Вівторок, 23 Липня 2019
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Проведено робочу нараду з головами сільських рад

9 червня 2017 року голова районної державної адміністрації Віктор Солодкий, спільно з головою районної ради Олегом Янчуком та головою Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади Францом Скримським, провів робочу нараду з головами сільських рад району, які не увійшли до складу об’єднаної територіальної громади  по питанню  щодо прийняття ними рішень про приєднання до об’єднаних територіальних громад. Зокрема, Малошкарівська, Сасановецька та Микулинська сільські ради прийняли рішення,   в разі створення Грицівської селищної ради об’єднаної територіально громади, Шепетівського району, приєднатися до неї. Воробіївська сільська рада має намір приєднатися до Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади. Натомість Кустовецька та Білецька сільські ради ще не визначились щодо приєднання до тієї чи іншої територіальної громади.
09.06.2017

 

Відбулось засідання комісії з питань призначення та надання субсидії і допомог малозабезпеченим сім’ям та окремим громадянам

З метою надання підтримки та допомоги вразливим категоріям населення 08 червня 2017 року під головуванням т.в.о. заступника голови райдержадміністрації Тетяни Шамрай відбулось засідання комісії з питань призначення та надання субсидії і допомог малозабезпеченим сім’ям та окремим громадянам. На засіданні комісії розглянуто 17 справ одержувачів державної соціальної допомоги та 50 справ одержувачів субсидії, 13 справ внутрішньо переміщених осіб з м. Полонного, смт. Понінка, с. В. Березна, с. Новоселиця, с. Новолабунь, с. Кіпченці та інших населених пунктів району. По кожній справі прийняті рішення згідно діючого законодавства.

 

Управління соціального

захисту населення райдержадміністрації.

08.06.2017.

 

 

***

1 червня 2017 року в Красилівському районі проведено конференцію «Системи землеробства», присвячену базисному питанню сільського господарства – роботі з грунтом як з основним засобом виробництва. Теорію і практику роботи з грунтом продемонстрували майже десяток різних компаній – виробників техніки. , а також ТОВ «Лампка Агро», що в Красилівському районі, яке надало свої поля для проведення практичного показу сільхозмашин, де на власні очі можна було побачити, як різні технології обробітку грунту можна застосовувати в полі. Учасниками конференції були спеціалісти агрономічного профілю з різних областей України. – директори, керівники агрономічних й інженерних служб господарств, фермери, представники компаній-постачальників, науковці. В роботі конференції взяв участь начальник відділу агропромислового розвитку Полонської райдержадміністрації Сергій Комісарук.

 

01.06.2017.

 

 

Виїзне засідання колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації 6 червня 2017 проведено виїзне засідання колегії на базі Полонського та Самчиківського будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів.
В роботі колегії взяли участь голова обласної ради М. Загородний, директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації С.Пенюшкевич та керівництво Департаменту соціального захисту населення.

Детальніше...

 

Компенсація сільськогосподарської техніки

Комісія при Мінекономрозвитку затвердила перелік сільськогосподарської техніки українського виробництва, 20% вартості якої компенсується за рахунок коштів державного бюджету. За цією програмою на 2017 рік виділено 550 млн. грн. у рамках державної підтримки аграрних виробників.
До зазначеного переліку увійшло 40 українських виробників – майже 800 видів і марок техніки та обладнання.
З повним переліком техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету можна ознайомитися на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Порядок використання коштів для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва затверджений постановою КМУ від 01.03.2017 № 130 (опублікований в газеті «Урядовий кур’єр» від 15.03.2017 №49).
НААН.


Відділ агропромислового розвитку
райдержадміністрації
08.06.2017

 

ПРОБЛЕМИ КУКУРУДЗЯНОГО ПОЛЯ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Впродовж останніх років ми спостерігаємо певні зміни  кліматичних умов на теренах Хмельницької області. Не став виключенням і 2017 рік. Насамперед варто зазначити, що сівба ярих культур, зокрема і кукурудзи, відбувалася за значного дефіциту вологи у орному шарі ґрунту - вперше за останні 7 років (2011-2017 рр.) спостерігається значний дефіцит опадів у період «сівба – сходи» пізніх культур. За нашими спостереженнями сумарна кількість опадів за квітень та травень 2017 р. склала 83,9 мм або 75,8 % до середньо багаторічного показника за цей період.
Однак, проведений нами моніторинг показав, що на  час сівби вологість ґрунту на глибині загортання насіння була достатньою для його набрякання та проростання, як за ранніх так і за пізніх строків сівби..    Вибагливість кукурудзи до вологи на початку вегетації невисока, вона повністю забезпечується у вигляді атмосферних опадів близько 30 мм на місяць.  Варто зазначити, що за дефіциту вологи в ґрунті зростає ушкодження насіння і проростків дротяниками, нерідко за сильного пошкодження стебел молоді рослини гинуть, а також личинками кукурудзяного жука, які живляться тоненькими корінцями, згодом пошкоджують стрижень кореня, сприяють інтенсивному розвитку кореневих гнилей. Як наслідок – уражені рослини часто вилягають.
До утворення сьомого – восьмого листка випадки проявлення ознак нестачі вологи є рідкими. Найбільша потреба у волозі рослин спостерігається в період інтенсивного росту та накопичення сухої речовини - за 1-2 тижні до викидання волоті і триває впродовж 1 місяця (настання молочної стиглості). Дефіцит вологи в цей критичний період супроводжується в’яненням рослин. В’янення спостерігається, передусім, на площах, де вносили при сівбі  великі дози мінеральних добрив. У ґрунтовому розчині зростає концентрація елементів живлення, що є причиною інтоксикації рослин, які швидко в’януть, зупиняються у рості й розвитку, а за тривалої нестачі вологи - гинуть.  Залежно від вмісту вологи у ґрунті сприятливі умови для кукурудзи в цей період створюються при випаданні 80-120 мм опадів та при вологості ґрунту більше 60%.

Детальніше...

 

Безпечний відпочинок на воді

Із підвищенням температури повітря, багато громадян намагаються провести свій відпочинок поблизу води – на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Проте, відпочинок на воді приносить не лише задоволення, але й може закінчитись справжньою трагедією. Однією з причиною виникнення нещасних випадків є відсутність культури поведінки на воді та незнання елементарних правил поведінки.
Управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації нагадує громадянам про дотримання наступних правил під час відпочинку на воді:
купайтеся і пірнайте лише у спеціально відведених місцях, не можна цього робити у місцях, які Вам незнайомі;
не переоцінюйте своїх сил: не запливайте за обмежувальні знаки, далеко від берега, на швидку течію;
не залишайте дітей без нагляду;
слідкуйте за часом, який Ви проводите у воді (рекомендується купатися не довше 20-30 хвилин);
щоб не сталося переохолодження, не купайтеся у холодній воді;
ніколи не входьте у воду стрибком із берега;
обережно поводьтеся на надувних матрацах;
категорично забороняється входити у воду після вживання алкогольних напоїв; після вживання їжі плавати можна лише через 2 години;

Детальніше...