Понеділок, 21 Серпня 2017
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Книжковий світ моєї сім’ї

Недільного дня  читальна  зала  Полонської  ЦРБ  зустрічала  кращих  читачів  бібліотеки. На бенефіс  читаючих  родин «Книжковий  світ  моєї  сім’ї» завітали  родини  Степанчуків-Гордійчуків, Коблаїв, Куцих. Вони  розповіли  про  своє  відношення  до  книги, бібліотеки, про  свої  читацькі  уподобання, прийняли  участь  у  літературній  вікторині  та  конкурсі «Бібліотечні  грінки». Не  залишились  осторонь  і  присутні  в  залі. Про любов  до  книги, читання ,побажання  бібліотеці  висловили  читачі  О.Засєкін, Ю. Санчківський, Н. Донець. Кращі  читачі  родини  отримали  в  подарунок  книгу  нашого  земляка  Юрія  Плаксюка «Все  в  минулому». Своїм  співом  гарний  настрій  та  святкову  атмосферу  створили  присутнім  учасники  об’єднання «Кому   за  40», Ірина  Гуцол, Євгенія  Гаєвська.

Відділ культури
райдержадміністрації
26.07.2015

 

Проведено навчання з питань запобігання та протидії корупції

В районній державній адміністрації проведено навчання в системі правової освіти з державними службовцями  Полонської районної державної адміністрації  щодо роз’яснення норм Закону України «Про запобігання корупції» та інших законодавчих актів антикорупційного спрямування.
Перед присутніми виступив прокурор району Іван Комар, який  ознайомив  із новаціями в законодавстві щодо боротьби з корупцією та щодо  відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення .
Прокурор роз’яснив, що з 25.01.2015 року набрав чинності Закон України "Про Національне антикорупційне бюро України", Прикінцевими положеннями якого вносяться суттєві зміни до Кримінального кодексу України.
Змінами виключено можливість звільнення осіб, які вчинили корупційні злочини, від кримінальної відповідальності у зв’язку з їх дійовим каяттям (ст.45 КК України), у зв’язку з примиренням винного з потерпілим (ст.46 КК України), у зв’язку з передачею особи на поруки (ст.47 КК України) та зміною обстановки (ст.48 КК України).
Також не буде допускатися призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом, у порядку, визначеному ст. 69 ККУ  та звільнення від відбування покарання з випробуванням (ст.ст. 75, 79 КК України).
Незалежно від тяжкості злочину особа, яка вчинила корупційний злочин, не буде звільнятися від покарання за «бездоганну поведінку і сумлінне ставлення до праці» у порядку, передбаченому ст. 74 КК України.
Тобто,  тепер суди вимушені будуть постановляти вироки з реальною мірою покарання, а особи, визнані винними - сидітимуть за гратами. Про відтермінування покарання не йтиметься взагалі.

Детальніше...

 

До 150 – річчя від дня народження Шептицького

На виконання Постанови Верховної Ради України  «Про відзначення 150 – річчя з дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького » в Полонській ЦРБ 23 липня організовано та проведено годину  духовності «Владика Андрей - світильник істини».  В роботі заходу взяли участь:  бібліотечні працівники  району, директор районного історичного музею І. Бучинський , настоятель УГКЦ  Успіння Пресвятої Богородиці м.Полонне о.Володимир та заступник голови Полонської РДА Олександр Вощатинський.
Протягом зустрічі  відбулося цікаве обговорення про життєвий шлях митрополита Андрея, дане питання висвітлила завідуюча Бражинецькою  бібліотекою В.Мельник.

Детальніше...

 

Мобілізація має стосуватися всіх і кожного

«Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України» - стаття 65  Конституції України.
З метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави  14 січня Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 15/2015 «Про часткову мобілізацію». Ще одне з основних завдань мобілізації, а саме шостої хвилі мобілізації,  дати можливість десяткам тисяч сміливих воїнів, які вже не перший місяць боронять Батьківщину на передовій, з честю, з почуттям виконаного обов’язку та глибкою вдячністю з боку людей повернуться до дружин, дітей та батьків.
За умов військових дій на сході держави, надзвичайно важливим є виконання вимог законодавства України про військовий обов’язок, військову службу та мобілізацію усіма суб’єктами цього процесу. Зокрема, місцеві органи виконавчої влади,  за участі органів місцевого самоврядування та підприємств, установ і організацій усіх форм власності зобов’язані  організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини. 

Детальніше...

 

В районі розпочалися жнива

На Полонщині розпочалась гаряча пора – хлібороби району приступили до збирання нового урожаю 2015 року.
Загальна площа до збирання ранніх зернових і зернобобових  культур та ріпаку по всіх категоріях господарств складає 10,7 тис.га, з них: озимої та ярої пшениці – 6.1 тис.га, ячменю – 336 га, гороху -90 га, озимого і ярого ріпаку – 3,9 тис. га.
Під збирання ранніх зернових та зернобобових культур господарства району мають в наявності 52 власних комбайни, додатково планується залучити ще 9 високопродук-тивних комбайнів із інших господарств. Отже, в цілому навантаження на комбайн в середньому буде становити 157 га. Поряд з цим на період жнив планується залучити 17 преспідбирачів, 25 тракторихі косарок, 12 жаток, 7 скиртосклади, понад 30 тракторних причіпів для перевезення соломи. 

Детальніше...

 

Звернення до Українського народу з нагоди 25-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України

Шановні співвітчизники!
Від усього серця вітаю вас із річницею знаменної події.
Рівно чверть століття тому, 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української PCP прийняла Декларацію про державний суверенітет України - історичний документ, який став предтечею ухваленого роком пізніше Акта проголошення незалежності України.
Прийняття Декларації відбулося за підтримки абсолютної більшості народних депутатів. 355 представників різних парламентських сил висловили своє ставлення не тільки до доленосного задуму, а й до головних засад майбутньої незалежної України. Визначення державних кордонів, які не могли бути змінені без згоди народу республіки, можливість самостійно вирішувати справи свого державного життя, і, нарешті, проголошення економічної самостійності - найбільш вагомі принципи, закладені у текст документа.

Детальніше...

 

Відзначили 25-річчя Декларації про державний суверенітет

Наша держава відзначає сьогодні 25 річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України. Ця  доленосна подія в історії нашої держави стала першим кроком до Незалежності України. В історії кожного народу є події,які нерозривно пов’язані з історичною долею держави, всієї нації. Одна з таких подій - проголошення державного суверенітету України 16 липня 1990 року. Саме цій події присвячено історичну подорож «Декларації про державний суверенітет-25», яку підготували  і провели працівники відділу обслуговування Полонської районної бібліотеки.

Детальніше...