21 квітня  під головуванням голови райдержадміністрації, голови районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формуванням територій громад Хмельницької області Олександра Нагурного, за участю першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Комісарука, заступника голови райдержадміністрації Олександра Вощатинського, керівника апарату райдержадміністрації, заступника голови районної робочої групи  Олександра Боброва, заступника голови районної ради Олексія Боброва, Полонського міського голови Франца Скримського, Понінківського селищного голови Михайла Прядка, Сасанівського сільського голови, голови Полонського відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Юрія Семенюка , голів окремих територіальних громад району відбулось засідання районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формуванням територій громад Хмельницької області з  питання впровадження в районі адміністративно - територіальної реформи. Відкриваючи нараду, голова райдержадміністрації Олександр Нагурний наголосив на необхідності проведення адміністративно-територіальної реформи, активізації роботи робочої групи з питань її впровадження в районі, а також  важливості збереження Полонського району як самодостатньої громади. Окрім цього, очільник району висловив думку, що громади на місцях мають формувати пропозиції для того, щоб вони були почуті і враховані в процесі реформування, що найважливіше на сьогодні визначитися з їх кількісним та якісним складом. Керівник апарату райдержадміністрації, заступник голови районної робочої групи  Олександр Бобров наголосили, що перший крок до централізації на законодавчому рівні уже зроблено – це зміни до Бюджетного і Податкового кодексів, які вже вступили в дію. Сьогодні країна входить у другий етап – добровільне об’єднання територіальних громад, так що вже запущено невідворотний процес і потрібно сформувати самодостатні територіальні громади на Полонщині , а також наочно продемонстрував та  запропонував на розгляд присутніх кілька варіантів  можливого добровільного об’єднання територіальних громад району.

Начальник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації, секретар районної робочої групи Ірина Карнафель  зробила детальний аналіз основних положень формування спроможних територіальних громад. В свою чергу начальник фінансового управління райдержадміністрації Станіслава Сенько дала роз’яснення щодо майбутнього фінансування об’єднаних територіальних громад. Голови місцевих рад, в свою чергу, вказали на необхідність економічних розрахунків і доведення цих показників до населення, з обов'язковим врахуванням інтересів та пропозицій територіальних громад, тому що виникають побоювання, що поспішні об’єднання територіальних громад можуть призвести до знищення багатьох сіл, виникнення нових серйозних проблем. Люди повинні побачити об’єктивну картину переваг реформування. Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Петро Кондратюк, головний лікар центральної районної лікарні ім.. Н.С.Говорун Іван Савіцький та головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Тамара Вичікова презентували відповідно своє бачення щодо функціонування освітньої та медичної галузей в умовах реформування місцевого самоврядування.
Підсумовуючи засідання районної робочої групи, Олександр Нагурний дав доручення членам районної робочої групи , спільно з головами територіальних громад району, розробити графік зустрічей з по кожному населеному пункті району з його жителями з метою проведення роз’яснювальної роботи  по питаннях адміністративно-територіальної реформи.

Сектор інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю апарату
райдержадміністрації

21.04.2015