Четвер, 15 Листопада 2018
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Безпечний відпочинок на воді

Із підвищенням температури повітря, багато громадян намагаються провести свій відпочинок поблизу води – на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Проте, відпочинок на воді приносить не лише задоволення, але й може закінчитись справжньою трагедією. Однією з причиною виникнення нещасних випадків є відсутність культури поведінки на воді та незнання елементарних правил поведінки.
Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації нагадує громадянам про дотримання наступних правил під час відпочинку на воді:
купайтеся і пірнайте лише у спеціально відведених місцях, не можна цього робити у місцях, які Вам незнайомі;
не переоцінюйте своїх сил: не запливайте за обмежувальні знаки, далеко від берега, на швидку течію;
не залишайте дітей без нагляду;
слідкуйте за часом, який Ви проводите у воді (рекомендується купатися не довше 20-30 хвилин);
щоб не сталося переохолодження, не купайтеся у холодній воді;
ніколи не входьте у воду стрибком із берега;
обережно поводьтеся на надувних матрацах;
категорично забороняється входити у воду після вживання алкогольних напоїв; після вживання їжі плавати можна лише через 2 години;

Детальніше...

 

Обережно, ботулізм!

Ботулізм – отруєння, яке виникає внаслідок вживання харчових продуктів заражених продуктами життєдіяльності бактерій ботулізму. Характеризується важким токсичним ураженням центральної нервової системи.
Збудник ботулізму широко розповсюджений в зовнішньому середовищі. Він знаходиться у ґрунті, воді, пилюці, намулі, звідки потрапляє на овочі, гриби, потім – в кишечник людини, товарин, птиці, риби. Там бактерії ботулізму розмножуються. В харчових продуктах, в грунті, в кормах для тварин збудники ботулізму утворюють спори із щільною оболонкою, яка дуже стійка до впливу зовнішніх чинників. У висушеному стані вони зберігають життєздатність десятиліттями. При сприятливих умовах спори проростають, бактерії розмножуються і виробляють токсин. Спори переносять низькі температури. Так, при температурі нижче -16°С вони зберігаються протягом року, але при цьому частина спор руйнується, вивільняючи токсин. Тому продукти з великою кількістю спор можуть і після заморожування бути отруйними.
Інфікування риби відбувається при пошкодженні її під час риболовлі чи обробки: бактерії ботулізму заносяться із вмісту кишечника риби на її м’ясо. Небезпеку становлять заготовлені домашнім способом свіжопров’ялена риба, консерви, шинка, ковбаси.

Детальніше...

 

Проведено засідання комісії

 

На виконання доручення голови районної державної адміністрації Віктора Солодкого 6 червня 2017 року заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський , за участю т.в.о. першого заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Шамрай, начальника управління фінансів райдержадміністрації Станіслави Сенько, головного лікаря районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Тамари Вичікової, заступника головного лікаря центральної районної лікарні ім.. Н.С. Говорун Інни Дерманської , заступника голови Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Наталії Гогоц, голови районної ради Олега Янчука, представників Понінківської селищної ради об’єднаної територіальної громади, провів засідання комісії щодо здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності центральної районної лікарні ім. Н.С.Говорун та Полонського центру первинної медико-санітарної допомоги. Членам комісії дано доручення розробити заходи щодо збалансування видаткової та дохідної частини бюджету галузі охорони здоров’я, виконання оптимізаційних заходів з метою економії бюджетних коштів та раціонального використання енергетичних ресурсів закладами охорони здоров’я району. За результатами засідання дано доручення до 14 червня поточного року доповісти про конкретні результати вирішення питань, які піднімались в ході засідання комісії.

06.06.2017.

