Вівторок, 21 Травня 2019
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Районні заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

09 травня 2019 року, з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на Площі Слави в м. Полонному пройшов урочистий мітинг в якому взяли участь ветерани війни, Збройних Сил України, учасники АТО, активісти ветеранських організацій, громадськість, учнівська молодь району, депутати місцевих рад , керівництво та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники організацій, підприємств та установ району. Заступник голови райдержадміністрації Олександр Вощатинський привітав присутніх з Днем пам’яті та примирення Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні «У цій війні загинув кожен п’ятий українець! Мирне населення зазнало не менших втрат. Загальновідомо, що нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у Європі.

Для України Друга світова – це національна трагедія, під час якої українці були позбавлені власної державності. За Україну і в Україні воювали дві жорстокі тоталітарні системи. Український вимір Другої світової війни ми продовжуємо усвідомлювати і сьогодні, поступово відкриваючи для себе нові сторінки в історії нашої держави. У незчисленній кількості братських могил та поодиноких похованнях лежать загиблі українці, що воювали на різних фронтах Другої світової війни. Всі вони були синами і дочками України, і ми мусимо завжди пам’ятати про них. Сьогодні на долю нашого народу випало випробування неоголошеної війни з боку авторитарного правлячого режиму сусідньої Росії. Однак, ми здолаємо і цю агресію, адже сила духу наших українських воїнів, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за незалежність нашої держави, є нездоланною. Але як не дивно на перший погляд це звучить, теперішній військовий конфлікт на сході країни став засобом примирення. Бо незалежно від того, в якій армії та на чиїй стороні воювали діди в роки Другої світової війни, – їх онуки разом захищають сьогодні цілісність та незалежність України. Це те надзвичайно важливе історичне примирення, до якого ми так довго йшли. Ми висловлюємо щиру і безмежну вдячність захисникам всіх поколінь, які присвятили себе служінню Українській державі. Схиляємо свої голови перед мільйонами загиблих українців – тими, чиї імена були вписані до історії золотими літерами й тими, чиїх імен ми не знаємо й до тепер. Ми вшановуємо наших ветеранів, учасників українського визвольного руху, яких з кожним роком залишається все менше і менше. А також тих, хто відбудовував свою державу у повоєнні роки. Я бажаю всім жителям нашої рідної Полонщини , всім людям - хай щира любов до своєї землі об’єднує та згуртовує нас. Нехай вона надихає кожного з нас на творення гідного життя українського народу у єдиній, неподільній, незалежній державі.» - зазначив Олександр Олександрович.

До вітань також долучилися секретар Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Лариса Сосун, голова районної ради Олег Янчук, представники районної ради Організації ветеранів України та учнівська молодь. Віддаючи данину пам’яті за загиблими в роки війни присутні поклали вінки та квіти до меморіального комплексу загиблим в роки Другої світової війни. Творчими колективами міського Будинку культури було організовано та проведено святковий тематичний концерт.

Окрім цього, цього дня мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся на Площі Перемого у м. Полонному. Учасників заходу зі святом привітали керівник апарату районної державної адміністрації Алла Кашперська, ветерани Другої світової війни та учнівська молодь  . Заходи, з нагоди Дня Перемоги, цього дня відбулись в всіх населених пунктах району.09.05.2019

 

 

Про проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам»

«УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ (Укрдержфонд) повідомляє про проведення конкурсу на отримання фінансової підтримки на поворотній основі за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». До участі в конкурсі допускаються всі фермерські господарства крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.Переможці конкурсу отримують фінансову підтримку на поворотній основі у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Загальна сума коштів, що будуть розподілені, становить 244,5 млн. гривень.

Детальніше...

 

Дорогі ветерани ! Шановні жителі Полонщини!

Щиросердечно вітаю вас з Днем пам'яті та примирення, Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В ці дні весь світ відзначає цю радісну подію, адже Друга світова війна пройшла чорним смерчем майже по всіх континентах планети, несучи за собою смерть та горе. Проте в ці страшні воєнні роки лихоліття найбільшої біди зазнала наша Українська земля. В ці дні ми мусимо відкинути всі ідеологічні нашарування, які протягом багатьох років роз’єднували наше суспільство, маємо подивитись об’єктивно на перебіг історичних подій та усвідомити, що попри різні політичні погляди учасників тих буремних років об’єднувала одна мета – визволення рідної землі від ворога. Цієї шляхетної мети досягнуто завдяки героїзму та мужності бійців та командирів радянських збройних сил, учасників партизанського та національно-визвольного рухів, а також трудівників тилу. Сьогодні на долю нашого народу випало випробування неоголошеної війни з боку авторитарного правлячого режиму сусідньої Росії. Однак, ми здолаємо і цю агресію, адже сила духу наших українських воїнів, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за незалежність нашої держави, є нездоланною.

Шановні ветерани !

Низький Вам уклін за Ваш подвиг, за порятунок людства від коричневої чуми нацизму. Ви завжди будете для нас взірцем патріотизму та самопожертви.

Дорогі захисники Вітчизни !

Бажаю Вам і Вашим рідним міцного здоров’я, добра і благополуччя ! Ми пам’ятаємо – ми перемагаємо !

Т.Шамрай

перший заступник голови районної

державної адміністрації

 

 

До Дня пам’яті та примирення

День пам’яті та примирення — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом. З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму 8 травня 2019 року перший заступник голови районної державної адміністрації Тетяна Шамрай, голова районної ради Олег Янчук, перший заступник голови Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Олег Кулінський, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Вощатинський спільно з ветеранами району поклали квіти до пам’ятників , пам’ятних знаків, братських та одиноких могил загиблим нашим землякам в роки Другої світової війни.
08.05.2019

 

 

У другу суботу травня світ відзначає Всесвітній день мігруючих птахів

Щороку у другу суботу травня світ відзначає Всесвітній день мігруючих птахів. Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day) у 2019 році припадає на 11 травня. Всесвітній день мігруючих птахів спрямований на підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя. Будемо сподіватися, що цього разу нам всім спільно вдасться встановити чітку позитивну тенденцію у цьому питанні і наші пернаті друзі відчують позитивний рух.

Детальніше...

 

Порядок виконання рішень про встановлення побачення з дитиною та усунення перешкод у побаченні

Другим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває передбачено ряд нововведень щодо порядку виконання рішень про встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні.

– Державні виконавці контролюють виконання рішень судів про побачення з дитиною. Якщо рішенням про встановлення побачення з дитиною не визначено час та (або) місце побачення, державний виконавець визначає їх, враховуючи позицію сторін виконавчого провадження, інтереси дитини та виносить відповідну постанову. Якщо той з батьків, з яким проживає дитина, ухиляється від виконання рішення про забезпечення права іншого з батьків на побачення з дитиною, державний виконавець виконує такі дії:

Детальніше...

 

Це актуально!

Урядом підтримана ініціатива Міністерства соціальної політики та прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» (далі - Порядок), яким запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг. Порядком визначається механізм використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу», спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу закладам охорони здоров'я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Детальніше...