Вівторок, 23 Жовтня 2018
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Телефон довіри СБУ

 

НОВИНИ

Пам’ятка населенню: «Африканська чума свиней»

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності.Гине до 100% захворілих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями. Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42оС, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно- фіолетові плями.Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше. Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:

- проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;

- не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;

- не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.);

- не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;

- допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;

- негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або сільським виконавчим комітетам;

- не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;

- постійно вести боротьбу з гризунами;

- не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Виконання Вами цих рекомендацій – спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.

 

 

Вітання голови обласної державної адміністрації зі святом Святого Миколая

Вітаю усіх подолян і дорослих і маленьких зі святом Святого Миколая!  Зичу миру, здоров’я, сімейного затишку! Нехай Святий Миколай опікується кожною родиною, нашою квітучою Хмельниччиною, всією Україною!

 

 

 

З повагою голова Хмельницької ОДА

Олександр Корнійчук

 

Коментар Президента щодо переходу «Приватбанку» у власність держави

Дорогі співвітчизники!
Вважаю своїм прямим обов’язком роз’яснити суть тих кроків, які вчора та сьогодні здійснені щодо «Приватбанку».
Попри те, що йдеться про приватну банківську установу, ці рішення не є чиєюсь приватною справою. Вони безпосередньо стосуються приблизно половини дорослого населення України – фізичних осіб, які є його клієнтами. Рівно як і понад п’ятдесятьох відсотків усіх юридичних осіб, зареєстрованих в Україні.
Опосередковано від стану справ в цьому банку залежить вся фінансово-економічна ситуація в країні – настільки він великий, чи, як кажуть фахівці, системний.
Через це його не можна помістити в прокрустове ложе стандартних технологій оздоровлення банків. Саме тому ми вдаємося до безпрецедентного рішення – його переходу в cтопроцентну державну власність.
Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей.
В основі нашого рішення – порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

Детальніше...

 

Сьогодні в райдержадміністрації відбулась апаратна нарада

Сьогодні, 19 грудня 2016 року, відбулась апаратна нарада, яку проводив заступник голова райдержадміністрації Олександр Вощатинський. В роботі наради взяли участь голова районної ради Олег Ячук, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Бобров, керівники структурних підрозділів та управлінь райдержадміністрації , підприємств, організацій та установ району. На нараді начальник фінансового управління районної державної адміністрації Станіслава Сенько доповіла про виконання доходної та видаткової частин бюджету району з початку поточного року , а також роботи з обрахування показників на формування бюджету району на 2017 рік. Начальник управління Пенсійного фонду України в Полонському районі Галина Дончук доповіла про стан справ з виплатою пенсій пенсіонерам району. Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Юрій Дрегало проінформував присутніх про стан справ з нарахуванням та виплатою субсидій жителям району, інших соціальних допомог, а також відповідної роботи управління з моніторингу рівня заробітної плати. Головний лікар центральної районної лікарні ім.. Н.С.Говорун Іван Савіцький та головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Тамара Вичікова відповідно зупинилися на основних проблемних питаннях галузі охорони здоров’я району. Зокрема вони зазначили, що рівень захворюваності на ГРВІ в районі не перевищує епідеміологічний поріг. За підсумками наради заступником голови райдержадміністрації Олександром Вощатинським надано керівникам структурних підрозділів ряд доручень та завдань на тиждень.

 

 

 

 

19.12.2016.

 

 

Відбулося екстрене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полонській райдержадміністрації

15 грудня 2016 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Олександра Вощатинського за участю в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області О. Садов’юка, головного спеціаліста ветеринарної медицини управління здоров’я і благопулуччя тварин Держпродспоживслужби Д. Мороза, заступника начальника управління безпечності харчових продуктів і ветеринарії, головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області І. Гузара, першого заступника начальника головного управління ДСНС України в Хмельницькій області Д. Бондара, директора СТОВ Агрофірма «Маяк» В. Марченка, начальника Полонської філії «Райавтодор» І. Горбача, відбулося екстрене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полонській райдержадміністрації. в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Полонському районі Віталій Онофрійчук доповів про випадок захворювання свиней африканською чумою в СТОВ Агрофірма «Маяк» в м. Полонному. В зв’язку з підтвердженням діагнозу на африканську чуму свиней, з метою посилення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней, враховуючи результати епізоотичного розслідування, географічне розташування, зокрема природні та штучні межі, місце розташування та близькість господарств, схеми переміщення та торгівлі свинями, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Полонській районній державній адміністрації вирішила оголосити свиноферму СТОВ Агрофірма «Маяк» в м. Полонному неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней і встановити в ній карантин, встановити зону захисту яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 кілометри), встановити зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 20 км., в яку входять наступні населені пункти Полонського району: с. Ганнусине, Сягрів, Роговичі, Червоне, Коханівка, Малі Каленичі, Великі Каленичі, Адамів, Велика Березна, Юровщина, Троєщина, Новолабунь, Титьків, смт. Понінка, с. Блидні, Котюржинці, Черніївка, Прислуч, Любомирка, Котелянка, Колосіївка, Варварівка, Новоселиця, Дубовий Гай, Радісне, Фадіївка, Кіпченці, Бражинці, Москалівка, Онацьківці, Храбузна, Кустівці, Голубча, Микулин, Сасанівка, Крачанівка, Буртин, Залісся, Липівка, Лодзянівка.

Детальніше...

 

Штамп у паспорті про реєстрацію шлюбу відміняється

З  1 жовтня 2016 року в Україні відмінено норму щодо проставлення відмітки  про шлюб та розірвання шлюбу в паспортах громадянина України, а свідоцтво про шлюб молодому подружжю видаватиметься у подвійному екземплярі.
Відповідно до Закону України » Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України», що набув чинності з 1 жовтня 2016 року  були внесенні зміни до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
Зміни стосуються оформлення документів про реєстрацію шлюбу та про реєстрацію розірвання шлюбу.
Відтепер під час державної реєстрації шлюбу свідоцтва про шлюб будуть видаватися і чоловікові, і дружині, а не одне на двох, як це було раніше. Окрім цього у паспортах подружжя не буде робитися відмітка із вказівкою прізвища, імені, по-батькові та року народження дружини чи чоловіка.
Також не буде ставитися штамп про розірвання шлюбу із зазначенням прізвища, імені, по-батькові та року народження особи із якою розірвано шлюб, як у випадку розірвання шлюбу відповідно до рішення суду, так і у випадку розірвання шлюбу в органах державної реєстрації актів цивільного стану.


Полонський районний
відділ державної реєстрації актів
цивільного стану Головного територіального
управління юстиції  у Хмельницькій області
16.12.2016

 

Відбулася колегія відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації

15 грудня 2016 року в малому залі   райдержадміністрації відбулася колегія відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації на яку були запрошені директори шкіл, завідуючі дитячих навчальних закладів, завідуючі сільськими будинками культури та сільськими клубами, завідуючі бібліотек.
На порядок денний вносились питання:
1. Про дотримання вимог пожежної безпеки та посилення протипожежного захисту в навчальних закладах та закладах культури Полонського району.
2. Звіт про роботу закладів культури Микулинської сільської ради.
3. Про національно – патріотичне виховання в навчальних закладах району.  
Про свою роботу прозвітували завідуюча Микулинського сільського будинку культури Юлія Іванівна Шишко, завідуюча бібліотеки-філії с.Микулин Людмила Іванівна Сукач. Підсумки про проведену роботу закладів культури району підвела Шамрай Тетяна Іванівна, заступник начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту РДА.

Детальніше...