акцію, крім українців і німців також активно включилися поляки, які мешкають в Ессені. Дійсно, українцям зараз допомагають багато європейців.

Бобров Олександр, м. Полонне: в Артемівську ми зустрілися з Єфіменком Сергієм з Полонного, випускником школи № 2, а тепер бійцем - розвідником 12 батальйону тероборони. Сергій, батько трьох дітей, доброволець, воює з червня 2014 року, напередодні нашої зустрічі, в складі своєї розвід групи прикривав вихід наших військ з «Дебальцевської кишені», він дуже зрадів можливості побачитись з земляками, отримати листи від учнів рідної школи. Бійцям передали теплі речі, медичні засоби, шоколад, цигарки, санітарно-гігієнічні засоби. Взагалі, багато бійців просять вологі серветки, найбільше на передовій , де часто відчувається брак води, Донбас – це не Хмельниччина, де мало не в кожному дворі криниця. Ми врахуємо це під час наступних відправок.

Бойчук Олег, м. Полонне: дивує неоднорідність забезпечення наших військових на Східному фронті. Так, бійці 8 окремого полку спеціального призначення прекрасно забезпечені продуктами харчування, ми приїхали до Ярослава, полончанина, колишнього учня ЗОШ №2. Продуктів у полку вистачає, натомість дуже дякували за джип для розвідників та переносний електрогенератор. Адже хлопці бійці спецназівці та виїжджати на операції на «Уралі» досить незручно. Як сказав один з бійців: « Заводимо машину, а сєпари вже чують, що ми вирушаємо на завдання». А ось солдати 12 інженерного полку з Новоград-Волинського відчувають нестачу харчів. Ми заїхали туди до полончанина, випускника школи №1 Гапонюка Олександра . Найцікавішим було те, що Олександру потрапила передача та листи від учнів Бражинецької школи, де він колись викладав інформатику та математику.

Скримський Франц, м. Полонне: страшно дивитися на зруйновану інфраструктуру на Сході, підірвані мости, повалені електроопори, розбомблені будівлі. Це жах, люди не можуть проживати в таких умовах, на відновлення всього потрібні мільярди гривень. І необхідно надавати всяку посильну допомогу нашим героям, які утримують війну на Донбасі, не дають їй наблизитись до нас. Дійсно вражає героїзм наших воїнів в зоні АТО. В дніпропетровському госпіталі ми зустрілися з Андрієм Радченком з Полонного, який воює в 93 бригаді. Він поранений в ногу, але коли я запропонував йому поїхати на лікування додому, в Полонне, то Андрій відмовився – сказав, що повертається на передову, хоч картоплю чиститиме в таборі для хлопців, але буде допомагати своїм побратимам. Так і ми повинні спільно, всією громадою хто чим може, від дитячих малюнків до позашляховиків від банки тушонки до коліматорів та тепловізорів, допомагати нашим захисникам на фронті. Лише так - спільно ми зупинимо ворога та переможемо. В Дніпропетровському та Артемівському госпіталі ми передавали ліки та шукали Михайла Балюка. Не знайшли серед поранених, а згодом мені передзвонила лікар і повідомила, що Михайло загинув. Так горе війни прийшло і на Полонщину, в Микулин.

Бученко Анатолій. лютий,2015