Понеділок, 16 Липня 2018
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Хмельницька область посіла 8 місце у загальному рейтингу серед регіонів країни, – Мінрегіонбуд України

Області оцінювали щоквартально за 27 показниками у 6-ти напрямах та щорічно за 64 показниками у 12 напрямах.
«Варто відмітити, що відповідно до моніторингу, показник «розвиток інфраструктури» перемістився з 9 місця у 2015 році на 5 місце у 2016 році, «економічна ефективність» – з 14  на 11, економічна та соціальна згуртованість (валовий продукт) з 20 – на 10,  енергетика відновлювальна  та енергоефективність –  з 13 на 11,» – зазначив голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.
Хмельницька область у загальному рейтингу серед регіонів країни за всіма напрямками посіла 8 місце, порівняно з 13 у 2015 році.

Детальніше...

 

Підписано Меморандум про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг

 

З метою співробітництва та координації своєї діяльності в частині, яка стосується надання адміністративних послуг, реалізації прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг, покращення надання адміністративних послуг та підвищення організаційно-технічного рівня їх надання 23 травня 2017 року між районною державною адміністрацією в особі голови адміністрації Солодкого Віктора Володимировича, Полонською міською радою об’єднаної територіальної громади, в особі першого заступника міського голови Кулінського Олега Юрійовича та районною радою в особі голови районної ради Янчука Олега Миколайовича підписано Меморандум про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг, яким передбачається будівництво належного приміщення для міськрайонного центру надання адміністративних послуг, його облаштування, укомплектування штату належною кількістю персоналу, забезпечення матеріально-технічним устаткуванням, фінансування його діяльності тощо.

24.05.2017.

 

 

З метою попередження занесення збудника африканської чуми свиней на територію району та області

Протягом 2017 року в Україні зареєстровано 67 випадків захворювання на африканську чуму свиней Лише з квітня зафіксовано спалахи в Миколаївській, Полтавській, Одеській, Запорізькій та Київській областях.
Найбільше занепокоєння викликають випадки на кордонах з Хмельниччиною: у Вінницькій (Барський район), Рівненській (Володимирецький район), Чернівецькій областях (Сокірянський район).
Приймаючи до уваги особливу небезпечність захворювання закликаємо докласти всіх зусиль для недопущення збудника на територію області та району.

Стійкий збудник

Африканська чума свиней  — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу Слід відмітити, що збудник АЧС стійкий до температури і різних показників рН середовища, а також переживає заморожування, висушування та гниття. Так, інфекційність вірусу за температури 5 °C зберігається протягом 5–7 років, за глибокого заморожування до 10 років (заморожування практично не впливає на біологічну активність вірусу), за кімнатної температури близько 1,5 років, а за високих температур до 37 °C до місяця. Він довгий час зберігає життєздатність у фекаліях, ґрунті, крові та інших предметах, що зумовлює його легке і тривале переживання у навколишньому середовищі та у забруднених приміщеннях і на предметах догляду за тваринами. Під впливом ультрафіолетового опромінювання із сонячних променів вірус інактивується протягом 12 годин. У м’ясі інфікованих свиней вірус може зберігатися до півроку. В результаті в умовах свинарського господарства з середньою температурою у 24 °C вірус може успішно зберігатися до 3–4 місяців. Відповідно, не раніше цього терміну може бути дозволено завозити нове поголів’я на попередньо неблагополучний пункт, що і передбачене відповідною інструкцією.
Вірус АЧС дуже стійкий як у кислому, так і в лужному середовищі. В результаті більшість звичайних дезінфікуючих речовин на нього не діють. Доведено, що для проведення дезінфекції може успішно використовуватися 0,5 %-й розчин формаліну, а також хлорактивні препарати: хлорне вапно, 5 %-й розчин хлораміну, 1–2 %-і розчини активного хлору тощо. Для їхньої успішної дії необхідна експозиція не менше за 4 години.    
До того ж, під час дезінфекції необхідно звертати велику увагу на ретельне попереднє механічне очищення поверхонь та промивання гарячою водою, оскільки органічні рештки, заражені вірусом, можуть значно знижувати ефективність проведення дезінфекції.

Детальніше...

 

***

Відділ агропромислового розвитку доводить до відома інформацію жителям району


Обласною  Програмою розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області  на 2017-2021 роки передбачено комплекс завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи і розвиток основних галузей сільськогосподарського виробництва, харчової та переробної промисловості. 
- Часткова компенсація вартості, технологічного та допоміжного обладнання з переробки та заготівлі сільськогосподарської продукції (доїльні апарати та установки)
включаючи приватний сектор
- Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)
- Дотація  ОСГ за нарощене маточне поголів’я ВРХ
- Часткова компенсація вартості придбаного племінного маточного поголів’я ВРХ, в т. ч. ОСГ
- Підтримка розвитку  сімейних ферм, зокрема на реконструкцію і будівництво тваринницьких приміщень.

 

Відділ агропромислового розвитку

райдержадміністрації

24.05.2017

 

 

***

Методичні рекомендації по створенню громадських пасовищ.

У разі виникнення потреби в створенні на території місцевої ради громадського пасовища пропонуємо наступні кроки до його запровадження:

1. Мешканці територіальної громади, які мають потребу у створенні громадського пасовища обирають уповноважену особу, яка подає відповідну пропозицію до місцевої ради.

2. Виконком місцевої ради збирає інформацію щодо потреби у створенні громадського пасовища, уточнює норми випасу, кількість наявного поголів’я худоби, визначає площу кормових угідь та встановлює за рахунок яких земель буде відбуватися створення. Розробляє Положення про громадське пасовище.

3. Орган місцевого самоврядування приймає рішення про створення громадського пасовища та затверджує розроблене виконавчим комітетом положення про громадське пасовище.

4. За дорученням органу місцевого самоврядування голова місцевої ради, у відповідності до вимог статті 122 Земельного кодексу України стосовно повноважень з передачі земельних ділянок у власність або у користування, подає клопотання до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для створення громадського пасовища.

Детальніше...

 

***

ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

 

Головою районної державної адміністрації проведено робочу нараду

23 травня 2017 року голова районної державної адміністрації Віктор Солодкий, за участю т.в.о. першого заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Шамрай, начальника управління фінансів райдержадміністрації Станіслави Сенько, головного лікаря районного Центру первинної медико-санітарної допомоги Тамари Вичікової, заступника головного лікаря центральної районної лікарні ім.. Н.С. Говорун Інни Дерманської , голови Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Франца Скримського, голови районної ради Олега Янчука, представників Понінківської селищної ради об’єднаної територіальної громади, провів робочу нараду по питаннях належного планування та виконання районного бюджету, виконання оптимізаційних заходів з метою економії бюджетних коштів та раціонального використання енергетичних ресурсів закладами охорони здоров’я району. За результатами наради головою адміністрації дано доручення до 18 червня поточного року доповісти про конкретні результати вирішення питань, які піднімались в ході засідання комісії.

24.05.2017.