Неділя, 25 Серпня 2019
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Оголошення

5 вересня 2019 року в м.Нур-Султан (Астана) Казахстан відбудеться українсько-казахстанський бізнес-форум «Україна - Казахстан, Центральна Азія». Головними напрямками заходу стануть: машинобудування, сільське господарство, продукти харчування, ІТ.

Захід організовано Посольством України в Казахстані, ТПП України, Торговим домом «Україна-Азія», Національною компанією «KAZAKH INVEST», Асоціацією експортерів та імпортерів «ЗЕД» та Центром міжнародної ділової співпраці за підтримки Посольства Республіки Казахстан в Україні.

Ключовою подією Форуму стануть В2В зустрічі українських і казахстанських компаній. У зв’язку з цим Посольство України в РК звернулося до державних органів країни, в тому числі до Кабінету Міністрів РК, щодо підтримки заходу. Національна палата підприємців Республіки Казахстан «Атамекен», Зовнішньоторговельна палата Казахстану, Палата підприємців міста Нур-Султан, Торговий дім «Україна - Азія», національні асоціації в сфері АПК та продовольства, машинобудування та ІТ залучені до формування аудиторії казахстанських учасників Форуму. Організатори Форуму, за додатковим зверненням, готові забезпечити індивідуальну ділову програму в рамках візиту, в т.ч. зустрічі з органами місцевої влади, визначеними організаціями і компаніями та інші послуги.

Вартість участі в Форумі складає 1 480 або 1 380 доларів США за одно- або двомісне розміщення відповідно. До вартості входить: переліт Київ - Нур-Султан - Київ, розміщення в Radisson Hotel Astana 5*, логістика відповідно до Програми, сніданок та вечеря, участь у діловій програмі, презентація компанії в експозиції Форуму, екскурсійна програма, організація зустрічей в рамках Форуму.

Участь у заході - це хороша можливість для компаній оцінити потенціал роботи на ринку в нових реаліях, представити продукцію та послуги потенційним партнерам, провести ефективні переговори.

З питань участі звертайтесь до Центру міжнародної ділової співпраці ТПП України: Гусак Анни +380955466509, annagusak23@gmail.com; Малахівської Станіслави + 380 67 232-92-20, sme58@gmail.com; Голято Андрія +380 67 662-96-56, a.v.goliato@gmail.com.

Відділ економічного розвитку,

торгівлі та інфраструктури РДА

02.08.2019р.

 

 

Область на 61,0 % підготовлена до опалювального сезону 2019-2020 роки

01.08.2019 року під керівництвом Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка проведено селекторну нараду з регіонами щодо підготовки до опалювального сезону. Від Хмельниччини участь в нараді взяли т.в.о. заступників голови адміністрації Сергій Ткачук та Олександр Дехтярук, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники теплопостачальних підприємств області та інші запрошені.

«Рівень сплати населення за всі спожиті послуги у січні-травні цього року– 97,3%, а за тепло і гарячу воду — взагалі 101%! Порівняно з минулим роком цей показник збільшився на 18%! Тому, українці, які сьогодні регулярно і в повному обсязі сплачують за надані житлово – комунальні послуги, мають беззаперечне право отримувати ці послуги вчасно. Вони мають бути впевнені, що сплачені ними кошти за тепло та воду підуть далі — і тепло- та водопостачальники розрахуються ними за спожиті газ та електроенергію», — наголосив Геннадій Зубко.

Детальніше...

 

З 1 серпня 2019 року нацгвардійці забезпечуватимуть громадський порядок самостійними пішими патрулями

З 1 серпня 2019 року військовослужбовці Національної гвардії України виконуватимуть завдання з охорони громадського порядку у складі самостійних піших патрулів. До цього гвардійці несли службу спільно зі співробітниками Національної поліції.

Відповідне доручення про залучення сил та засобів Нацгвардії до самостійного патрулювання населених пунктів країни наприкінці липня 2019 року підписав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

У такому форматі для забезпечення правопорядку буде залучено близько 2000 патрульних, 100 одиниць автомобільного транспорту та 100 службових собак. Службу гвардійці нестимуть п’ять днів на тиждень по шість годин, утім за ускладнення оперативної обстановки час служби військових може бути змінений.

За словами командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Миколи Балана, самостійне несення служби з охорони громадського порядку військовими правоохоронцями є досить поширеним серед споріднених формувань країн Європи.

Детальніше...

 

В Україні розпочинається період заборони вилову раків

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Період початку та закінчення заборони в Хмельницькій області з 01 серпня по 30 вересня

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені.

Детальніше...

