Понеділок, 01 Червня 2020

Полонщина туристична

ПАРК ГРАФІВ КАРВІЦЬКИХ

Був колись багатий і трав’яний покрив. Тут переплітались лісові, лучні, заплавні і паркові види рослин: лісові дзвіночки, медунка, первоцвіт, зірочник, зеленчук жовтий, лісові суниці, тонконіг, кульбаба, стокротки, жовтець, мітлиця, глуха кропива, півники болотні, чистотіл.
Посеред двору була криниця з цілющою і холодною водою, росло коло неї дерево, були дубові жолоби для напування коней, корів, телят. До наших днів в парку збереглися окремі панськи маєтки: це склади, зерносховища, льохи, контора економа, покої панські не збереглися.
Крім того у пана був великий садок з різноманітними кущами та деревами. Доглядав його садівник Грохольський Станіслав  Гераклійович, його жінка Розалія,  син Богдан, дочка Стася. Жив садівник у двоповерховому будинку над річкою коло самого садка.
Там вирощували: полуниці, малину, смородину, аґрус, порічки, сливи, яблука, грушки, вишні, черешні та багато іншого. Працював у пана ще садівником Кочек Іван Митіфорович. Слугою в економа був Сікорський Станіслав,  його син Вацлав і невістка Надія Михайлівна також працювали.

Детальніше...

 
Більше статтей...