 

 

***

Розпорядження голови Полонської районної державної адміністрації від 23.05.2017 №165/2017-р "Про внесення змін до паспорту бюджетної програми на 2017 рік"

Розпорядження голови Полонської районної державної адміністрації від 31.05.2017 №178/2017-р "Про внесення змін до паспорту бюджетної програми на 2017 рік"

 

Президент закликав Парламент розглянути законопроект про медичну реформу до закінчення сесії

Президент закликав Парламент розглянути законопроект про медичну реформу до закінчення сесіїПід головуванням Президента Петра Порошенка відбулося засідання Національної ради реформ, яка розглянула реформування медичної галузі.Глава держави наголосив, що українська система медицини потребує якнайшвидших реформ. Підготовлений Кабінетом міністрів законопроект був серйозно доопрацьований представниками робочої групи, Адміністрації Президента, комітетів Верховної Ради тощо. Однак низка положень законопроекту ще потребують доопрацювання.Глава держави відзначив неприпустимість пропонованого положення про те, що пакет державних гарантій пацієнту буде встановлюватись Урядом. «Ні. У нас пакет гарантій держави має бути закріплено законодавчо», - підкреслив Президент. Глава держави також звернув увагу на формулювання – не пацієнт, а український громадянин потребує державного захисту. Для громадян інших держав можливо забезпечити право на отримання медичних послуг через механізми страхування, додав Петро Порошенко.

Детальніше...

 

Рятувальники та лісники відпрацьовують спільні дії під час гасіння лісових пожеж

З кожним днем температурні показники піднімаються все вище і по всій території України встановлюється спекотна, по-справжньому літня погода. За таких умов підвищується ризик виникнення пожеж в екосистемах, особливо у лісових насадженнях. Причиною таких загорань часто є саме людська недбалість та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Сірник, кинутий на суху лісову підстилку чи непогашене вогнище після відпочинку на природі часом можуть перерости у масштабну пожежу та знищити гектари лісу. Саме тому, щоб зменшити кількість загорань в екосистемах рятувальники постійно здійснюють інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами. Разом із тим, по всій території країни активно проводяться спільні тактико-спеціальні навчання підрозділів ДСНС та лісників щодо гасіння лісових пожеж. Зокрема, 2 червня під керівництвом голови цивільної оборони району, голови районної державної адміністрації Віктора Солодкого фахівці Служби порятунку спільно із представниками Полонського лісництва провели комплексне тактичне навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. В ході заходу учасники відпрацювали питання взаємодії оперативних служб Полонського району, протипожежних формувань лісництва, оперативно-рятувальних підрозділів ДСНС та добровільних пожежних дружин під час ліквідації умовної пожежі у лісовому масиві, а також перевірили рівень підготовки начальницького складу підрозділів щодо організації та керування під час ліквідації загорання на території лісництва. Загалом, спільні тренування підрозділів ДСНС, представників лісового господарства та інших оперативних служб  триватимуть і надалі. Проте, аби ліквідація умовної пожежі не переросла у реальну рятувальники вкотре звертаються до громадян з проханням суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісі. Не розводьте багаття поблизу сухої рослинності та не залишайте недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці. Пам'ятайте - порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.

 

02.06.2017.

 

 

Введенно обмеження руху у спекотний період року

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області нагадує водіям великовагових транспортних засобів про початок введення обмеження руху у спекотний період року!
Відсьогодні пересуватися автошляхами області у денну пору доби за температури повітря вище  28°C заборонено автотранспорту загальною масою (разом із масою транспортного засобу) понад 24 т і навантаженням на вісь більш ніж 7 т. Сезонні правила діють по всій країні, а їхнє невиконання тягне за собою адміністративну відповідальність.
На автодорогах Хмельниччини заборона діятиме протягом усього літнього періоду в денну пору доби – з 10:00 до 22:00!
Для інформування водіїв про щорічне обмеження руху на автодорогах Хмельницької області встановлено 136 комплектів дорожніх знаків та 34 інформаційні панно
Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області звертається до перевізників із проханням бути відповідальними та дотримуватись вимог щодо обмеження руху, аби вберегти дорожнє покриття від руйнування.

За матеріалами прес-служби САД у Хмельницькій області
01.06.2017