П'ятниця, 26 Травня 2017
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

МАКИ ПАМ'ЯТІ

Квітка маку в українські традиції
В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке – як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенкатурецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

Детальніше...

 

Урочисте засідання клубу “Пам'ять”

6 травня 2015 року в читальній залі центральної районної бібліотеки зібрались ветерани Другої світової війни війни на чолі з головою районної ради організації ветеранів України Венедиктом Куценком на чергове святкове засідання клубу ветеранів війни та праці “Пам'ять”, приурочене 70-й  річниці Перемоги над нацизмом та 70-ї річниці завершення Другої світової війни у Європі.
На засідання клубу “Пам'ять” завітали заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський, заступник голови районної ради Олексій Бобров, представники громадських організацій району.

Детальніше...

 

Естафета уроків мужності

Кожне молоде серце має берегти пам’ять про тих, хто відстояв нашу державу в страшні часи лихоліття, хто відстоює її територіальну цілісність сьогодні. Десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на сході країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність України.       
6 травня 2015 року, напередодні героїчного свята Дня Перемоги, в районній державній адміністрації за ініціативи Петра Кондратюка, начальника відділу освіти, молоді та спорту Полонської районної державної адміністрації, Полонщина радо вітала бійців 8-го окремого полку спеціального призначення з міста Хмельницького: Кармаліту Сергія, Белященко Вадима, Рачок Артема, Чикурліна Віталія, Панасюка Богдана та Демидюка Ярослава. 
З щирими словами до хлопців звернулися учасниці гурту «Співограй» (керівник Карнафель О.В.), які вшанували почесних гостей короваєм, а також подарували їм пісню. На зустрічі були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Комісарук, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський, заступник голови районної ради Олексій Бобров, начальник відділу освіти, молоді та спорту Полонської райдержадміністрації Петро Кондратюк. Зі словами подяки звернулися Олександр Вощатинський та Олексій Бобров.

Детальніше...

 

Акція “Червоний мак – символ пам’яті”

Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни», Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня у європейському дусі пам’яті та примирення.
01 травня 2015 року за ініціативи голови районної державної адміністрації Олександра Нагурного, відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації було проведено акцію «Червоний мак – символ пам’яті». Організатори заходу передбачали донести громадянам міста історичну правду про жахливі роки Другої світової війни та про значення символіки червоного маку. Акція проходила під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Детальніше...

 

Обговорення адміністративно-територальної реформи в районі триває

30 квітня  2015 року відбулось чергове виїзне засідання  районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області  на території Новоселицької сільської ради. Голова районної державної адміністрації, голова  районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області Олександр Нагурний, спілкуючись з активом та жителями громади, наголосив на важливості прийняття кожною громадою зваженого, конструктивного, економічно обґрунтованого рішення.    Окрім цього, очільник району висловив думку, що громади на місцях мають формувати пропозиції для того, щоб вони були почуті і враховані в процесі реформування, що найважливіше на сьогодні визначитися з їх кількісним та якісним складом.

Детальніше...

 

В районі продовжується обговорення адміністративно-територальної реформи

27 квітня  2015 року в приміщенні актової зали Крачанівської ЗОШ І-ІІІ ст. за участю голови Полонського відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голови Сасанівської сільської ради Юрія Семенюка, голови Малошкарівської сільської ради Світлани Пастушок, голови Микулинської сільської ради Людмили Прохорчук, жителів цих громад  відбулось виїзне засідання  районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. Голова районної державної адміністрації, голова  районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області Олександр Нагурний детально зупинився на положеннях ухваленого  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», наголосивши на тому, що об’єднання територіальних громад має на меті покращити життєвий рівень населення громад, забезпечити потреби громадян якісними та доступними соціальними та адміністративними послугами. Окрім цього, очільник району наголосив на важливості прийняття кожною громадою зваженого, конструктивного, економічно обґрунтованого рішення.

Детальніше...

 

До Дня Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
На боротьбу з аварією були кинуті значні людські ресурси. Серед ліквідаторів чорнобильської катастрофи налічується чимало полончан. Багато з них уже відійшли за межу життя, але ті, хто сьогодні залишається свідком тих подій, щороку приходять вшанувати покійних товаришів до пам’ятного знака, який розташований біля пожежної частини. Ось і цього разу 26 червня віддати данину пам’яті прибули члени районної організації «Союз Чорнобиль України», представники районної та міської влади. До ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції із побажаннями здоров’я та життєвих гараздів звернулися перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський, заступник голови районної ради Олексій Бобров, міський голова Франц Скримський, голова районної ради ветеранів Веніамін Куценко, голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Бацман та інші. Присутні поклали до пам’ятника живі квіти та помолилися за упокій тих, хто віддав своє життя у боротьбі із мирним атомом.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікації з громадськістю
апарату райдержадміністрації
26.04.2015