Понеділок, 19 Лютого 2018
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

О. Гуменний: Необхідно забезпечити оперативне реагування на можливі надзвичайні ситуації зимового періоду

За даними Українського Гідрометцентру на території Хмельницької області в період з 28 по 29 січня 2018 року очікується погіршення погодних умов, а саме: невеликий сніг та мокрий сніг, місцями ожеледь.
У зв’язку з цим, під головуванням заступника голови адміністрації Олега Гуменного відбулося засідання обласного оперативного штабу з координації дій щодо попередження та ліквідації можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2017/2018 року.
Під час засідання члени штабу обговорили питання про забезпечення оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації  зимового періоду.
Так, Олег Вікторович доручив головам райдержадміністрацій та керівникам міст забезпечити безперебійне функціонування систем життєзабезпечення населення, наявність необхідних запасів паливно-мастильних матеріалів, одягу, медикаментів, продуктів харчування, а також привести в готовність сили цивільного захисту для оперативного реагування на ускладнення погодних умов.
Зокрема, перевірити готовність наявної техніки до посипання та розчистки доріг, допомоги автотранспорту, який попадає у снігові замети, а у разі необхідності забезпечити чергування тягачів та посипочної техніки.
Також за словами посадовця, в такі дні необхідно посилити належний контроль за дотриманням правил пасажирських перевезень, безпеки людей під час проїзду на транспорті, виконання вимог обмежень руху під час ускладнення дорожньої обстановки.
Завершуючи засідання, Олег Вікторович закликав жителів області на період негоди утриматись від виїздів за межі своїх населених пунктів без нагальної потреби або ж скористатися послугами громадського транспорту.
Також недопустимим є виїзд на дороги автомобілів, колеса яких не оснащені зимовою гумою.

26.01.2018

 

В Україні буде створено ефективну систему захисту та стимулювання інвесторів – Президент у Давосі

В Україні буде створено ефективну систему, яка працюватиме на захист інвесторів та заохочуватиме до інвестування. Про це Президент Петро Порошенко заявив на «Українському сніданку» у Давосі, де проходить 48-ме щорічне засідання Всесвітнього економічного форуму.
Зокрема, плануються зміни до податкового законодавства, за яким оподатковуватиметься лише капітал, який виводитиметься із держави. Кошти ж, що залишатимуться і працюватимуть в середині країни, від оподаткування звільнятимуться, наголосив Глава держави. «Ми плануємо внести зміни до податкового законодавства, замінити податок на прибуток аби стимулювати залучення інвестицій, але лише у випадку, коли кошти виводяться з України. Коли ви інвестуєте в Україну – ви не сплачуєте податки», - сказав він.
Президент відзначив й ініціативу зі створення Національного бюро фінансових розслідувань. «Це (Бюро – ред.) буде єдиною аналітичною службою. І жоден з інших правоохоронних органів не зможе навіть постукати в двері бізнесу. Ми плануємо створити ефективну систему, щоб захищати інтереси інвесторів», - підкреслив Петро Порошенко. Він додав, що для цього було здійснено низку важливих кроків, щоб покращити фінансову систему і очистити банківський сектор, узгоджено кандидата на посаду голови Національного банку України. І це має підтримку Міжнародного валютного фонду та міжнародних партнерів. «Я дуже пишаюся, що це є рішучим кроком для прискорення реформ. Це дуже для нас важливо», - зазначив Глава держави.
Президент нагадав, що всі зазначені зміни відбуваються під час російської агресії в Україні. «Десятки тисяч українців захищають не лише свій суверенітет, територіальну цілісність і незалежність, але свободу і незалежність у Європі і всьому світі, зупиняючи Росію від спроб підірвати глобальну стабільність, коли один з постійних членів Ради безпеки ООН є агресором. Нам життєво потрібна миротворча місія на Сході моєї країни», - наголосив Глава держави. Він подякував міжнародним партнерам за підтримку цієї ідеї та готовність взяти участь в миротворчій місії.


26.01.2018

 

28 січня 1992 року синьо-жовтий стяг став Державним прапором України

26 років тому Верховна Рада України приймає історичну постанову №192 «Про Держаний прапор України». У цій постанові депутати офіційно затвердили національний стяг – «прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхня – синього кольору, нижня – жовтого кольору».
Кольори – синій та жовтий обрали не дарма. Герб  Володимира Великого був синім стягом із жовтим тризубом. Жовтий лев на синьому полотнищі – це герб Данила Галицького. Пізніше козаки використовували саме ці кольори для своїх хоругв. Як правило, на синьому тлі золотом вишивали лицаря.
Проте історія сучасного українського прапора починається з 22 квітня 1848 року. Над Львівською ратушею українці Королівства Галиччини та Володимирії вивісили свій національний стяг. А вже після 1905 року синьо-жовтий стяг почали здіймати і на території Наддніпрянської України.
Вперше, як державний символ, синьо-жовтий стяг визнала Українська Народна Республіка. У 1938 році полотнище із двох горизонтальних смуг своїм прапором зробила Карпатська Україна.
І вже відтоді і аж до 1991 року синьо-жовтий прапор був поза законом. За його використання в СРСР можна було потрапити у в’язницю на два роки. Після розпаду більшовицької імперії та проголошення незалежності України, Президія Верховної ради юридично закріпила за синьо-жовтим стягом статус офіційного прапора України. День Прапора відзначають 23 серпня.
В історії новітньої України наш рідний прапор став символом боротьби за визволення, символом єднання, брендом України в світі. Сьогодні наш прапор впізнаваний  усіма народами світу.

26.01.2018

 

На Хмельниччині освоєно 98,9 % коштів Державного фонду регіонального розвитку

Про це зазначив начальник управління регіонального розвитку та будівництва обласної державної адміністрації Олексій Дьома, звітуючи про стан освоєння у 2017 році коштів державного бюджету, передбачених на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів.
У 2017 році Хмельницькій області було передбачено фінансову підтримки у сумі 568,95 млн.грн., що більше ніж у минулому році на 117,69 млн.грн. (451,26 млн. грн.). Всього фінансувалося близько 900 об’єктів та заходів.
Завдяки фінансовій підтримці Президента України та Кабінету Міністрів України, прикладених значних зусиль керівництва облдержадміністрації та співпраці працівників: управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації, розпорядників коштів нижчого рівня, замовників та одержувачів коштів, Головного управління Державної казначейської служби у Хмельницькій області та Державної архітектурно-будівельної інспекції склалася наступна ситуація по використанню коштів державного бюджету:
Державний фонд регіонального розвитку з передбачених та профінансованих 139,8 млн.грн., освоєно 138,2 млн.грн., або 98,9 %, а у 2016 році було освоєно лише 94,2%, повернуто до державного бюджету у 2017 році 1,586 млн.грн., а у 2016 році повернуто 6,622 млн.грн. від фінансування;
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад з передбачених та профінансованих 167,0 млн.грн., освоєно 164,8 млн.грн., або 98,7 %, а у 2016 році освоєно 94,4%, повернуто до державного бюджету у 2017 році 2,2 млн.грн., а у 2016 році було повернуто 12,2 млн.грн;
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. з передбачених та профінансованих 246,5 млн.грн., освоєно 170,0 млн.грн., або 70,0 %, залишки коштів відповідно про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” зберігаються на рахунках загального фонду відповідних місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2018 році з урахуванням їх цільового призначення.
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС, з передбачених та профінансованих 15,65 млн.грн., освоєно 15,49 млн.грн., або 98,7 %, а у 2016 році лише 92,3% повернуто до державного бюджету у 2017 році 156,2 тис.грн., а у 2016 році було повернуто 305,4 тис. грн.
Усього повернуто до державного бюджету по джерелах фінансування у 2017 році 3,9 млн. гривень, порівняно у 2016 році 19,1 млн. грн.

Детальніше...

 

Управління Держпраці: на основі рішення суду на підприємство накладено штраф у розмірі 111 690 грн.

Непоодинокими випадками в Україні, в тому числі і в Хмельницькій області, є травмування або загибель працівників на виробництві, які виконували роботу без офіційного оформлення трудових відносин. Відтак потерпілим щоб довести факт перебування у трудових відносинах з роботодавцем для отримання страхових виплат від держави доводиться відстоювати свої права у суді.
До суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю звернулась дружина працівника підприємства, який загинув внаслідок нещасного випадку, про встановлення факту перебування у трудових відносинах та зобов’язання внести запис у трудову книжку. Зокрема, після смерті чоловіка, у березні 2015 року, їй стало відомо, що у його трудовій книжці відсутній запис про перебування у трудових відносинах з вищевказаним товариством. Встановлення даного факту їй необхідно для належного оформлення та отримання страхових виплат у разі настання нещасного випадку на виробництві.
За даним фактом внесено відомості у ЄРДР та розпочато кримінальне провадження.
Відповідно до положень ч.ч.1,3,4 ст.24 Кодексу законів про працю України, ст.ст.256 – 259 ЦПК України, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки судом встановлено, що чоловік працював різноробочим в ТзОВ з 1 жовтня 2013 року по день смерті – 17 березня 2015 року. Відповідач зобов’язаний  внести запис до трудової книжки загиблого про прийняття його на роботу на посаду різноробочого з 1 жовтня 2013 року та запис про припинення роботи у зв’язку зі смертю 17 березня 2015 року.

Детальніше...

 

Голів новостворених ОТГ навчають ефективно організовувати роботу в громаді

Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочався тематичний короткостроковий семінар для  новообраних керівників органів місцевого самоврядування, які утворилися у результаті об’єднання територіальних громад. Тема семінару  – налагодження ефективної роботи новоутворених об’єднаних територіальних громад.
Участь в заході взяли заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Микола Баюк, директор Хмельницького відокремленого підрозділу установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” Сергій Яцковський.
Вітаючи новообраних голів ОТГ, Валерій Олійник висловив надію на ефективну співпрацю обласної влади та громад, оскільки лише спільно можна досягти високих результатів у здійсненні тих реформ, що зараз відбуваються в країні. Посадовець коротко ознайомив учасників заходу із першочерговими  завданнями, які вже зараз повинні вирішувати представники  ОТГ, розповів, яких успіхів зуміли добитися їх колеги з інших ОТГ, які утворилися раніше і встигли пропрацювати певний час. Також Валерій Цезарович акцентував увагу присутніх на окремих важливих напрямках роботи, в тому числі особливостях підготовки проектів для реалізації за кошти ДФРР та субвенцій з державного бюджету.

Детальніше...

 

О.Корнійчук: На виконання програми “Доступні ліки” вже профінансовано майже 1,4 млн.грн

Хмельниччина розпочала фінансування урядової програми “Доступні ліки”. Про це голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук повідомив під час оперативної наради з представниками окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.
Як зазначив очільник області, кошти для програми «Доступні ліки» з держбюджету в обсязі 1,38 млн. грн. надійшли на рахунки і вже розподілені по районах. Також Олександр Олександрович вкотре наголосив на важливості ефективної реалізації програми “Доступні ліки”.
“Завдяки цій урядовій ініціативі найбільш вразливі категорії пацієнтів, які не завжди мають достатньо коштів, щоб придбати потрібні ліки самотужки, можуть вчасно отримати необхідне лікування. Фінансування всіх заходів забезпечено, і я особисто проконтролюю, щоб в області програма “Доступні ліки” виконувалася в повному обсязі, а кошти розподілялися вчасно,” – підкреслив голова облдержадміністрації.
Слід зазначити, що Урядова програма “Доступні ліки” показала свою ефективність як на всеукраїнському, так і на обласному рівні. Так, за інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, минулого року програмою “Доступні ліки” скористалося 329 тисяч 986 мешканців області. Було виписано 643 тисячі 378 рецептів, 335 аптечних закладів приєдналися до цієї програми.

Детальніше...