Середа, 26 Червня 2019
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Майже 900 ОТГ вже створено в Україні, — Зубко

Майже 900 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) вже створено в Україні станом на 10 травня 2019 року. З них в 66 територіальних громадах відбудуться перші місцеві вибори 30 червня, ще 25 очікують на рішення ЦВК. Про це повідомив на своїй сторінці у FB Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи дані Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, підготовленого Мінрегіоном.«Процес об’єднання громад рухається. Вже 33 міста обласного значення приєднують до себе громади. П’ятірка регіонів-лідерів у реалізації завдань децентралізації залишається незмінною. Житомирська, Чернігівська, Запорізька, Дніпропетровська, Хмельницька області продовжують очолювати рейтинг областей щодо формування спроможних громад», — зазначив Геннадій Зубко.Урядовець підкреслив, що 2019 рік буде ключовим в об’єднаних обласних міст. Він також зосередив увагу на тих районах, де досі не створено жодної ОТГ. І таких на сьогодні налічується 94. «Не всі однаково розуміють принцип добровільності при об’єднанні громад. Для когось він означає можливість уникнути реформи і це помилково. В 2020 році чергові місцеві вибори мають відбутися на новій територіальній основі громад і вони відбудуться», — підкреслив Зубко.Віце-прем’єр-міністр розраховує, що цього тижня парламент прийме ключовий закон №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який законодавчо ліквідовує дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, прибере надмірні витрати на утримання апарату РДА, підвищить якість надання послуг за рахунок збільшення фінансування бюджетів органів місцевого самоврядування в частині створення госпітальних округів, нового освітнього простору тощо.«Сьогодні в Україні створені всі необхідні умови для подальшої успішної децентралізації. Але, щоб реформа стала дійсно безповоротною, нам потрібно остаточно закріпити зміни у Конституції щодо децентралізації», — наголосив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

“П'єте воду з нітратами? Досить!”

Рясні опади упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу. Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок. До слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність удвічі.

Детальніше...

 

***

10 травня 2019 року проведено позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Тетяни Шамрай, на якому було розглянуто 1 питання, а саме:

- 1 питання щодо правочину, а саме надання дозволу на укладення договору дарування будинку та земельних ділянок, де є зареєстровані малолітні діти та при умові, що вони не втратять право користування цим житлом.

Засідання комісії відбулося за присутністю всіх членів комісії. Питання розглянуто та задоволено.

Служба у справах дітей райдержадміністрації

10.05.2019

 

 

Відбувся семінар на тему «Сучасна технологія вирощування Фундука».

За сприяння Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА 10 травня на території ФГ «УНІ АГРО» відбувся семінар на тему «Сучасна технологія вирощування Фундука». В семінарі взяли участь приватні підприємці, представники ОТГ, фермерських господарств, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Конончук Вадим Петрович та начальник відділу організації виробництва продукції рослинництва та земельних відносин Сердюк Ванда Святославівна. Учасники семінару мали можливість побачити промисловий сад фундука площею 50 га, розсадники, де вирощуються саджанці кращих європейських та українських сортів фундука, парк техніки, яка необхідна для обслуговування фундукового саду. Всі бажаючі поспілкувалися з спеціалістами господарства, перейняли досвід з вирощування фундука як однієї з найперспективніших сільськогосподарських культур 21 століття та можуть застосувати отримані знання для розвитку власного бізнесу.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

 

Районні заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

09 травня 2019 року, з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на Площі Слави в м. Полонному пройшов урочистий мітинг в якому взяли участь ветерани війни, Збройних Сил України, учасники АТО, активісти ветеранських організацій, громадськість, учнівська молодь району, депутати місцевих рад , керівництво та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники організацій, підприємств та установ району. Заступник голови райдержадміністрації Олександр Вощатинський привітав присутніх з Днем пам’яті та примирення Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні «У цій війні загинув кожен п’ятий українець! Мирне населення зазнало не менших втрат. Загальновідомо, що нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у Європі.

