Вівторок, 11 Грудня 2018
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

На Полонщині вшанували пам’ять жертв з нагоди 85-х роковин Голодомору

24 листопада 2018 року з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні в м. Полонному в рамках Всеукраїнської акції по вшануванню пам’яті жертв голодоморів проведено мітинг -реквієм із запалюванням свічок та покладанням вінків та квітів до пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій. Районний захід з відзначення пам'яті жертв голодоморів в Україні розпочався із Скорботної ходи до памятного знаку жертв голодоморів та політичних репресій . У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський, голова районної ради Олег Янчук, керуючий справами ( секретар) виконкому Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади Олександр Коблай, представники трудових колективів, політичних партій та громадських організацій, представники релігійних конфесій району, ветерани, школярі, молодь. У своєму виступі заступник голови адміністрації Олександр Вощатинський зазначив, що у своїй багатовіковій історії Україна пережила чимало драм і трагедій. Однією з найбільших був Голодомор 1932-1933 років.

Голодомор – жахлива сторінка в історії Українського народу, катастрофа планетарного масштабу. Цей скорботний день має об’єднувати Український народ – владу, громадсько-політичні сили, всіх громадян – навколо вшанування пам’яті загиблих від голоду. Ми відчуваємо гордість за наш народ, який, незважаючи на всі лихоліття доби тоталітаризму, зумів вистояти, зберегти ідентичність, здобути державну незалежність та впевнено торує власний шлях у майбутнє. Відзначаючи День пам'яті жертв голодоморів, ми не лише скорбимо за загиблими, а й постаємо нацією цивілізованою і гуманною. Український народ пережив це страхіття. Пережив і вижив, здобув державну незалежність і впевнено утверджує себе у світовій спільноті.

Представники релігійних конфесій району закликали всіх присутніх на меморіальному заході спільною молитвою вшанувати пам'ять невинно убієнних у ті жахливі роки. Учасники заходу засвітили свічки пам’яті жертвам голодомору, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали вінки і квіти до пам’ятного знаку. Цього дня в населених пунктах району було приспущено державні прапори, обмежено проведення розважальних заходів, покладено траурні вінки та композиції із житніх та пшеничних колосків до пам’ятних знаків, вшановано пам’ять загиблих хвилиною мовчання, запалено свічки та проведено панахиди за померлими від голоду. В бібліотеках району оформлено тематичні виставки «Голодний рік — голодний вік». В школах району цього тижня пройшли години пам'яті , уроки історичної правди , де юне покоління торкнулося трагічних сторінок нашої історії.


24.11.2018

 

 

«16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Детальніше...

 

Для чого проводиться нормативно грошова оцінка?

Закон України «Про оцінку земель» визначає, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну. Згідно ст.13 Закону України від 11.12.2003 року «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Детальніше...

 

Кабмін змінив правила компенсації вартості насіння для фермерських господарств

Постанова Кабміну №911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» було опубліковано 7 листопада 2018.

Дана Постанова розширяє коло осіб, при купівлі у яких сертифікованого та базового насіння можна отримати компенсацію від держави, передбачених першим абзацом 5 пункту Постанови № 106 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств".

Надається також оновлений перелік документів, необхідних для отримання дотації, при купівлі насіння у посередників. Це оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур»:

· атестат на насіння - на базове насіння;

· свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;

· свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.

Окрім того, збільшено максимальну суму дотацій на одне господарство з 30 тисяч гривень до 60 тисяч гривень, без урахування сум податку на додану вартість.

Також було знято обмеження щодо розміру земельної ділянки фермерського господарства та збільшено розмір чистого прибутку з 15 мільйонів гривень до 20 мільйонів гривень за останній рік.

22.11.2018р.

 

 

ДО ВІДОМА ФЕРМЕРІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ!!!

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року № 911 внесено зміни в постанову Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року згідно яких Хмельницьке   відділення Укрдержфонду розпочинає прийом документів для надання фінансової підтримки на безповоротній основі (субсидії) фермерським господарствам та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам за такими напрямками:

ДЛЯ НОВОСТВОРЕНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

(перші три роки після створення, але не раніше 1 січня 2016 р.)

1.Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство.

ДЛЯ КООПЕРАТИВІВ ТА ВСІХ ІНШИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ (КРІМ НОВОСТВОРЕНИХ)

1.Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень (розрахунок складається таким чином: прожитковий мінімум 1762,00 грн х 5,5 = 9691,00 грн., на 1 члена фермерського господарства).

Детальніше...

 

Урочисті заходи до Дня Свободи та Гідності

21 листопада 2018 року, в рамках заходів до Дня Свободи та Гідності,  в залі історичного музею Будинку культури Полонської міської ради ОТГ відбулося засідання  круглого столу на тему: «Україна – територія Гідності та Свободи». Участь у «круглому столі» взяли заступник голови райдержадміністрації Олександр Вощатинський, заступник голови районної ради Юрій Світак, секретар Полонської міської ради ОТГ Лариса Сосун, помічник - консультант народного депутата України Романа Мацоли Любов Борозенна, учасники Майдану, представники громадських організацій, представники ЗМІ. Розпочався захід хвилиною мовчання в жалобі за Героями, які віддали своє життя за нашу свободу і право бути вільними людьми на своїй землі. Зі вступним словом виступив директор музею історії м. Полонне Ігор Бучинський, який провів стежками гарячих подій листопада 2013 року - лютого 2014 року. Поділився своєю думкою та спогадами про події на Майдані учасник Майдану – Анатолій Бобров. В ході засідання присутні мали можливість переглянути відеокадри з подій, що є вже історичним свідченням прояву гідності на Майдані. Наприкінці засідання була проведена презентація літератури про Гідність, Свободу та війну в Україні. Тема національної свідомості неосяжна, тож, на круглому столі з цього питання висловили багато різноманітних думок та точок зору. Втім, учасники були одностайні в тому, що рівень національної свідомості можна підвищити, починаючи з себе.

По завершенню заходу керівники району та міста, учасники Революції Гідності поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні та Меморіального комплексу «Алея Слави загиблим землякам в зоні проведення антитерористичної операції».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.11.2018р.

 

***

ОГОЛОШЕННЯ

З метою віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів країни та її європейського вибору, 21 листопада 2018 року об 11-00 год. в історичному музеї Будинку культури Полонської міської ради ОТГ відбудуться заходи, приурочені Дню Гідності та  Свободи, а саме: круглий стіл на тему «Україна – територія Гідності та Свободи».

Після завершення круглого столу відбудеться покладання квітів до пам’ятників Героям Небесної Сотні та воїнам – землякам загиблим в зоні АТО.

Запрошуємо громадськість району взяти участь в заходах та вшанувати пам'ять загиблих героїв, які віддали своє життя заради майбутнього нашої держави.