Четвер, 23 Січня 2020
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

В Полонному вшанували ветеранів-визволителів від нацизму – учасників Другої світової війни

7 травня 2015 року у приміщенні районного Будинку культури відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі.
Перед початком урочистих зборів, керівники району та міста, спільно з ветеранами, віддаючи шану за загиблими в роки  війни, поклали вінки та квіти до пам’ятників, пам’ятних знаків, братських та одиноких могил загиблих в роки Другої світової війни.

Окрім найшановніших гостей – ветеранів війни та учасників бойових дій, бійців – учасників Антитерористичної операції на Сході України, на захід завітали голова райдержадміністрації Олександр Нагурний, голова районної ради Ярослав Шпег, Полонський міський голова Франц Скримський, голови територіальних громад району, громадськість    та учнівська молодь. Звертаючись до присутніх ветеранів, голова райдержадміністрації Олександр Нагурний висловив велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я й ризикуючи власним життям вибороли мир для майбутніх поколінь. Він також відзначив трагічний повтор подій сьогодення – війну на сході країни, відзначивши таку ж жертовність бійців-захисників України, гідних нащадків своїх дідів і батьків – переможців нацизму.

Детальніше...

 

В районі продовжується обговорення адміністративно-територальної реформи

27 квітня  2015 року в приміщенні актової зали Крачанівської ЗОШ І-ІІІ ст. за участю голови Полонського відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голови Сасанівської сільської ради Юрія Семенюка, голови Малошкарівської сільської ради Світлани Пастушок, голови Микулинської сільської ради Людмили Прохорчук, жителів цих громад  відбулось виїзне засідання  районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. Голова районної державної адміністрації, голова  районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області Олександр Нагурний детально зупинився на положеннях ухваленого  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», наголосивши на тому, що об’єднання територіальних громад має на меті покращити життєвий рівень населення громад, забезпечити потреби громадян якісними та доступними соціальними та адміністративними послугами. Окрім цього, очільник району наголосив на важливості прийняття кожною громадою зваженого, конструктивного, економічно обґрунтованого рішення.

Детальніше...

 

До Дня Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
На боротьбу з аварією були кинуті значні людські ресурси. Серед ліквідаторів чорнобильської катастрофи налічується чимало полончан. Багато з них уже відійшли за межу життя, але ті, хто сьогодні залишається свідком тих подій, щороку приходять вшанувати покійних товаришів до пам’ятного знака, який розташований біля пожежної частини. Ось і цього разу 26 червня віддати данину пам’яті прибули члени районної організації «Союз Чорнобиль України», представники районної та міської влади. До ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції із побажаннями здоров’я та життєвих гараздів звернулися перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський, заступник голови районної ради Олексій Бобров, міський голова Франц Скримський, голова районної ради ветеранів Веніамін Куценко, голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Бацман та інші. Присутні поклали до пам’ятника живі квіти та помолилися за упокій тих, хто віддав своє життя у боротьбі із мирним атомом.

Сектор інформаційної діяльності
та комунікації з громадськістю
апарату райдержадміністрації
26.04.2015

 

Виїзне засідання районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області

Понад дві години тривало широке обговорення реалізації  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,  яке відбулося 24 квітня  2015 року в актовій залі Понінківського професійного ліцею за участю активу селища та членів районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області. Голова районної державної адміністрації, голова  районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області Олександр Нагурний детально зупинився на положеннях ухваленого  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та затвердженої урядом на початку квітня Методики формування спроможних територіальних громад, якою визначено механізми реалізації закону. Зокрема, відповідно до нормативних документів потенційними адміністративними центрами майбутніх спроможних територіальних громад та їхніх зон впливу  в першу чергу визначаються міста обласного значення та районні центри. Такими центрами  можуть бути також села, селища, міста, що історично мали статус районних центрів та знаходяться на відстані понад 20 км від міст обласного значення, районних центрів, а також інші населені пункти.

Детальніше...

 

Година застереження – «Дзвони Чорнобильської трагедії»

Вже 29 гірких років ми живемо у післячорнобильській ері, під знаком зловісної зірки. 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув 4 – й реактор Чорнобильської АЕС. Україна після атомної катастрофи стала скорботною чорнобильською матір’ю для українського народу, і весь світ живої природи став її невинною жертвою.
Чорнобильська трагедія, не в минулому. На жаль. Наша планета заражена багатьма недугами, і причина цьому – техніка, що вийшла з-під контролю.

Детальніше...

 

Головне завдання адміністративно-територіальної реформи - сформувати самодостатні громади

21 квітня  під головуванням голови райдержадміністрації, голови районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формуванням територій громад Хмельницької області Олександра Нагурного, за участю першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Комісарука, заступника голови райдержадміністрації Олександра Вощатинського, керівника апарату райдержадміністрації, заступника голови районної робочої групи  Олександра Боброва, заступника голови районної ради Олексія Боброва, Полонського міського голови Франца Скримського, Понінківського селищного голови Михайла Прядка, Сасанівського сільського голови, голови Полонського відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Юрія Семенюка , голів окремих територіальних громад району відбулось засідання районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формуванням територій громад Хмельницької області з  питання впровадження в районі адміністративно - територіальної реформи. Відкриваючи нараду, голова райдержадміністрації Олександр Нагурний наголосив на необхідності проведення адміністративно-територіальної реформи, активізації роботи робочої групи з питань її впровадження в районі, а також  важливості збереження Полонського району як самодостатньої громади. Окрім цього, очільник району висловив думку, що громади на місцях мають формувати пропозиції для того, щоб вони були почуті і враховані в процесі реформування, що найважливіше на сьогодні визначитися з їх кількісним та якісним складом. Керівник апарату райдержадміністрації, заступник голови районної робочої групи  Олександр Бобров наголосили, що перший крок до централізації на законодавчому рівні уже зроблено – це зміни до Бюджетного і Податкового кодексів, які вже вступили в дію. Сьогодні країна входить у другий етап – добровільне об’єднання територіальних громад, так що вже запущено невідворотний процес і потрібно сформувати самодостатні територіальні громади на Полонщині , а також наочно продемонстрував та  запропонував на розгляд присутніх кілька варіантів  можливого добровільного об’єднання територіальних громад району.

Детальніше...

 

Спільно підтримуємо наших героїв

Певно не має в нашій державі жодної людини, яка б не переймалася подіями, які ось уже рік тривають на сході України. Як ніколи український народ згуртувався для протидії сепаратистам та російським найманцям. Наші хлопці воюють як в регулярних частинах Збройних Сил України так і в добровольчих батальйонах. Для допомоги нашим бійцям широкого розмаху набув і волонтерський рух. Скоординовані дії державних органів влади та волонтерських рухів спрямовані на одну ціль – якомога швидшого закінчення антитерористичної операції та встановлення в Україні миру.

Детальніше...