Для України Друга світова – це національна трагедія, під час якої українці були позбавлені власної державності. За Україну і в Україні воювали дві жорстокі тоталітарні системи. Український вимір Другої світової війни ми продовжуємо усвідомлювати і сьогодні, поступово відкриваючи для себе нові сторінки в історії нашої держави. У незчисленній кількості братських могил та поодиноких похованнях лежать загиблі українці, що воювали на різних фронтах Другої світової війни. Всі вони були синами і дочками України, і ми мусимо завжди пам’ятати про них. Сьогодні на долю нашого народу випало випробування неоголошеної війни з боку авторитарного правлячого режиму сусідньої Росії. Однак, ми здолаємо і цю агресію, адже сила духу наших українських воїнів, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за незалежність нашої держави, є нездоланною. Але як не дивно на перший погляд це звучить, теперішній військовий конфлікт на сході країни став засобом примирення. Бо незалежно від того, в якій армії та на чиїй стороні воювали діди в роки Другої світової війни, – їх онуки разом захищають сьогодні цілісність та незалежність України. Це те надзвичайно важливе історичне примирення, до якого ми так довго йшли. Ми висловлюємо щиру і безмежну вдячність захисникам всіх поколінь, які присвятили себе служінню Українській державі. Схиляємо свої голови перед мільйонами загиблих українців – тими, чиї імена були вписані до історії золотими літерами й тими, чиїх імен ми не знаємо й до тепер. Ми вшановуємо наших ветеранів, учасників українського визвольного руху, яких з кожним роком залишається все менше і менше. А також тих, хто відбудовував свою державу у повоєнні роки. Я бажаю всім жителям нашої рідної Полонщини , всім людям - хай щира любов до своєї землі об’єднує та згуртовує нас. Нехай вона надихає кожного з нас на творення гідного життя українського народу у єдиній, неподільній, незалежній державі.» - зазначив Олександр Олександрович.

До вітань також долучилися секретар Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Лариса Сосун, голова районної ради Олег Янчук, представники районної ради Організації ветеранів України та учнівська молодь. Віддаючи данину пам’яті за загиблими в роки війни присутні поклали вінки та квіти до меморіального комплексу загиблим в роки Другої світової війни. Творчими колективами міського Будинку культури було організовано та проведено святковий тематичний концерт.

Окрім цього, цього дня мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся на Площі Перемого у м. Полонному. Учасників заходу зі святом привітали керівник апарату районної державної адміністрації Алла Кашперська, ветерани Другої світової війни та учнівська молодь  . Заходи, з нагоди Дня Перемоги, цього дня відбулись в всіх населених пунктах району.09.05.2019

 

 

Про проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам»

«УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ (Укрдержфонд) повідомляє про проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». До участі в конкурсі допускаються всі фермерські господарства крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 244,5 млн. гривень.

Детальніше...

 

Дорогі ветерани ! Шановні жителі Полонщини!

Щиросердечно вітаю вас з Днем пам'яті та примирення, Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В ці дні весь світ відзначає цю радісну подію, адже Друга світова війна пройшла чорним смерчем майже по всіх континентах планети, несучи за собою смерть та горе. Проте в ці страшні воєнні роки лихоліття найбільшої біди зазнала наша Українська земля. В ці дні ми мусимо відкинути всі ідеологічні нашарування, які протягом багатьох років роз’єднували наше суспільство, маємо подивитись об’єктивно на перебіг історичних подій та усвідомити, що попри різні політичні погляди учасників тих буремних років об’єднувала одна мета – визволення рідної землі від ворога. Цієї шляхетної мети досягнуто завдяки героїзму та мужності бійців та командирів радянських збройних сил, учасників партизанського та національно-визвольного рухів, а також трудівників тилу. Сьогодні на долю нашого народу випало випробування неоголошеної війни з боку авторитарного правлячого режиму сусідньої Росії. Однак, ми здолаємо і цю агресію, адже сила духу наших українських воїнів, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за незалежність нашої держави, є нездоланною.

Шановні ветерани !

Низький Вам уклін за Ваш подвиг, за порятунок людства від коричневої чуми нацизму. Ви завжди будете для нас взірцем патріотизму та самопожертви.

Дорогі захисники Вітчизни !

Бажаю Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, добра і благополуччя ! Ми пам’ятаємо – ми перемагаємо !

Т.Шамрай

перший заступник голови районної

державної адміністрації