Понеділок, 23 Квітня 2018
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Інформаційний вісник Уряду: Монетизація пільг на проїзд – мери міст вирішуватимуть чи давати гроші чи залишити все як є

На гарячу лінію Кабінету Міністрів України «15-45» надходили непоодинокі скарги про те, що пільговикам – чорнобильцям, учасникам бойових дій, дітям з багатодітних сімей, ветеранам військової служби, особам з інвалідністю тощо – відмовляють у безкоштовному проїзді в громадському транспорті. З іншого боку частими були нарікання перевізників, які заявляли про свої фінансові втрати, бо за щось потрібно ремонтувати транспортні засоби та підтримувати їх у належному стані.Уряд нещодавно прийняв збалансоване рішення, затвердивши Порядок монетизації пільг на проїзд та рекомендувавши органам місцевого самоврядування змінити філософію як у відношенні до пільговиків, так і до перевізників. Люди повинні отримувати гроші на руки і самостійно оплачувати проїзд у тому чи іншому громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах.Протягом двох місяців – до 1 червня 2018 року – обласні державні адміністрації мають затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам.

Детальніше...

 

Увага! 1 квітня розпочався «сезон тиші»

У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).Такі заходи пов’язані з тим, що присутність людей та проведення робіт у місцях, де живуть дикі тварини, створює «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності. Законом України «Про тваринний світ» визначено, що підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов'язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин. Згідно зі ст. 87 КУпАП порушення цих вимог тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Вогнеборці спільно із службами взаємодії та колективом навчалися долати надзвичайну ситуацію на швейній фабриці ТОВ «Реді Гарді Технолоджі Україна»

30 березня на території швейної фабрики ТОВ «Реді Гарді Технолоджі Україна» у м. Полонне з метою перевірки оперативного реагування та взаємодії 17 ДПРЧ ГУ ДСНС та оперативних служб району щодо ліквідації надзвичайних ситуацій відбулося тактико-спеціальне навчання, під час якого рятувальники разом з працівниками фабрики та службами взаємодії відпрацьовували дії з ліквідації пожежі. За тактичним задумом, внаслідок порушення технологічного процесу у цеху волого-теплової обробки на першому поверсі виникла пожежа, що швидко розповсюдилась на площу 50 кв.м. Працівники об’єкту про загоряння одразу повідомили рятувальників та взялися самотужки гасити уявне полум’я до приїзду пожежно-рятувального підрозділу. Згодом на місце виклику прибув особовий склад 17 Державної пожежно-рятувальної частини на двох автоцистернах.

Детальніше...

 

У вихідні Хмельницький ярмаркував

У суботу, 31 березня 2018 року по вулиці Прибузькій відбувся передсвятковий пасхальний ярмарок сільськогосподарської продукції.До участі в ярмарку були запрошені сільськогосподарські та переробні підприємства, фермери, підприємства громадського харчування, підприємці та зацікавлені особи з міста та усієї Хмельницької області. Придбати якісну сільськогосподарську продукцію за помірними цінами прийшли чимало хмельничан. Як завжди, громадянам здебільшого пропонувалися такі товари: картопля, овочі, фрукти, м’ясо та м’ясопродукти, молоко та молокопродукти, риба, борошняні та круп’яні вироби, олія, мед, яйця, консервовані вироби та інші продукти харчування. Відвідувачі ярмарку залишились задоволені від проведеного заходу.

 

 

Увага – нерест!

Нерест – особливий період у житті риб, адже починається їх розмноження і від того, наскільки успішно пройде цей період залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у водоймах області. На нерест риби впливають багато умов, серед яких найголовніша – температура води у водоймі. Рано на весні починають нереститись: щука, окунь, в’язь, пізніше – плітка, лящ, судак, у кінці весни і на початку літа – плоскирка, карась, короп, лин, сом, верховодка та інші види риб.Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, рибалкам – любителям у нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання. Порушення правил рибальства під час нерестової заборони карається як накладенням штрафів, так і притягненням до адміністративної відповідальності.З переліком ділянок водойм Хмельницької області, де дозволено рибальство, затверджених Наказом від 15.03.2018 року №11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2018 році» можна ознайомитись за посиланням http://darg.gov.ua/files/10/03_26_nerest_khmeln.pdf

 

Практичний семінар у Подільському державному аграрно-технічному університеті за участю фахівців Мінагрополітики та Укрдержфонду з технічною підтримкою проекту ЄС

28 березня 2018 року на базі Подільського державного аграрно-технічного університету відбувся практичний семінар щодо особливостей участі «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».На початку семінару із вступним словом виступив ректор Подільського державного аграрно-технічного університету, доктор економічних наук, професор Володимир Іванишин привітав усіх учасників, побажавши ініціативності, активізації сил, плідної роботи та чудового настрою, перебуваючи на Подільській землі.

Детальніше...

 

«АГРО-2018»: вперше відбудеться Аукціон племінних тварин

З 6 по 9 червня в рамках ювілейної XXX Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2018» пройде перший український Аукціон племінних тварин. Такий захід – унікальна подія для агропромислового комплексу, де кожен охочий отримає можливість взяти участь у відкритих торгах та придбати тварин рідкісних порід.

Детальніше...