Вівторок, 21 Травня 2019
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Звіт голови обласної державної адміністрації Вадима Лозового за перший рік роботи

Детальніше за посиланням:

https://www.adm-km.gov.ua/?p=56816

 

Оголошення

Інформуємо про проведення українською компанією Terrasoft, яка є одним з ключових гравців на міжнародному ринку корпоративного програмного забезпечення для управління бізнес-процесами і СRМ, наймасштабнішої бізнeс-події цього літа Форуму бізнес- і ІТ-лідерів, який відбудеться у м. Київ, 14 червня 2019 р.

Детальніше...

 

Оголошення

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі – Міністерство), як Уповноважений орган у сфері публічних закупівель, проводить роботу щодо професіоналізації сфери публічних закупівель та підвищення рівня знань суб’єктів сфери публічних закупівель. Державним підприємством "Прозорро" та Міністерством створено інформаційні ресурси, які забезпечують безоплатний доступ усіх суб’єктів сфери до методологічних, навчальних, роз’яснювальних матеріалів, узагальнених листів, безоплатних консультацій, статей та відеоматеріалів щодо функціонування електронної системи публічних закупівель. Такі інструменти дають можливість користувачам здійснювати аналіз закупівель в електронній системі та в режимі реального часу аналізувати інформацію про оголошені закупівлі, замовників, учасників, скарги, договори та іншу інформацію з центральної бази даних. (матеріали додаються)

Додаток

 

Майже 900 ОТГ вже створено в Україні, — Зубко

Майже 900 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вже створено в Україні станом на 10 травня 2019 року. З них в 66 територіальних громадах відбудуться перші місцеві вибори 30 червня, ще 25 очікують на рішення ЦВК. Про це повідомив на своїй сторінці у FB Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи дані Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, підготовленого Мінрегіоном.«Процес об’єднання громад рухається. Вже 33 міста обласного значення приєднують до себе громади. П’ятірка регіонів-лідерів у реалізації завдань децентралізації залишається незмінною. Житомирська, Чернігівська, Запорізька, Дніпропетровська, Хмельницька області продовжують очолювати рейтинг областей щодо формування спроможних громад», — зазначив Геннадій Зубко.Урядовець підкреслив, що 2019 рік буде ключовим в об’єднаних обласних міст. Він також зосередив увагу на тих районах, де досі не створено жодної ОТГ. І таких на сьогодні налічується 94. «Не всі однаково розуміють принцип добровільності при об’єднанні громад. Для когось він означає можливість уникнути реформи і це помилково. В 2020 році чергові місцеві вибори мають відбутися на новій територіальній основі громад і вони відбудуться», — підкреслив Зубко.Віце-прем’єр-міністр розраховує, що цього тижня парламент прийме ключовий закон №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який законодавчо ліквідовує дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, прибере надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищить якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо.«Сьогодні в Україні створені всі необхідні умови для подальшої успішної децентралізації. Але, щоб реформа стала дійсно безповоротною, нам потрібно остаточно закріпити зміни у Конституції щодо децентралізації», — наголосив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

“П'єте воду з нітратами? Досить!”

Рясні опади упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу. Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок. До слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі.

Детальніше...

 

***

10 травня 2019 року проведено позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Тетяни Шамрай, на якому було розглянуто 1 питання, а саме:

- 1 питання щодо правочину, а саме надання дозволу на укладення договору дарування будинку та земельних ділянок, де є зареєстровані малолітні діти та при умові, що вони не втратять право користування цим житлом.

Засідання комісії відбулося за присутністю всіх членів комісії. Питання розглянуто та задоволено.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

10.05.2019

 

 

Відбувся семінар на тему «Сучасна технологія вирощування Фундука».

За сприяння Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА 10 травня на території ФГ «УНІ АГРО» відбувся семінар на тему «Сучасна технологія вирощування Фундука». В семінарі взяли участь приватні підприємці, представники ОТГ, фермерських господарств, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Конончук Вадим Петрович та начальник відділу організації виробництва продукції рослинництва та земельних відносин Сердюк Ванда Святославівна. Учасники семінару мали можливість побачити промисловий сад фундука площею 50 га, розсадники, де вирощуються саджанці кращих європейських та українських сортів фундука, парк техніки, яка необхідна для обслуговування фундукового саду. Всі бажаючі поспілкувалися з спеціалістами господарства, перейняли досвід з вирощування фундука як однієї з найперспективніших сільськогосподарських культур 21 століття та можуть застосувати отримані знання для розвитку власного бізнесу.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації