Понеділок, 19 Лютого 2018
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Уряд передав об’єднаним громадам у власність землі за межами населених пунктів

Кабінет Міністрів України розпочинає процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаним територіальним громадам. Згідно з розпорядженням КМУ, вже з 1 лютого розпочнеться процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад.
Як саме земля буде передана в розпорядження громадам
Уряд надав розпорядження Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру  з 1 лютого 2018 року провести інвентаризацію таких земель з подальшою передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад відповідно до статті 117 Земельного кодексу України.  Також відтепер передача таких земельних ділянок в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність буде здійснюватись тільки за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
«З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення, – сказав Володимир Гройсман. – Не дай Бог хтось спробує передати землю поза межами населеного пункту (без згоди ОТГ). За це буде чітка кримінальна відповідальність – викинемо з кабінету».

Детальніше...

 

Тимчасова державна соціальна допомогиа непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Відповідно до пункту 5 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2017 року прийнято постанову №1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату».
Цей Порядок визначає механізм призначення у період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2020 р. тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу, та її виплати.
Зазначена тимчасова державна соціальна допомога призначається управлінням  соціального захисту населення з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу, перераховується особі кожні шість місяців з урахуванням змін її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.

Детальніше...

 

Оголошення

Згідно частини 2 статті 21 Закону України "Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" кожен громадянин України, який досяг 14 – річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Отже, усі отримувачі житлової субсидії, у чиїх родинах є діти, які досягли 14 років, мають надати паспортні дані та ідентифікаційний код в управління соціального захисту населення (кабінет№1). Відсутність таких даних унеможливлює розрахунок житлової субсидії.

 

О. Корнійчук: “Перше місце в Україні займає Хмельницька область за темпом росту валової продукції сільського господарства”

Таку інформацію озвучив на нараді зі своїми заступниками голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.
Індекс сільськогосподарського виробництва становить 109,7 %, індекс продукції галузі рослинництва – 111,3 %, тваринництва – 100,4 %.
«За минулий рік подільські аграрії виробили валової продукції на майже 14 мільярдів гривень, що на 1,2 млрд. грн. більше, у порівнянні до відповідного періоду минулого року», – зазначив він.
В 2017 році розвиток аграрного виробництва супроводжувався динамічним зростанням виробництва валової продукції.
«Так за минулий рік аграрії виробили валової продукції сільського господарства в галузі рослинництва на суму 10,5 млрд. грн., що на 1088,7 млн. грн. більше відповідно до попереднього року, тваринництва – 3,3 млрд. грн., що на 136,2 млн. грн. більше”, – зазначив Олександр Олександрович.

31.01.2018

 

Італія – наш добрий партнер, і ми готові поглиблювати відносини в політичній та економічній площині, – Володимир Гройсман

Італія – була і залишається добрим партнером України, і Київ готовий поглиблювати і всебічно розвивати двосторонні відносини в політичній та економічній площині. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Міністром закордонних справ Італії Анджеліно Альфано. Італійський дипломат вперше зустрівся з Главою Уряду України.
«Італія - наш традиційний партнер. У нас багато спільного, і є можливість будувати добре спільне майбутнє», - сказав Володимир Гройсман.
Він подякував Уряду Італії за постійну підтримку України щодо захисту територіальної цілісності та протидії російській агресії. Це питання, підкреслив Глава Уряду, набуває особливого значення в контексті головування Італії в ОБСЄ в 2018 році.
«Для моєї держави ситуація в Україні завжди в полі зору. Ми відзначаємо макроекономічний прогрес в Україні і бачимо виклики, перед якими стоїть ваша держава. Тож готові усіляко допомогти», - зазначив Анджеліно Альфано.

Детальніше...

 

О. Корнійчук: “Найголовніше завдання – забезпечити доступність та належний рівень надання медичних послуг всім мешканцям Хмельниччини”

 

У Славуті спільними зусиллями відкрили аж три медичні об’єкти: капітально відремонтовані відділення невідкладної допомоги та детоксикації Славутської ЦРЛ і амбулаторію загальної практики сімейної медицини у мікрорайоні Сонячний.
Більше 4 тисяч славутчан проживає у мікрорайоні Сонячний. Район молодий та перспективний. Тож вже давно з’явилась потреба забезпечити мешканців якісною первинною медициною. Комунальне приміщення, а тутешнім мешканцям більш відоме, як колишня молочна кухня, перетворили у справжню амбулаторію загальної практики  сімейної медицини.
Ремонти робили спільно. Близько 250 тисяч надійшла з державного бюджету, решта коштів – з міського бюджету – 49 тисяч гривень. У результаті отримали новеньку амбулаторію, де жителі Сонячного зможуть отримати первинні медичні консультації.
«Медична реформа – це вимога часу, суспільства. Нині розпочався перший етап – реформування первинної медицини – закладів, де пацієнт зможе поруч із власним домом отримати консультацію лікаря. Триває формування мережі закладів первинної медичної допомоги.  На цей рік ми запланували будівництво 27 сучасних амбулаторій на території області. Всього на Хмельниччині має бути 170 амбулаторій. Ми маємо зробити все можливе, аби медицина стала доступною та якісною для кожного мешканця Хмельниччини,» – зазначив голова Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук.
Капітальний ремонт пройшов і у приміщенні терапевтичного корпусу №2 Славутської ЦРЛ. Відтепер там буде аж два оновлених відділення – детоксикації та невідкладної допомоги. Кабінети, оглядова, травмпункт, палати для хворих, оснащенні новим медичним обладнанням. Медики запевняють, переоснащене відділення докорінно змінить можливості та підходи з надання невідкладної допомоги.

Детальніше...

 

В останню путь провели воїна – земляка

Страшна чорна звістка надійшла в наш район. 27 січня 2018 року в зоні проведення Антитерористичної операції під час виконання службово-військового завдання в районі населеного пункту Верхньоторецьке, Донецької області загинув наш земляк, 28-річний Мирослав Миколайович Сливка. Хлопець служив у батальйоні оперативного призначення імені Героя України, генерал-майора  Сергія Кульчицького. Важко передати словами горе матері, яка втратила сина. 30 січня 2018 року із зворушливими почестями поховали Українського воїна у рідному місті, де він народився і виріс, звідки пішов виконувати свій військовий обов’язок захищати Вітчизну. У ході жалобного мітингу учасники церемонії прощання, утворивши живий коридор під час пам'ятної ходи вигукували гасла «Слава Україні - Героям Слава!» та «Україна понад усе». Провести Мирослава в останню путь  прийшли жителі м. Полонного, друзі, військовослужбовці, представники влади, волонтери. На мітингу  пам’яті, що відбувався на центральній площі районного центру, свої щирі співчуття родині загиблого  Мирослава, який загинув смертю хоробрих, відстоюючи цілісність і незалежність рідної України, висловили Благочинний храмів УПЦ КП Полонського району отець Андрій, народні депутати України Богдан Матківський та Андрій Антонищак, голова районної державної адміністрації Віктор Солодкий, перша вчителька юнака Наталія Бортюк, командир батальйону імені Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького Віктор Толочко, командир першої роти РСП Мирон Забарило, військовий комісар Полонського районного військового комісаріату Анатолій Купчишин, голова Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Франц Скримський, голова районної ради Олег Янчук.  По завершенню мітингу пам’яті похоронна  процесія вирушила до Святотроїцького  храму, який височіє на мальовничому пагорбі в центрі міста де було відслужено  громадську панахиду за  загиблим бійцем.  Поховали  Мирослава Сливку на місцевому кладовищі.
Герої не вмирають, їх пам’ятають вічно.
Вічна пам’ять тобі, Мирославе.


30.01.2018