 

«Вікі любить пам’ятки» – допоможи ілюструвати Вікіпедію та виграй призи!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 1 по 30 вересня 2019 року триватиме щорічний міжнародний конкурс фотографій об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», який визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Мета проекту — зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у 30 країнах.

Українська частина проводиться увосьме, і до участі запрошуються всі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 87 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України усіх регіонів України, в тому числі Криму. За сім років конкурсу було завантажено понад 250 тисяч вільних фотографій пам’яток культури України.

Детальніше...

 

30 ЛИПНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності.

Однак, із загостренням політичної та економічної ситуації у 2013-2015 рр. та розгортанням збройного конфлікту на сході України, міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, посилились.

Відзначається також зростання кількості людей, які прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном.

Що ж таке торгівля людьми?

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Детальніше...

 

Координаційна діяльність місцевої прокуратури у сфері попередження і протидії злочинності

16.07.2019 у Полонському відділі Шепетівської місцевої прокуратури під головуванням керівника місцевої прокуратури Комара І.В. та за участі керівників правоохоронних органів району, представників органів влади та місцевого самоврядування, проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Полонського району на якій обговорено стан попередження та протидії злочинності.

Розпочинаючи роботу наради, керівник місцевої прокуратури І.Комар зазначив, що завдяки скоординованій діяльності правоохоронних органів досягнуто позитивних результатів а вжиті заходи сприяли захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

Зокрема, у порівнянні із першим півріччя минулого року, у 2019 році спостерігається зниження на 23,5% кількості зареєстрованих кримінальних проваджень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Також, доволі ефективною в 2019 році виявилася робота правоохоронних органів району щодо попередження та протидії злочинності, як наслідок зафіксовано зменшення злочинності по всіх видах тяжкості злочинів, саме: на 75% менше вчинено особливо тяжких злочинів, на 18,4% - тяжких, на 6,3% - середньої тяжкості та на 25% злочинів невеликої тяжкості.

У першому півріччі поточного року не вчинено жодного грабежу, розбою чи вимагання, також не зафіксовано вчинення злочину неповнолітніми. Спостерігається зменшення числа злочинів проти власності. Вищим від середньообласного є відсоток розкриття злочинів – 61% проти 44,8%.

Упродовж першого півріччя відділом місцевої прокуратури до суду скеровано 68 обвинувальних актів про вчинення кримінальних правопорушень.

Також, як позитив варто відмітити, що у поточному році правоохоронцями виявлено та успішно розкрито 2 кримінальних правопорушення у сфері незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами, обвинувальні акти щодо злочинців скеровано на розгляд суду.

Також, до кримінальної відповідальності притягнуто посадову особу органу місцевого самоврядування за неналежне виконання службових обов’язків, що завдало значних збитків місцевій громаді.

Разом з тим, варто відмітити і негативні тенденції, до яких слід віднести збільшення числа злочинів особами, що раніше вчиняли кримінальні правопорушення – з 26 до 43, а також зростання кількості злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних та психотропних речовин.

З метою визначення необхідних шляхів спільної протидії злочинності і корупції, усунення недоліків та активізації зусиль учасниками наради, посилення боротьби із злочинністю, прийнято комплекс узгоджених заходів, спрямованих на покращення стану законності і правопорядку на території Полонського району.

Окрім того, очільником місцевої прокуратури наголошено на активізації роботи з розкриття злочинів, пов’язаних із заволодінням чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, також проведенні заходів з викриття правопорушень у сфері використання лісових ресурсів, надрокористування.

Детально обговорено також, питання, які останнім часом набули особливої гостроти та є пріоритетними у діяльності як прокуратури, так і усієї системи правоохоронних органів.

Зокрема, акцентовано увагу на необхідності проведення ефективної робити з виявлення та розкриття кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, зброї, боєприпасів та вибухових речовин, блокування каналів їх постачання на територію району.

Орієнтовано правоохоронні органи на вжиття заходів з виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, пов’язаних із розкраданням бюджетних коштів, а також зловживанням, вимаганням і одержанням неправомірної вигоди посадовими особами, вчинення останніми корупційних діянь.

Також, визначено комплекс заходів, спрямованих на виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних із незаконним використанням земель.

Підводячи підсумки наради, керівником Шепетівської місцевої прокуратури зауважено, що лише скоординована та наполеглива робота правоохоронних органів спроможна покращити стан законності, попередити та ефективно протидіяти злочинності на Полонщині.

А. Карпюк,

виконувач обов’язків

начальника Полонського відділу

Шепетівської місцевої прокуратури